برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار مشهد اهواز

رزرو بلیط قطار مشهد به اهواز از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

مشهد و اهواز هر دو از کلان‌شهرهای مطرح کشور بشمار می‌روند. مشهد به عنوان قطب گردشگری مذهبی و اهواز هم به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور همواره مورد توجه بوده‌اند شهر مشهد در ناحیه شمال شرق ایران قرار دارد در حالی که شهر اهواز در جنوب غربی کشور قرار گرفته است از این رو مسیر میان آن‌ها جزو طولانی‌ترین مسیرهای زمینی به حساب می‌آید. به همین سبب اکثر ساکنان شهر مشهد ترجیح می‌دهند تا برای سفر به شهر اهواز با خرید بلیط هواپیما مشهد اهواز این مسیر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنند. با این حال مزایای سفرهای زمینی از جمله مقرون به صرفه بودن آن‌ها سبب شده است تا بسیاری از مسافران این مسیر نیز خرید بلیط قطار مشهد اهواز را برای این کار انتخاب کنند.

بلیط قطار مشهد اهواز

بلیط قطار مشهد اهواز


برای مسافرانی که قصد سفر از مبدا مشهد به اهواز را دارند خرید بلیط قطار مشهد اهواز علیرغم طولانی بودن مسیر می‌تواند ایده‌آل‌ترین گزینه از میان گزینه‌های دیگر سفر با وسایل حمل و نقل زمینی مانند اتوبوس و ماشین شخصی باشد. در سفر با ماشین شخصی رانندگی طولانی‌مدت منجر به خستگی بیش از حد و به دنبال آن توقف‌های زیاد در میان مسیر و در نهایت طولانی‌تر ‌شدن مسیر می‌گردد. در سفر با اتوبوس از مشهد به اهواز نیز نشستن مداوم به مدت زیاد و انتظار کشیدن برای رسیدن به مقصد برای بسیاری از مسافران دشوار است. در حالی که در سفر با قطار از مشهد به اهواز با وجود امکانات مختلفی که وجود دارد، تحمل این مسیر طولانی برای مسافران نسبت به دیگر شیوه‌های سفر زمینی راحت‌تر است.

قطار مشهد اهواز


قطار مشهد اهواز در طول هفته چندین بار به مسافران این مسیر ریلی خدمات رسانی می‌کند. گفتنی است ساعت حرکت قطار مشهد به اهواز نیز طبق زمان‌بندی قطارهای شرکت‌های ریلی مختلف نظیر بلیط قطار رجا و بلیط قطار غزال متفاوت است و مسافران می‌توانند بر اساس برنامه‌ریزی شخصی خود از میان آن‌ها دست به انتخاب بزنند.

انواع قطار مشهد به اهواز


قطار ۳ ستاره ۶ تخته پارسی یکی از قطارهای فعال در مسیر مشهد به اهواز است که از قطارهای شرکت مهتاب سیر جم است و قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای دارد. علاوه بر آن مسافران برای خرید بلیط قطار مشهد اهواز چهار تخته می‌توانند از میان بلیط قطار ۴ تخته امید یا همان قطار پلور سبز رجا و بلیط قطار ۴ تخته کرخه بن ریل دست به انتخاب بزنند. گفتنی است هر دو این قطارها در رده قطارهای چهار ستاره قرار دارند و امکانات مناسبی در اختیار مسافران قرار می‌دهند. به طور کلی سه شرکت ریلی در این مسیر فعال‌اند:
بلیط قطار مشهد اهواز رجا
بلیط قطار مشهد اهواز مهتاب
بلیط قطار مشهد اهواز غزال بن ریل

شرکت‌های ریلی بن ریل، رجا و مهتاب سیر جم به مسافران مسیر مشهد اهواز خدمات‌رسانی می‌کنند. قطارهای این شرکت‌ها امکانات مناسبی در اختیار مسافران قرار می‌دهند و از این رو در دسته‌بندی ۴ ستاره و ۳ ستاره قرار دارند. کوپه‌های این قطارها نیز به دو دسته چهار نفره و شش نفره تقسیم می‌شوند که مسافران بنا به تعداد همسفران و یا تمایل شخصی می‌توانند از میان آن‌ها دست به انتخاب بزنند.

انواع قطار مشهد به اهواز

ایستگاه های قطار مشهد اهواز


قطار مشهد اهواز فاصله طولانی را طی می‌کند و بعد از حرکت در طول مسیر خود از ۱۱ ایستگاه متعدد عبور خواهد کرد تا در نهایت در ایستگاه دوازدهم به مقصد برسد.
دلایل تفاوت قیمت بلیط قطار مشهد به اهواز
نوسان قیمت بلیط قطار مشهد اهواز به دلیل تفاوتی است که در انواع قطارها و امکانات آن‌ها وجود دارد. به‌طور مثال بلیط قطار مشهد اهواز ۴ تخته با توجه به ظرفیت کوپه‌ از بلیط قطار ۶ تخته ارزان‌تر است. درجه‌بندی قطارهای این مسیر که نشانگر سطح کیفی خدمات و تجهیزات آن‌ها است از جمله قطار سه ستاره و چهار ستاره نیز در قیمت بلیط قطار این مسیر تاثیرگذار است.

قوانین و مقررات بلیط قطار مشهد اهواز


طبق قوانین مسافران لازم است رد هنگام سوار شدن به قطار نسخه چاپ شده بلیط قطار را به همراه مدارک هویتی خود که کاملا منطبق بر اطلاعات درج شده در بلیط است ارائه دهند. چنانچه سهوا نام یا اطلاعات دیگر مسافر به اشتباه وارد شده باشد بلیط او مورد قبول نخواهد بود. حضور کودکان در کوپه قطار و سفر آن‌ها به‌طور انفرادی مجاز نیست و لازم است یکی از والدین در این سفر کودک را همراهی کند.

ایستگاه راه آهن اهواز


ایستگاه راه آهن اهواز در سال ۱۳۱۷ احداث شد و از جمله ایستگاه‌های قدیمی و باسابقه ریلی بشمار می‌رود. این ایستگاه راه آهن علاوه بر باجه‌های فروش بلیط قطار از اهواز به مسیرهای مختلف دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، محوطه نمازخانه، انبار توشه، تلفن عمومی و دستگاه عابربانک است.

خرید بلیط قطار مشهد اهواز از سفرمارکت


سفرمارکت این امکان را مهیا کرده است تا مسافران قطار مشهد اهواز و مسیر برعکس آن بتوانند به فهرست جامعی از بلیط قطار در این مسیر دسترسی داشته باشند تا بتوانند از میان انواع قطارها با ستاره‌های مختلف و امکانات مورد نظرشان دست به انتخاب بزنند. علاوه بر آن پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط قطار در این مسیر از طریق جستجوی تمامی گزینه‌های موجود در سفرمارکت مهیا شده است.

سوالات متداول
مسیر قطار مشهد اهواز چند ساعت است؟
مسافت شهر مشهد تا اهواز به‌طور تقریبی بیش از ۶۲۰ کیلومتر است و مسافرانی که با بلیط قطار این مسیر را طی می‌کنند حدود ۲۷ ساعت در مسیر خواهند بود.

ایستگاه‌های قطار مشهد اهواز کدامند؟
مسافرانی که بلیط قطار مشهد به مقصد اهواز را تهیه کرده‌اند در طول راه به ترتیب از ایستگاه‌های نیشابور، نقاب، شاهرود، دامغان، سمنان، ورامین، تهران، قم، اراک، شازند، ازنا، دورود، بیشه، سپیددشت، اندیمشک، شوش و هفت تپه عبور می‌کنند و در نهایت به ایستگاه نهایی یعنی اهواز می‌رسند.

قیمت بلیط قطار مشهد اهواز چقدر است؟
قیمت بلیط قطار از مشهد به اهواز به‌طور روزانه متغیر است و بر حسب نوع قطار انتخابی از جمله قطار کوپه‌ای یا سالنی و همچنین ظرفیت کوپه‌های قطار متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد اهواز چیست؟
کنسلی بلیط مشهد اهواز قطار می‌تواند مشمول پرداخت جریمه کنسلی شود. بر این اساس ساعت ۱۲ روز پیش از حرکت جریمه کنسلی معادل ۱۰ درصد، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت قطار تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۳۰ درصد و از ۳ ساعت مانده به حرکت قطار نیز ۵۰ درصد است.

آیا بلیط قطار مشهد اهواز برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. قیمت بلیط قطار مشهد به اهواز برای افراد دو تا دوازده سال به صورت نیم‌بها محسوب می‌شود.