برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار مشهد کرج

رزرو قطار مشهد کرج از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

قطار یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه در ایران است. خوشبختانه ایران شبکه ریلی گسترده‌ای دارد و به کمک قطار می‌توان به اغلب شهرهای کشور سفر کرد. قطار وسیله نقلیه‌ای امن و مقرون به صرفه است. لذت بردن از طبیعت در مسیر، هزینه بلیط کمتر و وقت‌گذرانی با دوستان در کوپه‌های اختصاصی از مزیت‌های سفر با قطار است. یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی در ایران خط مشهد کرج یا قطار کرج به مشهد است. بلیط قطار مشهد کرج در اغلب روزهای سال ارائه می‌شود.

بلیط قطار مشهد کرج

قطار مشهد کرج


کرج یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان البرز است که در دامنه‌های همین کوه واقع شده است. کرج آب و هوایی کوهستانی و مطبوع دارد و در نزدیکی تهران پایتخت قرار گرفته است. به همین دلیل در طول سال بسیاری از گردشگران از شهرهای مختلف ایران به خصوص مشهد به آن سفر می‌کنند. این شهر مراکز تفریحی و گردشگری زیادی دارد. از جاذبه‌‌های کرج می‌توان به غار یخ مراد، کاخ شمس، آبشار هفت چشمه، جاده چالوس و سد امیرکبیر اشاره کرد. راه‌های زیادی برای سفر به این شهر وجود دارد. یکی از بهترین این راه‌ها استفاده از قطار است. کرج یک ایستگاه قطار قدیمی دارد که در تمامی روزهای سال فعال است. یکی از پرترددترین خطوط‌ ریلی مسیر قطار مشهد کرج است. مشهد شهری بزرگ و پرجمعیت است. همه ساله افراد زیادی از آن به جای‌جای ایران سفر می‌کنند.

قیمت بلیط قطار مشهد کرج به چه عواملی بستگی دارد


عوامل زیادی وجود دارد که بر روی قیمت قطار مشهد کرج یا بلیط قطار کرج مشهد اثرگذار است. به غیر از سن مسافر که در شرایطی نیم‌بها نیز محسوب می‌شود، شرکت ریلی و نوع قطار نیز بر روی قیمت بلیط قطار مشهد کرج اثرگذار است. مسلماً هرچه خدمات ارائه‌دهنده قطار بیشتر باشد، قیمت بلیط قطار نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال قیمت بلیط قطار مشهد کرج اتوبوسی با قطار کوپه‌ای تفاوت دارد. رزرو کوپه اختصاصی نیز سبب افزایش قیمت بلیط قطار می‌شود.
روز رزرو بلیط و ساعت حرکت بلیط قطار مشهد کرج نیز موضوع مهم و تاثیرگذاری بر روی قیمت بلیط است. در روزهای پرتقاضا و مناسبت‌های خاص قیمت بلیط قطار افزایش پیدا می‌کند.

خرید بلیط قطار مشهد کرج


برای خرید بلیط قطار مشهد کرج می‌توانید به ایستگاه راه آهن و گیشه فروش بلیط مراجعه کنید. اما راه ساده‌تری هم برای خرید بلیط وجود دارد. شما می‌توانید به سایت سفرمارکت مراجعه کنید و به صورت آنلاین بلیط قطار خریداری کنید. برای این کار باید در صفحه بلیط‌های قطار مبدا (مشهد)، مقصد (کرج)، تاریخ رفت و تعداد مسافران را وارد کنید. اگر کوپه اختصاصی و بلیط رفت و برگشتی نیاز دارید، باید گزینه‌های مربوط به آن را در همین صفحه فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی دکمه جستجو پس از چند لحظه می‌توانید لیستی از ده‌ها بلیط قطار در تاریخ مورد نظر را مشاهده کنید.
این لیست را می‌توانید بر اساس قیمت، ساعت حرکت، میزان تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین به کمک فیلترهایی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته است، می‌توانید نتایج را محدودتر و انتخاب را برای خود ساده‌تر کنید. اگر به دنبال بلیط قطار مشهد کرج ارزان هستید، می‌توانید از تقویم قیمتی سایت سفرمارکت استفاده کنید و بلیط قطار مشهد کرج ارزان در روزهای قبل و بعد را مشاهده کنید.
در این صفحه پس از انتخاب بلیط باید بر روی دکمه خرید کلیک کنید تا در گام بعد اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و بلیط قطار مشهد کرج را برای خود رزرو کنید. در این سایت امکان خرید بلیط قطار جوپار، فدک، رجا، بن‌ریل و دیگر موارد وجود دارد.

ایستگاه های قطار مشهد کرج


ایستگاه‌های میان دو شهر کرج و مشهد از تهران به بعد مانند ایستگاه‌های مسیر مشهد تهران است. البته لازم به ذکر است که قطار در تهران توقف ندارد و به سمت کرج حرکت می‌کند. قطار مشهد کرج از ایستگاه‌های پیشوا، ابردژ، کویر، گرمسار، باتری، ده ‌نمک، سمنان، سرخ دشت، آب گرم، لارستان، چاه شیرین و ورامین می‌گذرد.

شرکت‌های ریلی قطار مشهد کرج


همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مسیر مشهد کرج یک مسیر پرتردد ریلی است. به همین دلیل قطارهای زیادی در این مسیر فعالیت می‌کنند. از مهم‌ترین قطار مشهد به کرج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بلیط قطار مشهد کرج غزال


قطار غزال یکی از زیرمجموعه‌های قطار بن ریل است که در مسیر مشهد کرج فعالیت می‌کند. قطار ۴ ستاره غزال امکانات بسیار خوبی دارد. واگن های قطار ۴ ستاره غزال ۹ کوپه ۴ نفره دارد. یعنی هر واگن برای ۳۶ نفر ظرفیت دارد. این کوپه صندلی‌های راحت و تختخواب‌هایی تمیز دارد. سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه، پذیرایی با خوراکی و نوشیدنی، سیستم گرمایش و سرمایش از امکانات این کوپه‌ها هستند. بلیط قطار غزال را می‌توانید در مسیر مشهد کرج خریداری کنید.

بلیط قطار مشهد کرج نورالرضا


نورالرضا که گاه با نام قطار نور نیز شناخته می‌شود، در مسیر مشهد کرج فعالیت می‌کند. کوپه‌های چهارنفره این قطارها تجهیزات کاملی دارند. پذیرایی با غذا و نوشیدنی، برخورد دوستانه و دلنشین مهمانداران، سیستم تهویه، سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی ایران و فرنگی از جمله امکاناتی است که قطار نورالرضا ارائه می‌دهد.

بلیط قطار مشهد کرج رجا


رجا نامی آشنا در زمینه حمل و نقل ریلی است. شرکت رجا قطارهای متنوعی دارد و امکان خرید بلیط قطار رجا برای هر سلیقه‌ای وجود دارد. قیمت بلیط قطار مشهد کرج رجا نیز به سطح قطارهای این شرکت بستگی دارد. این شرکت از مهمانداران مجرب استفاده کرده است و خدمات بسیار خوبی به مسافران ارائه می‌دهد. قطارهای رجا در انواع کوپه‌های چهار تخته، شش تخته صندلی و سالنی هستند. امکان سفارش غذا، سیستم تهویه، ارائه سرویس خواب، سیستم تصویری و صوتی و اینترنت تنها بخشی از خدمات شرکت رجا هستند.

بلیط قطار مشهد کرج رجا

بلیط قطار فدک مشهد کرج


یکی از بهترین قطارها در این مسیر می‌توان به قطارهای پنج ستاره فدک اشاره کرد. این قطارها ویژگی‌های بسیار خوبی دارند. ارائه هدفون، ارائه ویلچر برای مسافران خاص، ارائه روزنامه و سرو غذا از ویژگی‌های این قطار است. کوپه‌های واگن های قطار فدک امتیازات خوبی دارند به همین دلیل مسافران با خرید بلیط قطار فدک در طول یک سفر طولانی احساس خستگی نمی‌کنند.

قوانین بلیط قطار مشهد به کرج


قوانین بلیط قطار مشهد به کرج همچون سایر خطوط ریلی در دیگر مسیرها است. به عنوان مثال هنگام رزرو بلیط قطار مشهد به کرج باید دقت کنید تا تمامی اطلاعات به درستی وارد شوند و با کارت شناسایی تطابق داشته باشند. مسافران باید در هنگام سوار شدن به قطار، بلیط چاپ شده را در اختیار داشته باشند.
طبق قوانین راه‌آهن ایران، میزان جریمه استرداد بلیط به زمان کنسلی بستگی دارد. به طور کلی هرچه به زمان حرکت نزدیک‌تر باشید، نرخ جریمه نیز بیشتر است. مسافران باید ۱ ساعت قبل از ساعت حرکت قطار در ایستگاه حاضر باشند. ده دقیقه قبل از حرکت نیز تمامی درب‌های قطار بسته می‌شوند.
مسافران از زمان سوار شدن به قطار تا لحظه خروج از قطار تحت پوشش بیمه هستند. بیمه حوادث مختلفی همچون فوت ناشی از آتش‌سوزی، انفجار، خدمات پزشکی و نقص عضو را پوشش می‌دهد.
در رابطه با میزان بار مجاز در قطار باید گفت، قوانین قطار درباره بار مجاز نسبت به هواپیما سخت گیرانه نیست. اما با این حال وسایلی که همراه مسافر است، نباید سبب خطرناک باشد یا مسأله‌ای برای دیگر مسافران قطار ایجاد کند. بلیط قطار مشهد کرج بانوان نیز ارائه می‌شود که می‌توانید از برخی از شرکت‌های ریلی آن را رزرو کنید. در این صورت شما داخل کوپه یا حتی واگن مخصوص بانوان سفر می‌کنید.

ایستگاه راه آهن کرج


ایستگاه راه آهن کرج یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌ها در ایران محسوب می‌شود. این ایستگاه با بیش از ۹۰ سال سابقه در زمینه جابه‌جایی بار و مسافر فعالیت می‌کند. این ایستگاه در فردیس و خیابان ذوب آهن واقع شده است. ایستگاه راه آهن کرج به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مسجد رسول‌الله، بوستان حسین آباد، مجتمع مسکونی یاس و کلانتری قرار گرفته است. برای رسیدن به این ایستگاه باید به ۱٫۸ کیلومتری جنوب ایستگاه مترو کرج بروید.

سوالات متداول


مسیر قطار مشهد کرج چند ساعت طول می‌کشد؟
مشهد کرج ۹۴۶ کیلومتر است و حدود ۱۲ ساعت در راه خواهید بود.

آیا بلیط قطار مشهد کرج برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود

قیمت بلیط مشهد کرج چقدر است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد کرج چیست؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.