search
menu
پرتغال keyboard_arrow_down close

پرتغال

label
رزرو هتل

درباره پرتغال

پرتغال (Portugal) کشوری در جنوب غربی اروپا و در کنار اقیانوس آتلانتیک است. تنها همسایه پرتغال کشور اسپانیا است. پرتغال به عنوان قدیمی‌ترین کشور استعمارگر جهان، اکنون از کشورهای گردشگرپذیر و جذاب قاره اروپا به شمار می‌رود. پرتغال با ۹۲ هزار کیلومتر مربع مساحت، جمعیتی ۱۰ میلیون نفری دارد.

زبان، دین و واحد پولی پرتغال


زبان رسمی کشور پرتغال، زبان پرتغالی است. ۸۰ درصد مردم پرتغال مذهب کاتولیک رومی دارند و واحد پولی این کشور عضو اتحادیه اروپا، یورو است.

تاریخچه پرتغال


پرتغال از کشورهای کهن جنوب اروپا است و اقوام گوناگون اروپایی، امپراتوری روم و سپس اعراب مسلمان، بر آن فرمانروایی کرده‌اند. در سده یازدهم و دوازدهم، پرتغال در طی جنگ‌هایی استقلال خود از اعراب را به دست آورد و یک کشور پادشاهی را پدید آورد.
پرتغال
در سده ۱۵ و ۱۶ میلادی، به عنوان اولین امپراتوری جهانی و کشوری که در مناطق دیگر جهان به اکتشاف و سپس استعمار دست زد، شکوفا شد. حمله به ایران در دوران صفوی و حضور در آمریکای جنوبی و کشور برزیل در همین دوران اتفاق افتاد. زلزله لیسبون در سال ۱۷۵۵، جنگ های استقلال برزیل، تصرف کشور توسط ناپلئون و انقلاب صنعتی و پیدایش قدرت‌های صنعتی در غرب اروپا، از دیگر رویدادهای این کشور در سده‌های بعد هستند. ماکائو در چین آخرین منطقه تحت استعمار پرتغال بود که از این کشور استقلال پیدا کرد.

شهرها و جاهای دیدنی پرتغال


لیسبون پایتخت کشور پرتغال است و شهرهای پورتو، براگا و نوا د گایا دیگر شهرهای بزرگ پرتغال هستند.
پرتغال به جز سواحل چشمگیر اقیانوس، به سبب تاریخ طولانی که دارد، مجموعه گسترده‌ای از جاذبه های تاریخی را برای عرضه به گردشگران در اختیار دارد. کاخ‌های سلطنتی، خانه های زیبا، کلیساها و مساجد به جا مانده از فرمانروایی های گوناگون از جمله این مکان های گردشگری هستند.

بهترین زمان برای سفر به پرتغال


پرتغال به مانند همسایه‌اش اسپانیا، کشورهای گرمسیری قاره اروپا هستند و همه اهالی اروپا برای تجربه تابستان‌های آفتابی به سواحل این دو کشور سرازیر می‌شوند. اما برای ایرانی‌ها، پیشنهاد ما دو فصل معتدل و خلوت‌تر پاییز و بهار است.
پرتغال

غذاهای پرتغال


پرتغال دارای طیف متنوعی از غذاهای مدیترانه‌ای است که شامل غذاهایی از دریا و اقیانوس و زندگی دامداری و کشاورزی می‌شود. غذاهایی مانند باکالائو (ماهی کاد)، کاتاپلانا، فرانسزینیا، هشت پا در روغن زیتون و پوستا میراندسا (استیک پرتغالی) را باید در این کشور تجربه کنید.


دیدنی های پرتغال