برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

تور کویر

تور کویر در سفرمارکت، بهترین و ارزان ترین تورهای کویرگردی را رزرو کنید
location_on
مبداء
نام شهر مبدا را وارد نمایید (اختیاری)
location_on
مقصد
نام شهر مقصد را وارد نمایید (اجباری)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ خروج
-- --
تاریخ ورود
-- --
۲ مسافر expand_more
۱ اتاق
close

۱ اتاق

،

۲ مسافر

اتاق اول
۲
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
زیر ۱۲ سال

+ اضافه کردن اتاق


پرفروش ترین تورها

تور کویر


اگر به طبیعت‌گردی علاقه داشته باشید و بخواهید در طبیعت کشور ایران ماجراجویی کنید و به مقاصد متفاوتی سفر کنید، بیابان‌گردی یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. بخش اعظمی از مساحت کشور ایران را بیابان تشکیل داده‌است. بیابان‌های ایران شامل دشت کویر و کویر لوت است که در مرکز و جنوب شرقی کشور ایران قرار دارند. کشور ایران پتانسیل خیلی خوبی برای برگزاری تورهای کویر گردی مانند تور کویر مرنجاب دارد. تورهای مختلفی به این کویرهای سفر می کنند.

رزرو تور کویر از سفرمارکت

تور کویر گردی برای چه کسانی مناسب است؟


اگر دوست دارید چند روزی را خارج از شهر و در دل طبیعت وحشی بگذرانید، اگر تابه‌حال این خواسته در دلتان به‌وجودآمده که وقتی هوا تاریک می‌شود کل محیط اطرافتان در تاریکی فرو برود و هیچ نوری را تماشا نکنید، تور طبیعت گردی از نوع کویر مناسب شما است. همچنین اگر به پیاده‌روی علاقه داشته باشید و بتوانید برای حداقل ۲ الی ۳ ساعت پیوسته پیاده‌روی کنید تور طبیعت‌گردی یا کویر گردی مناسب شما است.
اگر از دیدن پدیده‌های طبیعی مثل رمل و تپه‌های ماسه‌ای لذت می‌برید و دوست دارید با حیات وحش بیابان‌های ایران آشنا شوید و اگر شانس با شما همراه بود حیواناتی نظیر روباه، گربه‌ای شنی، پا مسواکی و سارگپه را از نزدیک ببینید، حتما باید در یکی از تورهای کویر گردی ثبت‌نام کنید.

چرا بهتر است با تور به کویر سفر کنیم؟


کویر گردی در کنار لذت‌ها و هیجاناتی که به‌همراه دارد می‌تواند خطراتی را نیز بدنبال داشته باشد. زمانی‌که در یک تور کویر گردی ثبت‌نام می‌کنید، یک راهنمای متخصص طبیهت گردی در تمام طول سفر همراه شما خواهد بود. از طرفی برنامه سفر کویر گردی توسط افراد متخصص و باتجربه‌ای نوشته شده‌است. در چنین خودروهایی امکانات و تجهیزات مناسب کویر گردی، از قبل فراهم شده‌است. به عنون مثال اگر خودتان به‌تنهایی به کویر سفر کنید ممکن است نتوانید مقصد مناسبی را برای خود انتخاب کنید. شاید دوست داشته باشید که با یکسری از پدیده‌های طبیعی در کویر آشنا شوید، شاید هم دلتان بخواهد حیوانات کویرهای ایران را از نزدیک ببینید. درصورتی‌که اطلاعات کافی درباره محل قرارگیری این پدیده‌ها و نحوه زندگی حیوانات کویری نداشته باشید سفرتان بیهوده خواهد بود. اما اگر با تور کویر گردی به دل کویربروید می‌توانید این پدیده‌ها را از نزدیک ببینید و راهنمای متخصص تور اطلاعات کامل و جامعی را درباره حیوانات و طبیعت بیابان در اختیارتان قرار می‌دهد و سفرتان را با رضایت‌ و خوشحالی به پایان خواهید رساند.

آشنایی با تورهای کویر و انواع آن


تورهای کویر گردی را می‌توان به شکل های مختلفی طبقه‌بندی کرد. یکی از عواملی که باعث تنوع تورهای کویر گردی می شود درجه سختی سفر است. معمولاً درجه سختی سفر در زمان طراحی تورهای طبیعت‌گردی مشخص می‌شود. به‌طور مثال اگر سفری درجه سختی‌ای ۲از ۵ داشته باشد با حداقلی از آمادگی جسمانی می‌توانید در این سفر شرکت کنید. به‌احتمال زیاد در این سفر نیاز باشد که ۲ الی ۳ ساعت پیاده‌روی کنید. اما اگر درجه سختی یک سفر کویر گردی ۴ از ۵ یا حتی ۵ از ۵ باشد، لازم است که آمادگی جسمی خیلی خوبی برای این سفر داشته باشید و به‌احتمال زیاد مدت‌زمان پیاده‌روی در این‌ سفر بیشتر از ۳ الی ۴ ساعت خواهد بود.
عامل دیگری که بر روی تنوع تورهای کویر گردی تاثیرگذار است محل اقامت است. بعضی از تورهای کویر گردی شب مانی در دل طبیعت دارند .درصورتی‌که بخواهید در این نوع از تورهای طبیعت‌گردی ثبت‌نام کنید باید امکانات کافی مثل کیسه‌خواب و چادر داشته باشید. در این‌گونه از تورها محل برای کمپ کردن انتخاب می‌کنند و اعضای تور شب را در چادرهای خود، در دل کویر، به صبح می رسانند. دسته‌ای دیگر تورهای کویر گردی محل اقامتشان را هتل‌های سنتی یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی نزدیک کویر انتخاب می‌کنند.
در آن طرف طیف تورهای کویر گردی وجود دارند که از اتوبوس‌های گردشگری برای حمل و نقل مسافر استفاده می‌کنند . تفاوت این ۲ نوع تور در این است که در دسته‌اول، تورهای آفرودی، معمولاً برنامه سفر به گونه‌ای است که مسافران به دل کویر می روند و جاهای بکرتر از کویر را مشاهده می‌کنند. اما در دسته دوم، ازآنجاکه اتوبوس‌های گردشگری توان حرکت در زمین‌های ماسه‌ای بیابان را ندارند مجبور اند فقط در مسیرهایی حرکت کنند که جاده آسفالت دارد.

بهترین زمان برای رزرو تور کویر چه موقعی از سال است؟


اگر منظورتان از بهترین زمان رزرو تور کویر زمانی است که دمای هوا در شرایط مطلوب و معتدلی قرار دارد، بهتر است که در اوایل بهار، اوایل پاییز و اواخر زمستان در تورهای کویر گردی ثبت‌نام کنید. اگر در فصل‌های گرم سال به کویر بروید، همان‌طور که خودتان می‌دانید، گرمای هوا و تابش آفتاب سوزان نه‌تنها لذت سفر را از شما می‌گیرد بلکه می‌توانند به‌سلامتی تان نیز آسیب برساند. درصورتی‌که در زمان نامناسبی به کویر سفر کنید، تابش مستقیم آفتاب می‌تواند به پوست شما آسیب برساند و شما را گرمازده بکند.
اگر در روزهای سرد سال مثلا در ماه‌های میانی فصل زمستان به کویر بروید، اگرچه که در طول روز مشکلی برای شما پیش نمی‌آید و از دمای متعادل هوا لذت خواهید برد؛ اما بعد از غروب آفتاب، دمای هوا به‌قدری کم می‌شود که ممکن است تا صبح در چادرتان بلرزید و تجربه‌های تلخی از سفر به کویر در ذهنتان بماند.پ س بهتر است که در ماه‌های مهر و آبان و همچنین ماه اسفند تا دهه اول اردیبهشت در تورهای کویر گردی ثبت‌نام کنید.

بهترین زمان برای رزرو تور کویر

مقاصد محبوب تورهای کویرگردی ایران


اغلب مقاصد تورهای کویر گردی در ایران در حاشیه ۲ کویر بزرگ لوت و دشت کویر قرار دارند. اگرچه که وسعت بیابان‌های کشور ایران خیلی گسترده‌تر از این مقاصد است، اما ازآنجاکه برای دسترسی به نقاط بکرتر کویرهای کشورمان نیاز به تجهیزات پیشرفته‌تر و تجربه و تخصص بیشتر برای زندگی در دل کویر است، مقاصد تورهای کویر گردی محدود به این چند ناحیه می‌شود. با سفر کردن به این مقاصد می‌توانید تمام خواسته و نیازتان را از سفر کویر گردی برطرف کنید و در پایان سفر ، تجربه خوشایند و لذت‌بخشی را به‌همراه داشته باشید. در ادامه با مقاصد محبوب تورهای کویر گردی ایران آشنا می‌شویم.

کویر مصر


کویر مصر در استان اصفهان قرار گرفته‌است. این کویر در شهرستان خور و بیابانک واقع شده‌است. کویر مصر بخشی از «دشت کویر» است. برای دسترسی به این کویر باید به جنوب «دشت کویر» بروید، در نزدیکی روستایی به همین نام، کویر مصر را پیدا خواهید کرد.
تپه‌های شنی کویر مصر در نزدیکی جاده قرار گرفته‌اند. به‌راحتی می‌توانید با اتوبوس گردشگری در نزدیکی این کویر بروید و به رمل‌ها و تپه‌های شنی آن دسترسی داشته باشید. در روستای مصر و روستاهای اطراف این کویر چندین اقامتگاه بوم‌گردی قرار دارد و اگر در تور کویر مصر ثبت‌نام کنید می‌توانید شب خود را در یکی از این اقامتگاه بوم‌گردی به صبح برسانید. فاصله کویر مصر از شهر تهران حدود ۶۴۰ کیلومتر است. طی کردن این مسافت با اتوبوس گردشگری حدود ۱۰ ساعت طول خواهد کشید.

کویر ورزنه


کویر ورزنه یکی از کویرهای استان اصفهان است که در جنوب شرقی شهر اصفهان قرار گرفته‌است. این کویر در نزدیکی شهری به‌همین نام واقع شده‌است. اگر به‌دنبال تفریحات هیجان‌انگیز در کویر می‌گردید باید در یکی از تورهایی که به کویر ورزنه می روند، ثبت‌نام کنید. کویر ورزنه برخلاف سایر کویرهای ایران از امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری خوبی برخوردار است. علاوه‌بر پیاده‌روی در رمل‌های شنی این کویر می‌توانید شتر سواری را امتحان کنید، اسکی روی شن کنید، زیپ لاین، با گی سواری و پاراگلایدر را نیز امتحان کنید.
فاصله کویر ورزنه از شهر تهران حدود ۵۳۰ کیلومتر است و درصورتی‌که در یکی از تورهای این کویر ثبت‌نام کنید، حدود ۶ ساعت را در اتوبوس خواهید بود. در نزدیکی کویر ورزنه اقامتگاه بوم‌گردی مختلفی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را برای اقامت شبانه خود انتخاب کنید. همچنین افرادی که می‌خواهند شب را در چادر خود به سر ببرند، می‌توانند از کمپ‌های کویری که در کویر ورزنه احداث شده‌است، استفاده کنند.

کویر ریگ زرین (کویر مغستان)


یکی از کویرهای استان یزد «کویر ریگ زین» است. این کویر در نزدیکی روستایی به‌همین نام قرار گرفته‌است. یکی از زیبایی‌های کویر ریگ زرین، ریگزارهای بلند آن است. اگر این ریگزارها را از دور تماشا کنید شبیه به کوه‌های مرتفع به‌نظر می‌رسند. در روستاهای اطراف این کویر اقامتگاه‌های بوم‌گردی مختلفی وجود دارد و می‌توانید براساس سلیقه و بودجه خود یکی از آن‌ها را برای اقامت شبانه خود انتخاب کنید. معمولاً تورهایی که به سمت کویر ریگ زرین سفر می‌کنند در یکی از این اقامت گاه های بوم‌گردی اتاق رزرو می‌کنند. کویر ریگ زین از شهر تهران ۷۳۰ کیلومتر فاصله دارد و لازم است حدود ۸ ساعت را در ماشین بمانید تا به این کویر برسید.

کویر متین آباد


یکی از کویرهای دیدنی استان اصفهان که در نزدیکی شهری به نام «بادرود» قرار گرفته‌است «کویر متین آباد» نام دارد. در کویر متین آباد یکی از اولین اکو کمپ‌های ایران که بر اساس اصول گردشگری پایدار و اکوتوریسم ساخته‌شده است را خواهید دید. فاصله شهر تهران و کویر متین آباد ۳۲۰ کیلومتر است و باید ۴ ساعت را در راه باشید تا به کویر متین آباد برسید.
در بخش بعدی این مقاله قصد داریم عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی تورهای کویر گردی را معرفی کنیم. با مطالعه این بخش می‌توانید در هنگام انتخاب تور کویر گردی آگاهانه‌تر عمل کنید.

قیمت تورهای کویر گردی به چه چیزهایی بستگی دارد؟


قیمت تورهای کویر گردی بستگی به نوع و کیفیت خدماتی دارند که در این‌گونه از تورها ارائه می‌شوند. در بعضی از تورهای کویر گردی وعده‌های غذایی بر عهده مسافر است. درحالی که در برخی دیگر از تورهاهای کویرگردی، وعده‌های غذایی سفر بر عهده آژانس گردشگری است و قیمت آن‌ها بر روی قیمت نهایی تور اضافه می شود و شما موظف هستید پول وعده‌های غذایی سفرتان را نیز در هنگام خرید تور بپردازید.
عامل تأثیرگذار دیگری که قیمت تورهای کویر گردی را کمتر یا بیشتر می‌کند مدت‌زمان سفر است. اگر تور کویر گردی را انتخاب می‌کنید که مدت‌زمان سفر آن یک‌روزه است در مقایسه با تور کویر گردی که ۲ الی ۳ روز، بلکم بیشتر طول می‌کشد، قیمت کمتری دارد.

قیمت تورهای کویرگردی

چگونه تورهای کویر گردی را انتخاب و رزرو کنیم؟


با رشد و توسعه تکنولوژی بازار گردشگری ایران دست‌خوش تحول شده‌است .در گذشته برای انتخاب و رزرو تور کویر گردی لازم بود که به محل آژانس‌های گردشگری که در زمینه تورهای طبیعت‌گردی فعالیت می‌کنند بروید و از آن‌جا تور مورد نظرتان را انتخاب کنید. اما با همگانی شدن اینترنت و ظهور موتورهای جستجویی مثل گوگل، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و کافی است که عبارت «تور کویر گردی» را در گوگل سرچ کنید تا با سایت‌های مختلفی روبه‌رو شوید که چنین تورهایی را عرضه می‌کنند.
درحال‌حاضر با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام در پیج های مختلفی می‌توانید تورهای کویر گردی را ببینید که نه‌تنها توسط آژانس‌های گردشگری مختلف بلکه افراد طبیعت گرد مختلف عرضه می‌شوند.
درست است که نسبت‌به گذشته به‌راحتی می‌توانید تورهای مختلفی را چه در فضای وب، چه در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام ببینید، اما مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام انتخاب تور کویر گردی باید به آن توجه کنید، اعتبار آژانس گردشگری عرضه‌کننده تور کویر گردی است. هرچقدر سابقه و اعتبار آژانس گردشگری بیشتر باشد به همان میزان تخصص و توانمندی آن‌ها در اجرای چنین تورهایی بالاتر خواهد بود و تجربه شما نیز از کویر گردی به همراه چنین آژانس‌هایی لذت‌بخش‌تر و خاطره‌انگیزتر خواهد بود.