برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار همدان تهران

رزرو قطار همدان تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

بلیط قطار همدان تهران


همدان اولین پایتخت مادها و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای کشور است. همین موضوع سبب به وجود آمدن جاذبه‌های گردشگری در این شهر شده است. همدان در دامنه‌های کوه الوند قرار گرفته است. این شهر پنجمین شهر توریستی ایران و یکی از قطب‌های دانشگاهی در کشور محسوب می‌شود. تمامی این موارد سبب شده است تا همدان گردشگران زیادی داشته باشد. یکی از بهترین راه‌های رفت و آمد گردشگران همدان، قطار است. خوشبختانه ایستگاه راه آهن همدان، ایستگاهی فعال و پر رفت و آمد است. به عنوان مثال یکی از پرترددترین مسیرها در این ایستگاه، مسیر قطار همدان تهران است.
قطار وسیله نقلیه‌ای راحت، امن و مقرون به ‌صرفه است که به کمک آن می‌توانید از همدان به تهران سفر کنید. تهران پایتخت و بزرگترین شهر کشور است. این شهر از جنبه‌های مختلفی اهمیت دارد. به همین دلیل برای خرید بلیط قطار همدان تهران دلایل زیادی وجود دارد.

خرید بلیط قطار همدان تهران

قیمت بلیط قطار همدان تهران به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار همدان تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت بلیط این وسیله نقلیه همچون دیگر وسایل، در اثر عواملی تغییر می‌کند. از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار می‌توان به درجه قطار و خدمات آن اشاره کرد. قطارها براساس امکانات رفاهی و خدماتی که عرضه می‌کنند، قیمت‌های مختلفی را برای بلیط‌ها در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال قیمت بلیط قطار فدک با قیمت بلیط قطار جوپار، رجا یا بن‌ریل متفاوت است.
علاوه بر سن مسافر، خدماتی که شرکت بیمه ارائه می‌دهد، بر روی قیمت بلیط قطار همدان تهران اثرگذار است. در واقع مسائلی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، خدمات پرسنل، امکانات داخلی قطار همگی تعیین‌کننده قیمت‌های بلیط قطار هستند. در مسیر همدان تهران اگر کوپه ۴ نفره رزرو کنید، باید هزینه بیشتری نسبت به کوپه ۶ نفره پرداخت کنید.
روز، تاریخ و ساعت حرکت قطار همدان تهران نیز می‌تواند برروی قیمت بلیط اثرگذار باشد. به عنوان مثال در ایام تعطیل، عید نوروز، مناسبت‌ها و اواخر هفته تقاضا برای سفر افزایش پیدا می‌کند. در این صورت قیمت بلیط قطار همدان تهران نیز بالا می‎‌رود. البته لازم به ذکر است که برنامه قطار همدان تهران توسط شرکت راه آهن ایران تعیین می‌گردد.

خرید بلیط قطار همدان تهران


برای خرید بلیط قطار تهران همدان یا بلیط قطار همدان به تهران، می‌توانید به ایستگاه‌های قطار شهر مورد نظر مراجعه کنید و پس از خرید بلیط سوار قطار شوید و به سمت مقصد حرکت کنید. در خرید حضوری ممکن است ظرفیت قطار تکمیل شود و نتوانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. بهترین راه برای خرید بلیط قطار همدان به تهران، به صورت اینترنتی و مراجعه به سایت سفرمارکت است. در این سایت باید به صفحه بلیط‌های قطار مراجعه کنید و سپس اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل مبدا (همدان)، مقصد (تهران)، تاریخ رفت و تعداد مسافران می‌شود. اگر بخواهید کوپه اختصاصی رزرو کنید، باید در همین بخش گزینه مربوط به آن را فعال کنید. همچنین در صورتی که بخواهید بلیط رفت و برگشتی بخرید، باید تاریخ برگشت خود را وارد کنید و گزینه بلیط‌ رفت و برگشتی را فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات بر روی گزینه نارنجی‌رنگ جستجو کلیک کنید تا بتوانید در لیست بعد قطارهایی که در تاریخ مورد نظر شما حرکت می‌کنند را مشاهده کنید.
در این صفحه می‌توانید قطارها را بر اساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر از کم به زیاد یا بلعکس مرتب کنید. همچنین می‌توانید از فیلترهای بازه قیمتی، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی استفاده کنید تا نتایج نشان داده شده را محدودتر کنید. این کار انتخاب شما را ساده‌تر می‌کند.
پس از انتخاب بلیط باید بر روی دکمه نارنجی‌رنگ انتخاب بلیط کلیک کنید تا در گام بعدی اطلاعات خود را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات، بلیط قطار برای شما رزرو می‌شود.

ایستگاه های قطار همدان تهران


با خرید بلیط قطار همدان به تهران می‌توانید پس از گذر از ایستگاه‌های همدان، ساوه و رباط کریم به شهر تهران برسید.

ایستگاه راه آهن همدان


ایستگاه راه آهن شهر همدان در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده است. این ایستگاه در ۱۲ کیلومتری از مرکز این شهر و در میدان امام واقع شده است. ایستگاه راه آهن همدان در نزدیکی روستای رباط شورین قرار گرفته است. این ایستگاه کمی از مرکز شهر همدان دور است به همین دلیل قرار است در آینده تنها برای قطارهای باری از آن استفاده شود. این ایستگاه وسعت و امکانات زیادی دارد. نمازخانه، پلیس، غرفه خوراکی، خوابگاه، گیشه فروش بلیط، تلفن همگانی، دستگاه خودپرداز و سرویس بهداشتی از امکانات این ایستگاه راه آهن هستند.

ایستگاه های قطار همدان تهران

شرکت‌های ریلی قطار همدان تهران


همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مسیر همدان تهران مسیری پرتردد است. قطارهای مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند.
• قطار همدان تهران رجا
یکی از پرطرفدارترین شرکت‌های حمل و نقل ریلی در ایران شرکت رجا است. به عبارت دیگر اگر آسایش و راحتی در طول مسیر برای شما اهمیت دارد، بلیط قطار رجا را برای سفر خود انتخاب کنید. رجا قطارهایی با سطح‌های مختلف دارد. از کوپه‌های راحت و لوکس گرفته تا کوپه‌های اقتصادی می‌توانید هرکدام را رزرو کنید.
از امکانات قطار رجا در مسیر همدان تهران می‌توان به تجهیزات صوتی و تصویری، مهمانداران مجرب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، اینترنت و دیگر موارد اشاره کرد.

• قطار همدان تهران بن ریل
شرکت بین ریل از دیگر قطارهایی است که در مسیر همدان تهران فعالیت می‌کند. قطارهای بین ریل قطارهایی راحت و امن هستند. کوپه‌های چهار نفره این قطارها یک فضای دلنشین برای سفرهای دوستانه و خانوادگی مهیا می‌کنند. این قطار امکانات زیادی همچون سیستم‌های تهویه، سیستم‌های صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی، کتابخانه، رستوران و دیگر موارد دارد.

قوانین و مقررات قطار همدان تهران


قوانین و مقررات قطار همدان تهران همچون دیگر مسیرهای ریلی است. به عنوان مثال بلیط‌های قطار باید اطلاعاتی دقیق و صحیح داشته باشند. این اطلاعات باید با کارت شناسایی مسافران تطابق داشته باشد. مسافران قطار از لحظه ورود به ایستگاه تا هنگامی که از آن خارج می‌شوند، در برابر حوادث گوناگون بیمه هستند.
مسافران باید یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حاضر شوند. درواقع ده دقیقه قبل از حرکت تمامی درب‌های قطار بسته می‌شود و پس از بسته شدن درب‌ها دیگر امکان سوارشدن به قطار وجود ندارد.
سن مسافران برای سفرکردن به صورت تنها باید ۱۲ سال تمام باشد. بلیط افراد بالای ۱۲ سال نیز به صورت کامل محاسبه می‌شود. البته لازم به ذکر است که بلیط کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.

سوالات متداول


مسیر قطار همدان تهران چند ساعته؟
همدان تهران ۲۶۷ کیلومتر است و حدود ۵ ساعت در راه خواهید بود.

آیا بلیط قطار همدان تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار همدان تهران چقدره؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار همدان تهران چیست؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، کل کوپه ۴ یا ۶ نفره را خریداری کنید. کافی است هنگام خرید، گزینه کوپه دربست را فعال کنید.