برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطارمشهد قم

رزرو قطار مشهد قم از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اگر در شهر مشهد زندگی می‌کنید و قصد دارید به زیارت حرم حضرت معصومه در قم بروید یا با هر هدف دیگری قصد سفر به این شهر را دارید، می‌توانید از وسایل نقلیه مختلفی نظیر قطار برای طی کردن مسیر بین این دو شهر استفاده کنید. با خرید بلیط قطار از مشهد به قم می‌توانید مسافت بین این دو شهر را در حدود ۱۳ ساعت طی کنید.
اگر عاشق قطار هستید و این وسیله نقلیه را به وسایل دیگر ترجیح می‌دهید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا اطلاعات کاربردی و مهمی را درباره بلیط قطار مشهد به قم به دست آورید.

بلیط قطار مشهد قم

بلیط قطار مشهد قم


مسافت بین شهر مشهد تا قم حدود ۱۱۰۶ کیلومتر است. اگر اهل رانندگی باشید و بتوانید برای ساعت‌های طولانی پشت فرمان بنشینید، می‌توانید این مسیر را در حدود ۱۳ ساعت طی کنید. با خرید بلیط اتوبوس نیز می‌توانید با صرف همین مقدار وقت به قم برسید. اما اگر به رانندگی علاقه ندارید و نشستن بر روی صندلی‌های اتوبوس برای 13 ساعت برایتان سخت است، می‌توانید بلیط قطار مشهد قم را خریداری کنید. همچنین برای سفر بازگشت نیز می‌توانید بلیط قطار قم مشهد را بخرید و مسیر رفت‌وبرگشت را با قطار طی کنید.

انواع قطار مشهد قم


در مسیر بین دو شهر مشهد و قم ۳ شرکت ریلی فعال هستند. در ادامه این قطارها را معرفی می‌کنیم.

بلیط قطار مشهد قم فدک


یکی از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر بین این دو شهر، شرکت فدک است. قطارهای فعال این شرکت در مسیر مشهد به قم ۵ ستاره دارند و با نام ۵ ستاره بیزینس سلامت فدک شناخته می‌شوند. این قطارها کوپه‌ای چهارنفره هستند. می‌توانید در سفرمارکت بلیط قطار فدک را نیز بخرید.

بلیط قطار مشهد قم بن ریل


یکی دیگر از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر بین دو شهر زیارتی مشهد و قم شرکت بن ریل است. از جمله قطارهای این شرکت ریلی قطار ۴ ستاره کوپه‌ای چهارنفره سروش است.

شرکت ریلی ریل ترابری صبا


قطار مشهد قم ریل ترابر سبا سومین شرکت ریلی فعال در مسیر بین مشهد تا قم است. قطار ریل ترابر سبا مشهد قم کوپه‌ای چهارنفره، ۴ ستاره غدیر است. از دیگر قطارهای فعال این شرکت ریلی در مسیر مشهد قم می‌توان به قطار ۴ ستاره طلایی اشاره کرد.
نکته: در مسیر بین دو شهر مشهد و قم نمی‌توان بلیط قطار غزال یا بلیط قطار رجا را پیدا کنید. برای خرید بلیط قطار قم مشهد نیز تنها همین سه شرکت ریلی در دسترس هستند.

بلیط قطار فدک مشهد قم

ایستگاه‌های قطار مشهد قم


اگر قطار را به‌عنوان وسیله حمل ‌و نقل خود انتخاب کرده باشید، سفر شما از ایستگاه راه‌آهن مشهد شروع می‌شود و در ادامه مسیر از ایستگاه‌هایی که نام آن‌ها در زیر آورده شده است، عبور خواهید کرد.
• ایستگاه نیشابور
• ایستگاه نقاب
• ایستگاه شاه‌رود
• ایستگاه سمنان
• ایستگاه راه‌آهن تهران
در انتهای مسیر، بعد از حدود ۱۳ ساعت حرکت به ایستگاه راه‌آهن قم خواهید رسید.
در ادامه مقاله به عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار مشهد قم را می‌پردازیم.

دلایل تفاوت قیمت انواع بلیط قطار مشهد به قم


از جمله دلایلی که باعث اختلاف قیمت بلیط قطار از مشهد به قم می‌شود را در ادامه مشاهده می‌کنید:
 شرکت ریلی
 تعداد ستاره‌های قطار
 زمان خرید بلیط قطار
اگرچه که اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار یا تعداد تخت‌های موجود در یک کوپه نیز باعث اختلاف قیمت در قطارهای یک مسیر ریلی مشخص می‌شود، اما از آن‌جایی‌که قطارهای فعال در مسیر مشهد به قم تنها کوپه‌ی چهارنفره هستند، این دو عامل را نمی‌توان باعث اختلاف قیمت بلیط قطار این مسیر دانست.
هرچه تعداد ستاره‌های قطار مشهد به قم بیشتر شود، باید هزینه بیشتری را برای خرید بلیط آن قطار بپردازید.

قوانین و مقررات قطار مشهد به قم


قوانین و مقررات قطار مشهد به قم شامل موارد مختلفی می‌شود که در ادامه برخی از آن‌ها را نام می‌بریم:
• قوانین مرتبط با انواع سهمیه‌های قطار
• قوانین مربوط به شرایط حمل خودرو با قطار
• قوانین مرتبط با انواع تعرفه‌های بهای بلیط قطار
• قوانین مربوط به استرداد بلیط قطار
• قوانین مرتبط با خرید کوپه دربست
برای مطالعه کامل قوانین مربوط به قطارهای فعال در مسیرهای ریلی کشور می‌توانید نوشته‌ای با عنوان قوانین و شرایط خرید اینترنتی بلیط قطار را در وب‌سایت سفرمارکت مطالعه کنید.

ایستگاه راه‌آهن قم


پروژه ساخت ایستگاه راه‌آهن شهر قم در سال ۱۳۱۷ در دوران حکومت پهلوی یکم آغاز شد. اما به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم، تاریخ ساخت این ایستگاه به سال ۱۳۲۸ موکول شد. برای دسترسی به ایستگاه راه‌آهن شهر قم باید به خیابان سپاه، میدان راه‌آهن این شهر بروید.
تلفن تماس ایستگاه راه‌آهن قم: ۰۲۵۳۱۶۲۲۲۳۰

خرید ارزان‌ترین بلیط قطار مشهد قم از سفرمارکت


اگر به‌دنبال خرید ارزان‌ترین بلیط قطار مشهد قم هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. سفرمارکت یک بازار آنلاین فروش خدمات سفر از جمله بلیط قطار است. در این بازار می‌توانید بلیط قطار عرضه‌شده توسط شرکت‌های ریلی مختلف را در یک صفحه و یک‌جا ببینید و با مقایسه خدمات، تعداد ستاره‌ها، قیمت و مشخصات دیگر هر بلیط، ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بلیط قطار از مشهد به قم را خریداری کنید.

سوالات متداول درباره قطار مشهد قم


مسیر قطار مشهد قم چند ساعت است؟
مسافت بین شهر مشهد و قم حدود ۱۱۰۶ کیلومتر است. اگر بخواهید با قطار این مسیر را طی کنید، لازم است حدود ۱۳ ساعت در قطار باشید.

ایستگاه‌های قطار مشهد قم کدام‌اند؟
ایستگاه‌های موجود در مسیر ریلی بین ۲ شهر مشهد و قم شامل ایستگاه قطار مشهد، ایستگاه نیشابور، ایستگاه نقاب، ایستگاه شاهرود، ایستگاه سمنان، ایستگاه راه‌آهن تهران و ایستگاه قم می‌شود.

قیمت بلیط قطار مشهد قم چقدر است؟
قیمت بلیط قطار مشهد قم به عوامل مختلفی نظیر شرکت ریلی، تعداد ستاره‌های قطار، زمان خرید بلیط قطار و عوامل دیگر بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت به‌روز بلیط قطار این مسیر می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد قم چیست؟
اگر قصد دارید تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل شروع حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید، باید ۱۰ درصد جریمه بپردازید. اگر از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل ‌از حرکت قطار تا ۳ ساعت مانده به حرکت اقدام به کنسل کردن بلیط کنید، میزان جریمه به ۳۰ درصد می‌رسد. کنسلی از ۳ ساعت مانده به شروع حرکت قطار تا قبل ‌از حرکت برابر با ۵۰ درصد جریمه است.

آیا بلیط قطار مشهد قم برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارد، می‌توانید هزینه بلیط قطار مشهد قم را با ۵۰ درصد تخفیف بپردازید.