برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما قطر

اگر می‌خواهید به قطر سفر کنید، بلیط قطر را در سفرمارکت پیدا کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
دوحه
همه فرودگاه ها (DOH)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط قطر


خرید بلیط هواپیما قطر در زمانی که این کشور از جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی می‌کند، به دغدغه اصلی بسیاری از گردشگران هم‌وطن، به‌خصوص فوتبال‌ دوستانی تبدیل شده است که قصد دارند از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقات هیجان‌انگیز ورزشی باشند. ازآنجایی‌که تیم فوتبال کشور ما نیز جزئی از این رویداد بزرگ و جهانی است و کشور قطر فاصله چندانی با ما ندارد، رغبت برای همراهی ورزشکاران ایرانی دوچندان شده است و همگان دوست دارند از فرصت به ‌دست ‌آمده برای تماشای مسابقات تماشایی جام جهانی و تشویق تیم فوتبال کشورمان و همین‌طور بازدید از اماکن دیدنی بی‌شمار این مقصد شگفت‌انگیز استفاده کرده و سفر جذابی را در بهترین زمان ممکن به قطر تجربه کنند. این موضوع ما را بر آن داشته است که در این مطلب به قیمت بلیط هواپیما قطر و عوامل مؤثر در افزایش آن بپردازیم و ترفندهای تهیه بلیط هواپیما قطر با قیمتی مناسب را برای شما بازگو کنیم.

خرید بلیط قطر با بهترین قیمت | سریع و آسان

اهمیت آگاهی از قیمت بلیط هواپیما قطر


بی‌جهت نیست که بسیاری از افراد با شرکت در تور قطر، مسئولیت محاسبه هزینه‌های سفر را به گردانندگان تور واگذار می‌کنند، چراکه مدیریت بودجه سفر جزء دشوارترین کارهایی است که پیش از سفر به قطر باید صورت پذیرد و انجام چنین کاری مستلزم کسب آگاهی از ریز هزینه‌های سفر، به‌خصوص قیمت بلیط هواپیما قطر است که بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های سفر را به خود اختصاص می‌دهد. بسته به اینکه هدف شما از سفر به قطر چیست و در چه زمانی و با چه تعداد نفراتی راهی قطر می‌شوید، هزینه اقامت در قطر متفاوت خواهد بود و عدم آگاهی و مدیریت صحیح هزینه‌ها ممکن است شما را به بازگشتی اجباری به علت نداشتن استطاعت مالی برای اقامتی طولانی‌مدت وادار کند. بنابراین پیش از سفر حتماً باید از نرخ بلیط هواپیما قطر آگاه و مبلغی را نیز برای نوسانات احتمالی بلیط هواپیما قطر متصور شوید، تا اندک افزایشی در قیمت بلیط هواپیما، خللی در برنامه‌ریزی‌های سفر شما وارد نکند.

زمان؛ عامل مؤثر بر تهیه بلیط هواپیما قطر


عوامل فراوانی در افزایش یا کاهش قیمت بلیط هواپیما قطر نقش دارند، اما هیچ‌کدام به‌اندازه «زمان» در نوسانات قیمت بلیط هواپیما تأثیرگذار نیستند. در زمان‌های پرتردد و کم تردد سال، بنا به قانون عرضه و تقاضا، قیمت بلیط هواپیما قطر دچار افت یا افزایشی قابل‌توجه خواهد شد. به‌عنوان‌مثال قیمت بلیط هواپیما قطر در زمانی از سال که آب‌وهوای قطر مطبوع و مساعد است، به میزان معینی افزایش خواهد یافت و در زمان‌های کم تردد سال که گردشگران اندکی به قطر سفر می‌کنند، نزولی خواهد شد. ناگفته نماند که برگزاری رویدادهای مهم بین‌المللی نظیر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که سیل عظیمی از گردشگران را به‌سوی این کشور تماشایی روانه می‌کند، افزایش قیمت بلیت هواپیما قطر را در پی خواهد داشت.

قیمت بلیط هواپیما قطر چقدر است؟


بسته به اینکه در چه زمانی، از چه مبدائی و توسط چه شرکت هواپیمایی با چه امکانات و چه کلاس پروازی قصد داشته باشید به قطر سفر کنید، قیمت بلیط هواپیما قطر از ۱۳ تا ۱۸ میلیون تومان برای یک مسافر متغیر خواهد بود. برای مثال شرکت هواپیمایی قطر ایرویز یکی از بهترین ایرلاین‌های قطر است که پروازی باکیفیت را به شما ارائه می‌دهد. همان‌طور که گفته شد عوامل زیادی در تعیین قیمت بلیط هواپیما نقش دارند و محاسبه دقیق قیمت بلیط هواپیما قطر بدون در نظر گرفتن این عوامل کاری غیرممکن است.

خرید بلیط قطر با بهترین قیمت | سریع و آسان

چرا بلیط هواپیما قطر با چندین نرخ مختلف به فروش می‌رسد؟


همان‌گونه که گفته شد، زمان عامل تأثیرگذاری در افزایش و کاهش قیمت بلیط هواپیما قطر محسوب می‌شود، اما گاهی در یک زمان مشخص، بلیت هواپیما قطر در بازار گردشگری با قیمتی متفاوت عرضه می‌گردد. این امر معمولاً هیچ ارتباطی به شرکت‌های هواپیمایی ندارد و به نحوه قیمت‌گذاری بنگاه‌های واسطه‌ای که بخش عمده‌ای از فرآیند عرضه و فروش بلیط هواپیما قطر را بر عهده دارند، مرتبط است. شرکت‌های خدماتی گردشگری و آژانس‌های هواپیمایی به‌عنوان واسطه‌هایی بین ایرلاین‌ها و گردشگران، مبلغی را به‌عنوان هزینه خدماتی که به گردشگران می‌دهند، به قیمت بلیت هواپیما افزوده، بلیط هواپیما قطر را اندکی گران‌تر از شرکت‌های هواپیمایی به فروش می‌رسانند. بنابراین دلیل اصلی تفاوت قیمت بین آژانس‌ هواپیمایی مختلف در همین امر است.

چگونه می‌توان ارزان‌ترین بلیط هواپیما قطر را در اینترنت یافت؟


بهترین روش برای خرید بلیط هواپیما ارزان قطر، یافتن سایتی است که قیمت بلیت‌های آژانس‌های هواپیمایی و شرکت‌های گردشگری مختلف را یکجا به شما نمایش ‌دهد تا امکان بررسی، مقایسه و یافتن بلیط هواپیمایی مناسب در محیطی شفاف برای شما فراهم گردد. فلسفه پیدایش سایت سفرمارکت نیز در حقیقت ایجاد چنین فضایی بوده است: خلق محیطی رقابتی برای خریدوفروش بلیط هواپیما با قیمتی بسیار مناسب و جلب رضایت تمامی گردشگران و آژانس‌های خدمات گردشگری. شرکت دانش‌بنیان سفرمارکت، برای پاسخگویی به نیازهای مسافران، با ارائه رویکردهای نوینی سازگار با ظرفیت و محدودیت‌های صنعت گردشگری کشورمان پا به عرصه گردشگری گذاشت و در اندک زمانی، با ارائه خدماتی رضایت‌بخش به فروشندگان و خریداران بلیت هواپیما به بزرگ‌ترین بازار آنلاین گردشگری کشورمان مبدل گشت. اکنون سفرمارکت موتور جستجویی است تخصصی در صنعت گردشگری که با تکیه‌بر ابزارهایی مدرن و گوناگون قادر است ارزان‌ترین بلیط هواپیما قطر را از دل انبوهی از مطالب گوگل بیرون کشد و در اختیار شما قرار دهد.

خرید بلیط قطر با بهترین قیمت | سریع و آسان

روش خرید بلیط هواپیما قطر از سفرمارکت


خرید بلیط هواپیما دوحه به‌سادگی و دو روش در سفرمارکت صورت خواهد پذیرفت: در روش اول ابتدا باید وارد سایت سفرمارکت شوید و از بخش سمت راست صفحه، بلیط هواپیما را انتخاب ‌کنید. سپس صفحه‌ای با چندین جای خالی سفیدرنگ برای شما ظاهر خواهد شد. جاهای خالی این فیلد از راست به چپ به ترتیب به مبدأ سفر، مقصد سفر، تاریخ رفت، تاریخ برگشت، کلاس پروازی و تعداد نفرات اختصاص یافته است. چنانچه قصد دارید بلیطی رفت و برگشتی برای خود رزرو کنید، باید گزینه‌ رفت‌وبرگشت را از بخش فوقانی فیلد سفیدرنگ مذکور انتخاب کنید. پس از واردکردن اطلاعات سفر خود در جاهای خالی، دکمه نارنجی‌رنگ جستجوی بلیط هواپیما را بفشارید تا نتایجی مرتبط با اطلاعاتی که وارد کردید، برای شما نمایش داده شود. پس از چند ثانیه صفحه نتایج باز می‌شود و شما می‌توانید از طریق گزینه‌هایی نظیر قیمت، ساعت پرواز، تخفیف و مدت سفر، نتایج ظاهرشده در این صفحه را براساس اولویت‌هایی که در نظر دارید، مرتب کنید. ابزارهای سمت راست صفحه نیز به شما برای انجام این کار کمک می‌کنند و صفحه نتایج را متناسب با ویژگی‌هایی که در بخش فیلترها انتخاب کردید، سازمان‌دهی می‌نمایند. پس از بررسی و مقایسه بلیط هواپیماهای این بخش و یافتن و انتخاب گزینه مناسب، شما وارد صفحه ثبت اطلاعات شخصی و پرداخت هزینه بلیط خواهید شد و بلیط شما به‌صورت الکترونیکی در ایمیل شما ارسال خواهد گشت. برای خرید بلیط هواپیما از روش دوم ابتدا باید اپلیکیشن سفرمارکت را در گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنید، سپس از طریق انتخاب بلیط هواپیما و تنظیماتی که در ابتدای این بخش بدان اشاره شد، بلیط هواپیما مورد نظر خود را در عرض چند دقیقه خریداری و در ایمیل خود دریافت کنید.

ترفندهایی برای خرید بلیط هواپیما ارزان قطر


همان‌گونه که پیش‌تر نیز ذکر گردید، زمان نقش مؤثری در قیمت بلیط هواپیما ایفا می‌کند و خرید بلیط هواپیما در زمانی که جزء فصول کم تردد سال محسوب می‌شود، بسیار ارزان‌تر از دیگر زمان‌های سال خواهد بود. اما گاهی ناگزیر باید در زمان خاصی برای انجام امور کاری یا شرکت در رویدادهایی مهم راهی قطر شد، در این صورت دیگر زمان به شما در خرید بلیط هواپیما ارزان کمکی نخواهد کرد و باید از دیگر ترفندها برای تهیه بلیطی ارزان‌قیمت استفاده کرد. از راهکارهای کارآمدی که برخی گردشگران برای یافتن بلیط هواپیما ارزان به آن متوسل می‌شوند، جستجوی بلیط هواپیما لحظه آخری یا چارتر در اینترنت است. بلیط‌های چارتری که معمولاً در اینترنت توسط سایت‌هایی مختلف به فروش می‌رسند، به دلیل نزدیک شدن به زمان حرکت و خالی ماندن صندلی‌های چارتر شده با قیمتی بسیار کم‌تر از ارزش واقعی از سوی شرکت‌های چارتر کننده ارائه می‌گردند. نکته‌ای که در مورد خرید بلیط چارتری باید بدان توجه کنید این است که این بلیط‌ها را حتماً باید از دفاتر مجاز فروش و سایت‌های شناخته‌شده و موثق خریداری کنید تا هدف و قربانی برخی شیادان فرصت‌طلب قرار نگیرید. اما ترفند نهایی برای خرید بلیط هواپیما ارزان قطر، عضویت در سایت سفرمارکت برای آگاهی از آخرین تخفیف‌ها و پیشنهادهای داغ و ویژه‌ای است که در زمان‌های مختلف سال از سوی آژانس‌های گردشگری و شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌گردد و در سایت و اپلیکیشن سفرمارکت با اعلان‌هایی متعدد به اطلاع اعضای سفرمارکت می‌رسد. ناگفته نماند که شما با ثبت‌نام در سایت سفرمارکت جواز شرکت در برخی جشنواره‌هایی نظیر جمعه نارنجی را نیز کسب و شانس خود را در برنده شدن تخفیفی ۹۰ درصدی یا بلیتی رایگان به مقصدی پرطرفدار امتحان می‌کنید.