برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار اصفهان به بندرعباس

رزرو قطار اصفهان بندرعباس از شرکت های ریلی مختلف در سفرماکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

بلیط قطار اصفهان بندرعباس


قطار اصفهان بندرعباس مسافران زیاد و مختلفی دارد. خیلی از مسافران برای انجام کارهای تجاری بلیط قطار اصفهان به بندرعباس را خریداری می‌کنند. از طرفی عده‌ زیادی هم هستند که برای سفر و تفریح سوار این قطار می‌شوند. در هر صورت، قطار راه مناسبی برای سفر از اصفهان به بندرعباس است. نه تنها مسیر شما را خسته نمی‌کند بلکه می‌توانید در طول راه قدم زده و استراحت کنید.
همچنین طبیعی است که گاهی به دلایلی نخواهید با هواپیما سفر کنید؛ مثلا قیمت بالای بلیط هواپیما بندرعباس و یا حتی ترس از پرواز. معمولا اگر با قطار سفر کنید، هم هزینه پایین‌تری دارد و هم ایمن است. فراموش نکنید که قبل از خرید اینترنتی بلیط قطار باید نرخ بلیطها، محدودیت‌های خرید و روش استرداد بلیط را بدانید.

بلیط قطار اصفهان بندرعباس در سفرمارکت

خرید بلیط قطار اصفهان بندرعباس


در گذشته‌ا‌ی نه چندان دور، مسافران برای تهیه بلیط قطار مجبور بودند به صورت حضوری به مراکز فروش بلیط قطار مراجعه کنند. گاهی در این مراکز صف‌های طولانی وجود داشت و خیلی از متقاضیان نمی‌توانستند بلیط قطار بخرند. اما امروزه اوضاع فرق کرده است.
دیگر وب‌سایت‌های خرید بلیط به صورت آنلاین به روی کار آمده‌اند. این وبسایت‌ها به مسافران این امکان را می‌دهند که بلیط قطار اصفهان بندرعباس را به صورت آنلاین بخرند و دیگر نیازی نباشد در ترافیک و صف گیر بیفتند. از جمله مزایای دیگر خرید آنلاین، این است که مسافران می‌توانند قیمت بلیط قطار اصفهان بندرعباس از تمام شرکت‌های ریلی را با هم مقایسه کنند و مطمئن باشند که خرید مناسبی انجام داده‌اند. در خرید حضوری شما نه زمان بررسی زیادی دارید و نه امکان مقایسه. اما در خرید آنلاین، اوضاع فرق می‌کند.
برای خرید بلیط قطار از اصفهان به بندرعباس یا بلیط قطار بندرعباس اصفهان کافیست به سایت سفرمارکت و بخش بلیط‌های قطار مراجعه کنید. سپس باید مبدا و مقصد خود، تاریخ رفت و برگشت و دیگر اطلاعات را وارد کنید. اگر می‌خواهید کوپه شما اختصاصی باشد و یا بلیط دوطرفه/ یک طرفه باشد، می‌توانید آن را در بخش مربوطه علامت بزنید.
بعد از تکمیل این اطلاعات فقط کافیست بر روی دکمه نارنجی رنگ جستجو کلیک کنید. در نهایت یک لیست از تعداد زیادی بلیط قطار اصفهان به بندرعباس به شما نمایش داده شود. شما می‌توانید از بین بلیط‌های قطار موجود، بهترین آن‌ها را با توجه به شرایط خودتان انتخاب و رزرو کنید.

انواع قطار اصفهان بندرعباس


در یک نوع دسته‌بندی کلی، قطارهای مسافری به دو دسته قطارهای سالنی و کوپه‌ای تقسیم می‌شوند. قطارهای کوپه‌ای دارای کوپه‌های چهار و شش نفره هستند و اکثرا در کوپه‌ها به تعداد ظرفیت مسافران به جای صندلی، تخت جاگذاری شده است. قطارهای سالنی هم معمولا در هر ردیف چهار صندلی دارند و عموما در مسیرهای تهران به مشهد، قم و یزد تردد می‌کنند. در حال حاضر قطار جوپار، غزال، رجا، سفیر و فدک شرکت‌های ریلی فعال در ایران هستند. عمده قطارهای مسیر اصفهان به بندرعباس، متعلق به شرکت رجا و از نوع 4 تخته (البرز) هستند.

رجا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ریلی کشور است که هرچند اول زیر نظر بخش دولتی شروع به کار کرده اما پس از چند سال سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است. قطارهای شرکت رجا تنوع زیادی دارند گزینه‌های متفاوتی را برای مسافران بر اساس امکانات، خدمات و کیفیت فراهم می‌آورند. این قطارها در انواع قطارهای مجلل زندگی، چهار تخته، شش تخته و سالنی وجود دارند. گزینه‌ای که در مسیر اصفهان بندرعباس بیش از همه مشغول فعالیت است، قطار چهارتخته البرز است. قطار رجا از کلاس قطارهای ویژه، کلاس 1، کلاس 2 و کلاس 3 (خلیج فارس)، کوپه‌های 4 تخته دارند. قطارهای 4 تخته البرز در دسته کلاس 2 قرار می‌گیرند. قیمت بلیط قطار اصفهان بندرعباس رجا بر اساس کلاس قطار تعیین می‌شود. به‌ طور کلی بلیط قطار اصفهان بندرعباس رجا به صورت کوپه ای و ۴ تخته یکی از گزینه‌های خوب برای سفرهای زمینی طولانی است.

بهترین زمان برای خرید بلیط قطار اصفهان به بندرعباس


همانطور که می‌دانید، بندرعباس در بیشتر روزهای سال آب ‌و هوایی گرم و شرجی دارد. بیشتر مسافرانی که برای گردش و تفریح روانه بندرعباس می‌شوند، بلیط قطار اصفهان بندرعباس را از اواخر پاییز تا اواسط زمستان تهیه می‌کنند. دلیل آن هم این است که گرمای بندرعباس از اوایل بهار شروع می‌شود و تا اواسط پاییز ادامه دارد.

گرم‌ترین روزهای بندرعباس در تیر و مرداد است. مردم محلی به این گرما عادت دارند اما گردشگران در این فصل دچار گرمازدگی می‌شوند. به همین دلیل هم در تابستان مسافران مسیر بندرعباس بسیار کم است و قیمت بلیط قطار اصفهان بندرعباس کاهشی نسبی دارد. به هر روی، بهترین زمان رزرو بلیط قطار اصفهان بندرعباس بستگی به هدف شما از سفر دارد. مثلا این که بخواهید در زمانی خوش ‌آب ‌و هوا راهی بندرعباس شوید و از حضور در این شهر لذت ببرید یا این که ارزانترین بلیط قطار بندرعباس را پیدا کرده و سفری اقتصادی داشته باشید.

سوالات متداول درباره خرید بلیط قطار اصفهان بندر
عباسقیمت بلیط قطار اصفهان بندرعباس چقدر است؟
قطارهای مختلفی در مسیر اصفهان به بندرعباس در رفت و آمد هستند. ساعات حرکت این قطارها هم با یکدیگر متفاوت است. اگر می‌خواهید قیمت بلیط هر قطار و ظرفیت باقی‌مانده مسافران را مشاهده کنید، از بخش بالای صفحه بر روی دکمه جستجو کلیک کنید. لیستی از جدیدترین قیمتها و اطلاعات دیگر به شما نمایش داده خواهد شد.

چگونه می توان بلیط قطار اصفهان بندرعباس ارزان قیمت را خرید؟
خوشبختانه قیمت بلیط قطار اصفهان به بندرعباس چندان متغیر نیست. البته لازم به ذکر است که تقاضا برای این بلیط بسته به روز هفته یا فصل سال تفاوت دارد. لذا توصیه می‌کنیم برای این که قیمت انواع قطارها را در یک جا مقایسه کرده و به موقع رزرو کنید، به سراغ جستجوی بلیط قطار اصفهان بندرعباس در سفرمارکت بروید.

انواع بلیط قطار برای مسیر اصفهان بندرعباس کدام اند؟
شرکت های ریلی متفاوتی در هر روز هفته در مسیر اصفهان به بندرعباس رفت و آمد دارند. اگر می‌خواهید ببینید در روز مد نظر شما، چه قطارهای در این مسیر حرکت دارند، در بخش بالای همین صفحه، جستجو کنید.

آیا می توان بلیط قطار اصفهان بندرعباس را کنسل کرد؟
بله. امکان لغو بلیط قطار تا قبل از زمان حرکت قطار فراهم است. اگر بلیط قطار خود را از سفرمارکت تهیه کرده‌اید، باید وارد پروفایلتان شوید و در بخش سفارش‌های من، بلیط قطار خریداری‌شده را انتخاب کنید. سپس در آن بخش می‌توانید فرآیند کنسلی را انجام دهید.