برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

سفرمارکت موتور جستجوی بلیط هواپیما

با سفرمارکت موتور جستجو بلیط هواپیما می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

موتور جستجو بلیط هواپیما چیست و چگونه کار می کند؟


با توجه به گسترش نفوذ اینترنت و فناوری های اطلاعاتی در زندگی، بخش بزرگی از کارهای روزمره که زمانی به صورت حضوری انجام می شد امروزه به شکل غیرحضوری و از راه دور انجام می شود. خرید بلیط هواپیما هم جزو آن دسته کارهایی است که این روزها ما از پشت میزکار یا با گوشی تلفن همراه انجام می دهیم. یکی از ابزارهای نوآورانه که توانسته در فضای دیجیتال، تحولی ایجاد کند فناوری موتور جستجو است. در این میان و در صنعت گردشگری، ایده موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما و خدمات سفر عرضه شده است. اما یک موتور جستجو تخصصی گردشگری و فروش اینترنتی بلیط هواپیما چیست، چگونه کار می کند و چه مزایایی برای جامعه کاربران دارد؟

موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما چیست و چگونه کار می کند؟


موتور جستجو یا search engine ابزاری است که در بین سایت های اینترنتی یا فضاهای دیگر وب جستجو کرده و اطلاعات را بنا به درخواست کاربر، در اختیارش می گذارد. به همین ترتیب، یک موتور جستجو تخصصی، به طور هدفمند، اطلاعات خاص و مشخصی را دنبال و نمایش می دهد. موتور جستجو بلیط هواپیما برای مثال، همه بلیط هواپیما موجود و عرضه شده در بازار سفر را جستجو و گردآوری می کند. برای نمونه فرض کنید می خواهید یک بلیط هواپیما به مقصد مشهد خریداری کنید. اولین گزینه ای که معمولا به ذهن می رسد جستجوی آن در یک موتور جستجو معمولی مثل گوگل است. اما در اثر این جستجو شما با مجموعه ای از سایت های متنوع و متعدد فروش اینترنتی بلیط هواپیما و سایت های آژانس های مسافرتی رو به رو می شوید. اما هر یک از این سایت ها برای یک پرواز مشخص، قیمت های متفاوت و متنوعی دارند. در نتیجه احتمالا پیدا کردن ارزانترین بلیط هواپیما کار آسانی نخواهد بود. اما یک موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما مانند سفرمارکت، همه قیمت های عرضه شده در بازار را برای همه پروازهای موجود به صورت مقایسه ای و یکجا به شما نمایش می دهد. برای نمونه ممکن است برای بلیط هواپیما پرواز تهران مشهد ساعت ۱۰ صبح، ده آژانس مختلف عرضه کننده با قیمت های متفاوت وجود داشته باشد. سفرمارکت همه این قیمت ها را در یکجا و به ترتیب به شما نمایش می دهد و می توانید بلیط هواپیما مورد نظرتان را در یک پلتفرم انتخاب و بدون واسطه و با همان قیمتی که در سفرمارکت دیده اید، خریداری کنید.

موتور جستجوی بلیط هواپیما مانند سفرمارکت کمک می کند تا ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کنید.

تفاوت قیمت بلیط هواپیما از کجا سرچشمه می گیرد؟


تفاوت قیمت بلیط هواپیما را در دو گروه کلی می توان دید. یک گروه، تفاوت پروازهای مختلفی است که بین دو نقطه در جریان است. این تفاوت در اثر تفاوت برند ایرلاین، مدل هواپیما و خدمات رفاهی آن شرکت هواپیمایی است. همچنین زمان سفر مثل فصل، روز هفته و حتی ساعت پرواز هم می تواند با توجه به تفاوت تقاضای کاربران، تاثیرگذار باشد. برای نمونه قیمت بلیط هواپیما کیش در تابستان کمتر از زمستان و در میانه هفته کمتر از پایان هفته و روزهای تعطیل است.
گروه دیگر عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما، حاشیه سود و روش قیمت گذاری آژانس های مسافرتی و سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما است که بازوهای تبلیغات و بازاریابی این حوزه به شمار می روند. برای نمونه ممکن است یک آژانس مسافرتی کوچک که پنج کارمند دارد و تبلیغات زیادی ندارد و حاشیه سود کمتری برای قیمت گذاری در نظر گرفته است، قیمت کمتری برای بلیط هواپیما در مقایسه با سایت های بزرگ و پرهزینه عرضه کند. همه این عوامل موجب می شود تنوع قیمتی در بازار سفر و گردشگری، گاه بسیار زیاد باشد.

چرا به موتور جستجو بلیط هواپیما نیاز هست؟


همانطور که در بخش های بالاتر توضیح دادیم، قیمت بلیط هواپیما تحت تاثیر عوامل مختلفی است و بسیار هم متنوع است. حال برای آنکه ارزانترین و بهترین گزینه را انتخاب کنیم آیا باید بین صدها سایت مختلف بگردیم و از تک تک آنها قیمت بگیریم؟ گفتیم که این کار هم غیرضروری و هم غیرممکن است. راه حل بهینه، استفاده از موتور جستجو تخصصی بلیط هواپیما یا سفرمارکت است. سفرمارکت پلتفرم یکپارچه جستجو و خرید ارزانترین بلیط هواپیما در بازار سفر ایران است. این ابزار می تواند شما را از سرگردانی در میان سایت های متعدد اینترنتی نجات دهد و بهترین گزینه را پیش روی شما بگذارد.

سفرمارکت موتور جستجوی بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی است.

سفرمارکت بازار مجازی سفر و خدمات گردشگری


سفرمارکت تنها به نقش موتور جستجو بودن بسنده نکرده است و برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به گردشگران و ایجاد فضای رقابتی پویا و سالم میان آژانس های مسافرتی، یک پلتفرم بازار مجازی marketplace را فراهم کرده است. سفرمارکت همانطور که از نامش پیداست بازار سفر است. یعنی عرضه کنندگان خدمات سفر و بلیط هواپیما، محصولات خود را در آن به صورت رقابتی و شفاف عرضه می کنند. تنها آژانس هایی می توانند در سفرمارکت به عرضه بلیط هواپیما و تور بپردازند که از سابقه مثبت و موفقی در این صنعت برخوردار باشند و بتوانند کیفیت ارائه خدمات را تضمین کنند.
در فضای رقابتی سفرمارکت، بنگاه های گردشگری فرصت می یابند بهره وری کار خود را افزایش داده و با کاهش هزینه ها، قیمت های بهینه تری را به بازار سفر و گردشگری عرضه کنند. از سوی دیگر، آژانس های کمترشناخته شده که بهره ور و موفق باشند، این فرصت را می یابند تا محصولشان را به دست مخاطب برسانند و توسط رقبای بزرگ از میدان به در نشوند.