برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول به تهران

بلیط هواپیما استانبول را اینجا از بهترین ایرلاین ها رزرو کن
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
استانبول
همه فرودگاه ها (IST)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط تهران استانبول


شاید بتوان به جرات گفت که بلیط تهران استانبول یکی از پرخواهان‌ترین موارد در بین انواع بلیط‌ هواپیمای خارجی به شمار می‌رود. عدم نیاز به دریافت ویزای توریستی، فاصله جغرافیایی کم، مسیر پروازی مستقیم و بدون توقف بین تهران و استانبول، پروازهای پرشمار ایرانی و ترکیه‌ای فعال در این مسیر و قیمت مقرون به صرفه، موجب شده مسافران و گردشگران زیادی با خرید بلیط تهران استانبول از پایتخت ایران به بزرگترین شهر کشور ترکیه سفر کنند. علاوه بر این ها در این مسیر شما می توانید بلیط ارزان استانبول را در مواقعی که میزان تقاضا برای بلیط کمتر است تهیه کنید.

خرید بلیط هواپیما استانبول از سفرمارکت

بلیط استانبول به تهران


چه گردشگرانی که از ایران عازم ترکیه شده‌اند و قصد بازگشت دارند و چه ایرانیان ساکن ترکیه که گاه به ایران سفر می‌کنند، متقاضیان اصلی خرید بلیط استانبول به تهران هستند. تنوع ایرلاین و پروازهای مسیر استانبول به تهران هم به مانند مسیر پروازی از تهران به استانبول، متنوع و گسترده است. شما برای سفر از استانبول به تهران می‌توانید هم از بلیط هواپیما ایرلاین‌های ایرانی استفاده کنید و هم از ایرلاین‌های ترکیه‌ای. همچنین دو فرودگاه بین‌المللی استانبول یعنی فرودگاه صبیحا گوکچن و فرودگاه بزرگ استانبول، جزو گزینه‌های پیش روی شما برای آغاز سفر به سوی تهران هستند. اما ایرلاین‌های متفاوتی از این فرودگاه‌ها به پرواز درمی‌آیند. مثلا ایرلاین پگاسوس از فرودگاه صبیحا پرواز می‌کند و ایران‌ایر معمولا از فرودگاه بزرگ استانبول پرواز می‌کند. در مواقعی که فرصت کمی برای رزرو بلیط دارید، بلیط لحظه آخری استانبول گزینه مناسبی برای سفر است.

قیمت بلیط تهران استانبول


مهمترین عواملی که بر قیمت بلیط تهران استانبول اثر می‌گذارند ایرلاین پرواز شما و زمان سفرتان است. به طور پایه پرواز ایرلاین‌های ایرانی ارزانتر از ایرلاین‌های خارجی و حتی ترکیه‌ای است. در بین خود پروازهای داخلی یا خارجی نیز تفاوت قیمت وجود دارد. مثلا پروازهای قشم‌ایر معمولا ارزانتر از پروازهای ماهان یا هما هستند. همچنین مسیر تهران استانبول، مسیر پرتقاضایی برای سفرهای گردشگری است و روزهای در آستانه تعطیلات (آخر هفته، تعطیلات چند روزه و یا نوروز) با رشد شدید تقاضا و جهش قیمت‌ها همراه است. همچنین اگر تور استانبول هم رزرو کنید قیمت آن بسته به نوع بلیط و هتل متغیر است.

قیمت بلیط استانبول به تهران


مسیر استانبول به تهران، معمولا مسیر بازگشت گردشگران ایرانی به کشور است؛ از همین رو اگر قصد سفر در روزها و ساعت‌های پایانی تعطیلات به ایران را داشته باشید احتمالا با افزایش قیمت بلیط استانبول تهران روبرو می‌شوید. نوع پروازی را هم که برای سفر از استانبول به تهران انتخاب می‌کنید در قیمت بلیت هواپیما شما اثرگذار است. مثلا پروازهای ترکیه‌ای به طور میانگین خدمات بیشتری ارائه می‌دهند و طبیعتا هزینه‌ بیشتری دریافت می‌کنند. در بین خود ایرلاین‌های خارجی هم تفاوت سطح کیفیت و قیمت وجود دارد. مثلا قیمت بلیط استانبول تهران ایرلاین آنادولوجت که از فرودگاه صبیحا گوکچن در نیمه آسیایی برمی‌خیزد معمولا کمتر از قیمت بلیط استانبول تهران ترکیش‌ایرلاین است که از فرودگاه بزرگ استانبول در نیمه اروپایی پرواز می‌کند. در همین راستا قیمت هتل استانبول هم بسته به تعداد ستاره ها، موقعیت مکانی و خدمات ارائه شده متفاوت است.

پرواز تهران استانبول


پرواز تهران استانبول بنا به اینکه با چه خطوط پروازی سفر می‌کنید و البته مجموعه‌ای از عوامل دیگر معمولا به طور میانگین، ۳ ساعت به طول می‌انجامد. پرواز تهران به استانبول را هم می‌توانید با پروازهای داخلی انجام بدهید و هم پروازهای خارجی. البته در میان پروازهای خارجی، ایرلاین های ترکیه‌ای گزینه مناسب تری هستند. چون سفر مستقیم و بدون توقفی را تجربه خواهید کرد. خوشبختانه به دلیل روابط تجاری گسترده میان ایران و ترکیه، بلیط تهران استانبول و پرواز استانبول به تهران، توسط ایرلاین های گوناگون ترکیه ای مانند پگاسوس و ترکیش ایرلاین و ایرلاین‌های دیگر انجام می‌شود.

سوالات متداول درباره بلیط هواپیما استانبول۱: چه زمانی بلیط هواپیما استانبول را ارزان بخریم؟
اگر هدف از سفر، گردشگری و تفریح باشد، دو عامل کلیدی در قیمت بلیط هواپیما استانبول به عنوان بخشی از عامل‌های متغیر نقش دارند؛ یکی آب و هوا و دیگری زمان سفر. بهترین زمان سفر به استانبول از دید آب و هوا بهار و اواخر تابستان است. اما به دلیل افزایش تقاضا، قیمت بلیط استانبول بالا می‌رود. در مقابل اواخر پاییز و زمستان و با سرد شدن هوا، قیمت پروازهای استانبول کاهش می‌یابد. نزدیکی به تعطیلات هم در افزایش قیمت تاثیر دارد و در مقابل، روزهای میانه هفته، روزهای ارزانتری برای خرید بلیط پروازهای استانبول است.

۲: کدام ایرلاین‌ها در مسیر تهران استانبول دارای پرواز بدون توقف هستند؟
ایرلاین‌های ایرانی و ترکیه‌ای، مهمترین ایرلاین‌های دارای پرواز مستقیم به استانبول هستند. ایران ایر، ماهان، ایران ایرتور، آسمان، معراج و قشم‌ایر در بین ایرلاین‌های ایرانی و ترکیش‌ایرلاین، پگاسوس و آنادولوجت، از بین ایرلاین‌های ترکیه‌ای، دارای پرواز مستقیم و بدون توقف از تهران به استانبول هستند. اگر استانبول هستید و می‌خواهید برای برگشت بلیط هواپیما تهران را رزرو کنید هم این ایرلاین ها را پیشنهاد می‌کنیم.

۳: پرواز تهران به استانبول در کدام فرودگاه بر زمین می‌نشیند؟
استانبول دارای ۲ فرودگاه بین‌المللی است و بسته به اینکه ایرلاین شما چه باشد، فرودگاه مقصد هم متفاوت خواهد بود. مثلا ایران‌ایر و ترکیش‌ایرلاین، پروازهایشان را به فرودگاه جدید استانبول انجام می‌دهند؛ ولی آنادولوجت و پگاسوس در فرودگاه صبیحا گوکچن به زمین می‌نشینند. پیشنهاد می‌شود در زمان خرید بلیط هواپیما تهران استانبول، فرودگاه مقصد را در بخش جزئیات پرواز چک کنید.

۴: زمان پرواز تهران استانبول به طور میانگین چه قدر است؟
طول زمان پرواز تهران به استانبول، صرف نظر از اینکه پرواز شما در فرودگاه صبیحا گوکچن (در نیمه آسیایی) یا در فرودگاه بزرگ استانبول (در نیمه اروپایی) به زمین می‌نشیند، به طور تقریبی ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول می‌انجامد.