برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

آغاز ثبت نام بلیط مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران


با توجه به نزدیک شدن جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر، علاقه‌مندان دوآتشه فوتبال برای بازدید از مسابقات در حال برنامه‌ریزی هستند. فوتبال‌دوستان ایرانی هم در تلاشند تا علاوه بر خرید تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بلیت بازدید از پیکارهای تیم ملی ایران را هم تهیه کنند. در حال حاضر بلیت تماشای بازی‌ها قرعه‌کشی‌شده و در مرحله بعد، امکان خرید آن فراهم خواهد شد.
فدراسیون فوتبال ایران، اکنون زمینه‌ای را فراهم آورده است تا امکان پیش‌ثبت‌نامه برای شرکت در قرعه‌کشی بلیت‌های مسابقه‌های تیم ملی فوتبال ایران، برای هم‌میهنان عزیز آسانتر شود.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال بر اساس اعلام کارگروه ویژه بلیت فروشی مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی و پیرو اختصاص سهمیه محدود به فدراسیون فوتبال ایران در سه مسابقه تیم ملی در مرحله گروهی رقابت‌ها از سوی فیفا، همچنین بر مبنای رویه سایت فیفا که در شرایط محدودیت ظرفیت با انجام قرعه کشی فرآیند خرید بلیت صورت می‌پذیرد، هواداران تیم ملی در داخل کشور می‌توانند جهت ثبت نام به منظور شرکت در قرعه کشی خرید بلیت، از طریق سامانه بلیت فروشی فدراسیون اقدام کنند.


وب‌سایت نام‌نویسی بلیت مسابقات ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر


ثبت نام در سامانه فروش بلیت فدراسیون فوتبال ایران انجام خواهد شد.

بازه زمانی نام‌نویسی بلیت مسابقات ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر


نام‌نویسی از ساعت ٨ صبح روز یکشنبه ٤ ارديبهشت آغاز خواهد شد و تا ساعت ٢٤ روز سه شنبه ٦ ارديبهشت ادامه خواهد داشت.

شرایط ثبت نام بلیت مسابقات ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر


١- ثبت نام در سایت به منزله خرید بلیت مسابقه نبوده و فدراسیون فوتبال تنها در قبال برندگان قرعه‌کشی که در موعد مقرر وجوه مورد نظر را پرداخت خواهند كرد ملزم به ارائه بلیت خواهد بود.
٢- ثبت نام از علاقه‌مندان به صورت رایگان و بدون اخذ وجه صورت گرفته و تنها برندگان قرعه کشی طی مدت معين پس از پایان مهلت ثبت نام ملزم به پرداخت وجوه بلیت به منظور تکمیل فرآیند خرید خواهند بود.
٣- هر سرگروه در ثبت نام می‌تواند نسبت به انتخاب بلیت برای خود و حداکثر سه نفر همراه (مجموعا ٤ نفر در هر گروه) در هر مسابقه اقدام نماید.
٤- قرعه کشی پس از ثبت نام طى روزهاى نهم و دهم ارديبهشت بر اساس مكاتبات صورت گرفته توسط فدراسيون جهانى فوتبال(FIFA) انجام خواهد شد و اسامی برندگان توسط فيفا به فدراسيون فوتبال ايران ارسال مى شود و از طریق ارسال پیامک همچنین حساب کاربری هر فرد در سامانه ثبت نام خرید بلیت اعلام خواهد شد.
٥- بهای بلیت منطبق با نرخ مصوب فیفا بر اساس معادل تومانی قیمت روز ریال قطر بعلاوه ١٠% کارمزد(بر مبنای مجوز فیفا) در مهلت فوق الذکر(بند٢) دریافت می‌گردد.
٦- برندگان قرعه کشی تا ساعت ٢٤:٠٠ روز چهارشنبه ١٤ اردیبهشت به منظور واریز وجه و تکمیل فرآیند خرید فرصت خواهند داشت.عدم پرداخت وجه در پایان مهلت اعلام شده به منزله انصراف از خرید بلیت تلقی شده و نفرات جایگزین از فهرست ذخیره مشخص شده در قرعه کشی به ترتیب اولویت انتخاب خواهند شد. همچنین نفرات ذخیره نیز پس از اعلام تا ساعت ٢٤ روز شنبه ١٧ اردیبهشت جهت پرداخت وجه و تکمیل فرآیند خرید بلیت فرصت خواهند داشت.
٧- اطلاع رسانی در خصوص تکمیل فرایند ثبت نام و یا پذیرش در قرعه کشی همچنین تایید پرداخت و خرید نهایی بلیت از طریق سرشماره پیامکی ١٠٠٠٩٨٩٢ صورت خواهد گرفت و هرگونه پیامک ارسالی از سرشماره دیگری در این خصوص مورد تایید فدراسیون فوتبال نبوده و ممکن است با مقاصد سودجویانه انجام شود.
٨- با توجه به اینکه خرید و فروش بلیت در بازار آزاد غیر قانونی است ثبت نام اشخاص حقیقی به منزله اعلام آمادگی هر فرد جهت دریافت بلیت مسابقات جام جهانی تلقی می‌شود و در صورت برنده شدن و تکمیل این فرآیند امکان واگذاری بلیت به فرد دیگری وجود ندارد.
بر این اساس فدراسیون فوتبال در قبال افراد یا شرکت، آژانس‌های مسافرتی یا اشخاصی که نسبت به خرید غیر مستقیم بلیت از فرد ثالث اقدام می‌کنند هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
٩- سهمیه ویژه فدراسیون فوتبال ایران مختص هواداران تیم ملی در داخل کشور است و علاقمندان به خرید بلیت بازی های تیم ملی در خارج از ایران می‌توانند با ثبت نام در سایت فیفا جهت تهیه بلیت اقدام نمایند. (روش نام‌نویسی در قرعه‌کشی بلیت مسابقات جام جهانی قطر، برای ایرانیان خارج از کشور)
١٠- اولویت قرعه کشی با هوادارانی است که جهت تهیه بلیت هر سه مسابقه مرحله گروهی تیم ملی ثبت نام نموده اند و علاقمندانی که مایل به خرید بلیت یک یا دو مسابقه تیم ملی در این مرحله باشند در اولویت بعدی قرار خواهند گرفت. همچنین تقدم یا تاخر ثبت نام تاثیری در افزایش شانس برنده شدن در قرعه کشی نخواهد داشت و ثبت نام در ساعات اولیه با آخرین ساعات مهلت ثبت نام از جهت افزایش شانس خرید بلیت متفاوت نخواهد بود.

لازم به ذکر است فدراسیون فوتبال تنها در خصوص فروش بلیت های دریافتی به عنوان سهمیه فیفا در این سه مسابقه مسئولیت داشته و در مورد نحوه حضور علاقمندان در کشور قطر، خرید بلیط هواپیما دوحه و اقامت در این کشور و هتل های دوحه مسئولیتی نخواهد داشت.

علاقمندان به ثبت نام و تهیه بلیت برای دریافت اطلاعات تکمیلی در کلیه مراحل ثبت نام و خرید می توانند سوالات خود را به شماره های ٠٩٠١٣٥١٣١٦٦ و ٠٩٠١٣٥٨٩٨٠٨ در نرم افزار واتساپ همچنین آدرس ایمیل Ir-ticket2022@ffiri.ir ارسال نمایند.