برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار اراک به اهواز

رزرو قطار اراک اهواز از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اهواز یکی از شهرهای جنوبی ایران است که ترددهای بسیار زیادی به آن صورت می‌گیرد. مهم‌ترین دلیل تردد به این شهر وجود شرکت‌های نفت و پتروشیمی در این منطقه است. راه‌های زیادی برای سفر به این شهر وجود دارد. یکی از به‌صرفه‌ترین و بهترین راه‌ها جهت سفر به این شهر، استفاده از قطار است. از اغلب شهرهای بزرگ ایران می‌توان با قطار به اهواز سفر کرد. یکی از پرترددترین خطوط ریلی منتهی به اهواز مسیر قطار اراک اهواز یا قطار اهواز اراک است. بلیط قطار اهواز اراک و بالعکس در اغلب روزهای سال وجود دارد.

قطار اراک اهواز


اهواز شهری تاریخی در جنوب غربی ایران است. این شهر تعداد زیادی پل دارد به همین دلیل به شهر پل‌ها نیز شهرت دارد. اهواز تاریخی غنی و طبیعتی زیبا دارد. علاوه‌بر این بسیاری از شرکت‌های پتروشیمی و نفت در این منطقه قرار گرفته است. تمامی این موضوعات سبب افزایش تردد و سفر به این شهر شده است. یکی از شهرهایی که از آن حجم زیادی از مسافر به اهواز سفر می‌کند، اراک است. خوشبختانه اهواز پایانه مسافربری، فرودگاه و ایستگاه راه آهن دارد. به همین دلیل از طرق مختلف می‌توان از اراک به این شهر سفر کرد. یکی از بهترین راه‌ها جهت سفر از اراک به اهواز استفاده از قطار است. قطار اراک اهواز در اغلب روزهای سال حرکت می‌کند.

بلیط قطار اراک به اهواز

انواع قطار اراک اهواز


راه‌های زیادی جهت سفر از اراک به اهواز وجود دارد. افرادی که ترس از هواپیما دارند و یا به دنبال سفری مقرون به صرفه هستند، سفر زمینی را انتخاب می‌کنند. در میان سفرهای زمینی، سفر با قطار تجربه‌ای خاص و منحصربفرد است. قطارهایی که از اراک به سمت اهواز حرکت می‌کنند، امکانات بسیار زیادی دارند و متنوع هستند.

قطار اراک اهواز رجا


رجا نام یکی از بهترین شرکت‌های ریلی در ایران است. این شرکت در زمینه جابه‌جایی مسافر سابقه طولانی دارد و سهم زیادی از بلیط‌های قطار در بازار حمل و نقل ریلی به بلیط قطار رجا اختصاص یافته است. این شرکت قطارهای متنوعی دارند که دو قطار باکیفیت آن در مسیر اراک اهواز فعالیت می‌کنند.

۳ستاره۴تخته البرز
قطار ۳ستاره و ۴تخته البرز قطار درجه ۲ محسوب می‌شود. اما با این حال امکاناتی در حد قطار لوکس درجه یک دارد. کوپه های این قطار ۴ نفره هستند. صندلی‌های پایینی هرکوپه طراحی استانداردی دارد و در هنگام استراحت به راحتی به دو تخت تبدیل می‌شوند. بدنه این قطار در برابر سرما، گرما و سروصدا عایق است. سیستم تهویه این قطار مناسب است و در هرواگن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی قرار گرفته است.

داخل قطار البرز

۴ستاره۴تخته اميد
از دیگر قطارهایی که در مسیر ریلی اراک اهواز فعالیت می‌کند، می‌توان به قطار ۴ستاره و ۴تخته اميد اشاره کرد. این قطار کیفیت مناسب و قیمت اقتصادی دارد. به همین دلیل در لیست بلیط قطار رجا یک بلیط پرطرفدار محسوب می‌شود. این قطار امکاناتی همچون کتابخانه، توزیع نشریات، سرویس خواب مرتب و تمیز، سیستم تهویه، سیستم گرمایش و سرمایش، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، شیشه‌های دوجداره و دیگر موارد دارد.

قطار اراک به اهواز بن ریل


یکی دیگر از شرکت‌های ریلی که در مسیر اراک اهواز و بلعکس فعالیت می‌کند، قطار بن ریل است. این شرکت در سال ۱۳۷۱ تاسیس شده است و قدمت زیادی دارد. قطارهای زیادی در زیرمجموعه فروش بلیط قطار بن ریل فعالیت می‌کنند. یکی از قطارهای بن ریل که در مسیر اراک اهواز مشغول فعالیت است، قطار ۴ ستاره و ۴ تخته کرخه است.

۴ستاره ۴ تخته كرخه
یکی از قطارهای اقتصادی در مسیر اراک اهواز، قطار ۴ ستاره و ۴ تخته کرخه است. این قطار واگن‌هایی با ۱۰ کوپه و یک نیم‌کوپه مخصوص مهماندار دارد. شیشه تمامی پنجره‌ها دو جداره و عایق است. لوازم خواب و بهداشتی این قطار تمیز است و صندلی‌های آن به صورت کاملاً استاندارد طراحی شده است. از دیگر امکانات این قطار می‌توان به سیستم تهویه مطبوع، توزیع نشریات، ویلچر، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و جعبه کمک‌های اولیه اشاره کرد.

ایستگاه های قطار اراک اهواز


مسیر ریلی اراک اهواز از ایستگاه‌های متعددی عبور می‌کند. شما در این مسیر از ایستگاه‌های شازند، ازنا، دورود، سپید دشت، اندیمشک، شوش و هفت تپه عبور خواهید کرد و سپس به ایستگاه راه آهن اهواز خواهید رسید. البته اراک خود در میان مسیرهای ریلی زیادی قرار دارد. برای مثال خریداران بلیط قطار تهران اهواز، از ایستگاه اراک عبور می‌کنند.

ایستگاه راه آهن اهواز


ایستگاه راه آهن اهواز یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های راه آهن در ایران است که در بخش مرکزی شهر اهواز واقع شده است. این ایستگاه راه آهن در سال ۱۳۱۷ به عنوان بخشی از راه آهن سراسری ایران افتتاح شد و امکانات زیادی دارد. از امکانات این ایستگاه می‌توان به باجه‌های فروش بلیط، دستگاه خودپرداز، سرویس بهداشتی، نمازخانه، تلفن همگانی، سالن انتظار و پل رو گذر اشاره کرد. این ایستگاه در اهواز، امانیه، بلوار سپاه و میدان هجرت واقع شده است.

قیمت بلیط قطار اراک اهواز به چه عواملی بستگی دارد


عوامل بسیار زیادی بر قیمت بلیط قطار اراک اهواز و قیمت بلیط قطار اهواز اراک اثرگذار است. به عنوان مثال تاریخ رزرو بلیط و ساعت حرکت قطار اراک به اهواز می‌تواند برروی قیمت اثرگذار باشد. در تعطیلات، مناسبت‌های خاص و اواخر هفته قیمت بلیط قطار افزایش پیدا می‌کند. ساعت حرکت قطار اراک به اهواز هر چه به ساعت‌های اولیه صبح نزدیک‌تر باشد، قیمت آن کمتر است.
نوع قطار، امکانات و خدمات آن و شرکت ریلی نیز تعیین کننده قیمت بلیط قطار اراک اهواز است. به عنوان مثال کوپه‌های چهار تخته گران‌تر از کوپه‌های شش تخته هستند و قطارهای اتوبوسی نیز ارزان هستند.
قیمت بلیط قطار اراک اهواز به سن مسافران نیز بستگی دارد. همچنین اگر جز خانواده شهدا یا جانبازان باشید، بلیط شما براساس قوانین خاصی قیمت گذاری می‌شود.

قوانین و مقررات بلیط قطار اراک به اهواز


تمامی شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات مشابهی دارند. این قوانین به بخش‌های مختلف سفر همچون بلیط، کوپه، مسافر، میزان بار و دیگر موارد مربوط می‌شود. از مهم‌ترین این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اطلاعات روی کارت شناسایی مسافر باید با بلیط کاملاً تطابق داشته باشد.
• مسافر قطار از لحظه‌ای ورود به ايستگاه راه آهن تا لحظه خروج از ايستگاه بیمه است. این بیمه شامل خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی، انفجار، تصادف، خروج از ریل، نقص عضو، سقوط سنگ و دیگر موارد می‌شود.
• مسافر می‎بایست یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که ده دقیقه پیش از حرکت تمامی درب‌ها بسته می‌شوند.
• پرداخت خسارت تنها به مسافرانی که بلیط چاپ ‌شده داشته باشند، امکان‌پذیر است.
• مسافر قطار می‌تواند بلیط خود را تا تا یک ساعت قبل از حرکت قطار استرداد کند.
• مسافر قطار محدودیت بار زیادی ندارد و می‌تواند تمامی وسایل ضروری خود را همراه داشته باشد. البته حجم آن نباید از ۷۵ سانتي متر و وزن آن نباید از ۳۰ كيلوگرم بیشتر باشد.

خرید بلیط قطار اراک به اهواز از سفرمارکت


راه‌های زیادی برای خرید بلیط قطار اراک به اهواز وجود دارد. بهترین راه مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت است. به کمک سایت و اپلیکیشن سفرمارکت در هر زمان و مکانی که باشید، می‌توانید به خرید بلیط قطار غزال، رجا، جوپار و دیگر موارد اقدام کنید. برای این کار باید به صفحه قطارها مراجعه کنید. در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده که شامل مبدا (اراک)، مقصد (اهواز)، تاریخ رفت و تعداد مسافران می‌شود را وارد کنید. همچنین اگر بلیط رفت و برگشتی یا کوپه دربست نیاز دارید، باید گزینه مربوط به آن را در همین صفحه فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک برروی گزینه نارنجی رنگ جستجوی بلیط قطار در لیست بعدی می‌‎توانید لیستی از بلیط‌های قطار در تاریخ مشخص شده به مقصد مورد نظر را مشاهده کنید.
می‌توانید این لیست را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و یا مدت سفر مرتب کنید. همچنین به کمک فیلترهای بازه قیمت، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی می‌توانید در انتخاب به خود کمک زیادی کنید. پس از انتخاب با کلیک برروی گزینه انتخاب بلیط می‌توانید با تکمیل اطلاعات خرید خود را نهایی کنید.

سوالات متداول


فاصله قطار اراک اهواز چند ساعت است؟
اراک اهواز ۵۲۰ کیلومتر است و حدود ۱۰ ساعت و نیم در راه خواهید بود.

در مسیر قطار اراک اهواز چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
در مسیر قطار اراک اهواز ایستگاه‌های متعددی وجود دارد. سفر شما در این مسیر از ایستگاه اراک آغاز می‌شود و پس از عبور از ایستگاه‌های شازند، ازنا، دورود، سپید دشت، اندیمشک، شوش و هفت تپه، به ایستگاه راه آهن اهواز خواهید رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار اراک اهواز چگونه است؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار اراک اهواز برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار اراک به اهواز چند است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و...) و ظرفیت کوپه متفاوت است.