برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار یزد تهران

رزرو بلیط قطار یزد به تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

بلیط قطار یزد تهران معمولا متقاضیان زیادی دارد. طبیعتا همیشه مسافران زیادی از یزد راهی مقصد تهران به عنوان پایتخت کشور هستند. سفر با قطار روش امن و مطمئنی برای چنین سفری است. ناگفته نماند که دانشجویان زیادی ساکن یزد هستند و همین باعث می‌شود این خط قطار اکثرا شلوغ باشد. مثل همیشه، عده‌ای هستند که سفر با هواپیما را به روش‌های دیگر سفر ترجیح می‌دهند؛ اما به دلیل تقاضای بالایی که برای خرید بلیط قطار در این مسیر وجود دارد، در ادامه قصد داریم قیمت بلیط سفر با این قطار و انواع قطارهای موجود در مسیر را با هم بررسی کنیم.

بلیط قطار یزد تهران

کمی بیشتر با این دو شهر آشنا شویم


مقصدمان، یعنی تهران، پایتخت کشور و یکی از دیدنی‌ترین مقاصد ممکن است. تعداد زیادی موزه، پارک و جاذبه‌های گردشگری،‌ از تهران مقصدی ساخته است که هواداران زیادی دارد. گردش در کاخ‌های تاریخی، تفریحات شبانه در رستوران‌ها، کنسرت‌ها و هزاران هزار امکانات دیگر، باعث شده است تهران مقصد محبوبی برای سفر باشد.
از طرفی مبدا، یزد، هم یکی از شهرهای قدیمی ایران است. نام باستانی این شهر ایساتیس یا فرافر (هرفته) بوده است. یزد در گذشته بخشی از قلمرو حکومت ماد به شمار می‌رفته است. ایساتیس در چند کیلومتری جنوب غربی یزد امروزی قرار داشته و در منابع جغرافیایی بطلمیوس تحت عنوان ایستیخای در بیابان کارمانیا (کرمان) از آن نام برده‌اند.
در دوران یزدگرد سوم، شهر یزد به دست لشگریان عثمان فتح شد. مردم یزد هم با پذیرفتن جزیه به آیین نیاکان خویش یعنی زرتشت پایبند ماندند. بد نیست ساکنان پایتخت هم سری به یزد بزنند و از آثار تاریخی آن دیدن کنند. برای تهیه بلیط قطار یزد به تهران و بالعکس، می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

بلیط قطار یزد تهران


مسافرینی که از یزد با خرید بلیط قطار یزد تهران قصد سفر به تهران را دارند با عبور از ایستگاه‌های نظرآباد، ارژنگ، اردکان، بادرود، کاشان، فیروزآباد و قم به مقصد خود می‌رسند. فراموش نکنید که تهران پایتخت ایران است و اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل از تمام مبداها، سفر به این شهر صورت می‌گیرد. اکثرا برای سفر به تهران امکان انتخاب بین سفر، هوایی، زمینی یا ریلی وجود دارد. از آن جایی که قطار یکی از امن‌ترین روش‌های سفر است، متقاضیان قطار یزد تهران بیشتر هستند.
گردشگران داخلی و خارجی زیادی از تهران دیدن می‌کنند. همچنین بخش زیادی از سفرها به تهران به دلیل ماموریت‌های کاری است. به این دلیل که در حال حاضر مهم‌ترین ادارات، دانشگاه‌ها، مراکز درمانی و تفریحی و برندهای خاص در آن قرار گرفته‌اند. از این رو در تمام روزهای سال مسافران زیادی از نقاط مختلف دنیا به تهران سفر می‌کنند.

اطلاعات بلیط قطار یزد تهران


طبق اطلاعات آماری، مسیر قطار یزد به تهران و قطار تهران یزد یکی از پرترددترین خطوط ریلی در کشور است. هر ساله هزاران نفر در این مسیر جابه‌جا می‌شوند. همچنین هر روزه قطارهای زیادی شهر یزد را به مقصد تهران ترک می‌کنند. برای این که ساعت حرکت همه قطارهای این مسیر را بدانید، می‌توانید اول روز سفرتان را انتخاب کنید و سپس لیست کاملی از شرکت‌های ریلی را با ساعت حرکت از ایستگاه یزد مشاهده کنید. این‌گونه مناسب‌ترین گزینه را برای خرید بلیط قطار یزد تهران انتخاب خواهید کرد. همچنین اطلاعات زیر برای سفر شما لازم هستند و بهتر است آن‌ها را در جایی یادداشت کنید:
آدرس ایستگاه راه آهن یزد: یزد، میدان راه آهن، بلوار راه آهن
آدرس ایستگاه راه آهن تهران: تهران، خیابان ولیعصر، ضلع جنوبی میدان راه آهن.
مسافت و مدت زمان سفر: مسافت زمینی میان این دو شهر تقریبا ۶۲۱ کیلومتر است. طی کردن این مسیر با قطار نزدیک ۷ ساعت زمان می‌برد.
ایستگاه‌های بین راهی: نظر آباد، میبد، اردکان، نائین، زواره، بادرود، کاشان محمدیه، تهران
شرکت‌های ریلی: شرکت ریلی ریل ترابر سبا و بن ریل. قطارهای موجود در این مسیر عبارتند از: غزال و غدیر.خرید بلیط قطار یزد تهران


برای خرید بلیط قطار یزد تهران پیش از هر چیز باید وارد سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت شده و به بخش بلیط قطار بروید. سپس مبدا، مقصد، تاریخ سفر (رفت/رفت و برگشت) و تعداد مسافران را مشخص کرده و بر روی جستجو کلیک کنید. لیستی از تمام گزینه‌های موجود در تاریخ مد نظرتان به شما نمایش داده می‌شود. حال از میان تمام قطارهایی که در این روز به تهران حرکت دارند، یکی را انتخاب کنید و خرید خود را نهایی کنید.
برای نهایی کردن خرید باید اطلاعات لازم برای صدور بلیط را وارد کنید؛ اطلاعاتی همچون کد ملی، شماره همراه و مشخصات فردی. پس از وارد کردن این اطلاعات و بررسی مجدد آن‌ها، ثبت را بزنید. در پایان می‌توانید با هر کدام از کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب هزینه‌ی بلیط قطار یزد به تهران را پرداخت کنید.

معرفی انواع قطار های یزد تهران


در مسیر قطار یزد به تهران، در تعداد زیادی از شرکت‌های ریلی به دلیل اهمیت ویژه این دو شهر فعالیت دارند. به عنوان مثال قطار یزد تهران فدک گزینه جذابی برای سفر ریلی به نظر می‌رسد. سایر شرکت‌هایی که در این مسیر فعالیت دارند به این شرح هستند: بن ریل، رجا، ریل ترابرسبا. شما می‌توانید هر یک از این شرکت‌های ریلی را انتخاب کرده و با آن همراه شوید.

بهترین زمان برای خرید بلیط قطار یزد تهران


تماشا و بازدید تهران در روزهای خلوت و خوش آب و هوای نوروز بهترین انتخاب است. بیشتر سفرها به مقصد تهران در ماه‌های آغازین بهار و پاییز است. البته در پاییز مشکل آلودگی هوا وجود دارد و اگر بیماری زمینه‌ای دارید پیشنهاد می‌کنیم سفر خود را در بهار انجام دهید. در حالت کلی، چهار فصل این شهر شرایط نسبتا خوبی برای سفر دارند و تحمل سرما و گرمای آن دشواری ندارد.

پرسش‌های پرتکرار


قیمت بلیط قطار یزد تهران چقدر است؟
در مسیر یزد به تهران قطارهای مختلفی در ساعات مختلف رفت و آمد دارند. برای مشاهده قیمت بلیط هر قطار و ظرفیت باقی‌مانده در آن، می‌توانید در بخش بالای همین صفحه، جستجو کنید و جدیدترین قیمتها و اطلاعات دیگر را به دست آورید. برای مثال بلیط قطار غزال کمی گران‌تر از سایر شرکت‌های ریلی مانند بلیط قطار رجا است.

چگونه می توان بلیط قطار یزد تهران ارزان را خرید؟
قیمت بلیط قطار یزد به تهران زیاد تغییر قیمت ندارد. البته تقاضای آن بسته به این که در چه روزی از هفته یا سال سفر کنید متفاوت است. پس توصیه می‌کنیم برای این که قیمت انواع قطارها را در یکجا مقایسه کرده و به موقع رزرو کنید، در سفرمارکت به جستجوی بلیط قطار یزد تهران بپردازید.

انواع بلیط قطار برای مسیر یزد تهران کدام اند؟
شرکت‌های ریلی ریل ترابر سبا، بن ریل، رجا و فدک در روزهای مختلف هفته در مسیر یزد به تهران فعالیت دارند. برای اینکه مطلع شوید در روز مد نظر شما برای سفر، کدام یک از این قطارها در این مسیر حرکت دارند، در بخش بالای همین صفحه، جستجو کنید.

آیا می توان بلیط قطار یزد تهران را کنسل کرد؟
بله. امکان لغو بلیط قطار تا قبل از حرکت قطار فراهم است. اگر بلیط قطار خود را از سفرمارکت خریداری کرده‌اید باید وارد پروفایل شوید و در بخش سفارش‌های من، بلیط قطار خریداری‌شده را انتخاب کنید. از آن جا می‌توانید فرایند کنسلی را انجام دهید.