برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تهران شیرگاه

در سفرمارکت می‌توانید بلیط قطار تهران به شیرگاه را ارزان‌ تر و سریع‌ تر بخرید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

استان مازندران همواره یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است. در میان شهرهای این استان، سوادکوه یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای سفر است. شیرگاه مرکز سوادکوه شمالی است. این منطقه توسط چندین کوه احاطه شده است به همین دلیل به یک منطقه خوش آب و هوا تبدیل شده است. شیرگاه از شرق به ساری، از جنوب به سواد کوه، از شمال به قائمشهر و از غرب به بابل منتهی می‌شود. راه‌های بسیار زیادی جهت سفر به این شهر دیدنی وجود دارد. می‌توانید به کمک خودروی شخصی، اتوبوس و تاکسی بین شهری به این شهر سفر کنید. راه ساده‌تری جهت سفر به شیرگاه وجود دارد و آن هم خرید بلیط قطار و سفر به کمک این وسیله نقلیه است. اگر قصد دارید به این شهر سفر کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی قطار شیرگاه و نحوه خرید بلیط قطار تهران شیرگاه می‌پردازیم.

بلیط قطار تهران شیرگاه

شیرگاه


شیرگاه یکی از خوش آب و هواترین مناطق مازندران است که همه ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر ایران به آن سفر می‌کنند. قطار تهران ساری، در مسیر خود به شیرگاه برمی‌خورد. فاصله این شهر تا ساری ۴۰ کیلومتر و تا قائمشهر ۲۵ کیلومتر است. شیرگاه در محل تلاقی دو رود پرآب تلار و کسیلیان مازندران واقع شده است.
شیرگاه به دلیل داشتن پل‌های متعدد شهرت پیدا کرده است. پل دختر (چالی) پل شاپور، پل آبدنگسر و پل شاه عباسی از مشهورترین پل‌های شیرگاه هستند.
برخی از بومیان معتقدند که این شهر در گذشته خارخون نام داشته است که در زبان محلی تر و نمناک معنا می‌شود. این شهر سه اقلیم مختلف دارد بخشی از آن کوهستانی، بخش دیگر جلگه‌ای و بخش دیگر همچون دره‌هایی است که در بستر رودخانه قرار گرفته‌اند.
شیرگاه بیش از ۵۱۰ زنبوردار دارد و سالیانه ۵۳۰ تن عسل تولید می‌کند. این محصول یکی از اصلی‌ترین سوغاتی‌های شهر شیرگاه محسوب می‌شود. همچنین در سال ۱۳۹۳ اولین جشنواره ملی عسل در شیرگاه برگزار شد که از آن استقبال زیادی صورت گرفت.
در شیرگاه برای تردد می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. این شهر تاکسی و اتوبوس دارد که طبیعتاً قیمت تاکسی از اتوبوس بیشتر است.

بهترین زمان سفر به شیرگاه


شیرگاه و به طور کلی سوادکوه در یک دره وسیع و طولانی در رشته کوه‌های البرز مرکزی واقع شده است. این دره شیب تندی دارد و در فاصله ۳۰ کیلومتری دریای خزر قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی و اختلاف ارتفاع باعث شده که پوشش گیاهی سوادکوه و سبک آب و هوایی آن بسیار متنوع باشد. در بخش‌هایی از این مناطق دمای هوا کمتر و در بخش‌هایی دیگر دما بیشتر است.
ارتفاعات این شهرستان سردتر و مناطق کم ارتفاع آب و هوای معتدل‌تری دارد. این شهر زمستان‌های سردی دارد و بارش برف در آن بسیار زیاد است. به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به شیرگاه فصل‌های تابستان و بهار است. در این فصل‌ها هوا معتدل است و بارش باران کاهش پیدا می‌کند.

جاهای دیدنی شیرگاه


در دوره صفوی شاه عباس از این منطقه عبور می‌کرد و پل‌های بسیار زیادی در این منطقه ساخت. بخشی از این شهر که قدمت زیادی دارد، حالت روستایی به خود گرفته است. از مناطق جذاب شیرگاه می‌توان به آبشار زیبا و باصفای آن اشاره کرد که در نزدیکی تونل در جاده آن به زیرآب واقع شده است.
آبشار و جنگل پلنگ دره در شمال شرقی شیرگاه واقع شده است و یکی از دیدنی‌ترین مناطق شیرگاه است. مسیر رسیدن به این آبشار و جنگل بسیار دیدنی است البته جاده خاکی آن کمی سخت است و باید مجهز باشید.
مناظر دیدنی دیگری همچون نگلی لفور، جنگل اندگلی، دشت‌های زیبای نوآباد کلیج خیل، رودخانه کسلاین در نارنج بن و دیگر موارد در شیرگاه وجود دارد که همگی آن‌ها بسیار دیدنی هستند.

جاهای دیدنی شیرگاه

قطار تهران شیرگاه


مسیر تهران شمال خود یک نوع جاذبه گردشگری محسوب می‌شود. قطارهای مسافربری هم در بیشتر روزهای سال از مسیرهای جاده‌های شمالی عبور می‌کنند. طبیعت زیبای منطقه سبب افزایش محبوبیت این وسیله نقلیه شده است.
قطارهای گردشگری از تهران حرکت می‌کنند و از یک مسیر جذاب و دیدنی عبور می‌کنند و به سوادکوه و منطقه شیرگاه می‌رسند. در مسیر چنیدن ایستگاه برای توقف وجود دارد که می‌توانید از قطار پیاده شده و از منظره زیبا لذت ببرید و به عکاسی بپردازید. پل ورسک، تونل ۵۵ گدوک، سه خط طلایی و روستای شورآب منطلق گردشگری و دیدنی هستند که در مسیر قطار تهران به سوادکوه می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.
قطارهای تهران شیرگاه در اغلب روزهای هفته و در تعطیلات نیز به سمت شیرگاه حرکت می‌کنند. فاصله تهران تا شیرگاه کوتاه به نظر می‌رسد زیرا شما مسحور جنگل‌ها و طبیعت بکر در مسیر می‌شوید. همچنین ریل قطار و سازه‌های عمرانی قدیمی و جدید در مسیر بسیار دیدنی هستند. با عبور از پل‌های قدیمی حس بسیار خاصی را تجربه خواهید کرد.
مسیر تهران تا سوادکوه چند ساعتی طول می‌کشد البته هرچقدر که بخواهید می‌توانید در مسیر بمانید و از جاده و طبیعت بکر لذت ببرید. به طور میانگین اگر از تهران به سمت شیرگاه سفر کنید با قطارهای عادی تقریباً ۷ ساعت در راه هستید.
از ایستگاه راه آهن شیرگاه روزانه ۴ الی ۵ هزار مسافر جابه‌جا می‌شود که عدد نسبتاً زیادی است. بیشتر افرادی که با قطار به این شهر سفر می‌کنند، قصدشان اجاره ویلا در سوادکوه، طبیعت‌گردی و مشاهده مناظر بکری است که در مسیر ریلی تهران شیرگاه وجود دارد. زیرا یکی از زیباترین خطوط ریلی کشور مربوط به مسیر تهران تا شیرگاه است. در حال حاضر تورهای مسافرتی یک روزه تهران شیرگاه عرضه می‌شود که از وسیله نقلیه قطار استفاده می‌کنند.

عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار تهران شیرگاه


عوامل بسیار زیادی وجود دارد که برروی قیمت بلیط قطار تهران شیرگاه اثرگذار است. از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شرکت ریلی: اینکه بلیط قطار مربوط به کدام شرکت باشد، می‌تواند برروی قیمت اثرگذار باشد. قطارهای VIP که کیفیت بهتری دارند گران‌تر از سایر قطارها هستند.
• کیفیت و خدمات قطار: بدیهی است هرچه امکانات یک قطار بیشتر باشد، قیمت بلیط آن نیز افزایش پیدا می‌کند. اینترنت، کافی‌شاپ و رستوران، منوی غذا و دسرها و دیگر موارد موجود در قطار تا حدودی تعیین کننده قیمت هستند.
• مسافت و هزینه سوخت: خوشبختانه شیرگاه به تهران نزدیک است و نیازی نیست هزینه زیادی بابت مسافت پرداخت کنید. اما یکی از عوامل مهم در قیمت مسافت است.
• زمان خرید بلیط قطار: یکی از مهم‌ترین مواردی که برروی قیمت بلیط قطار و دیگر وسایل نقلیه اثرگذار است، زمان خرید بلیط است. بلیط‌هایی که به صورت پیش‌فرض و از قبل‌ ارائه می‌شوند قیمت مناسب‌تری نسبت به بلیط‌هایی دارند که در فاصله کمی از شروع حرکت به فروش می‌رسند.
در روزهای تعطیل، مناسبت‌های خاص و اواخر هفته قیمت بلیط قطار بیشتر می‌شود. همچنین ساعت حرکت قطار نیز مهم است.
• نوع کوپه و قطار: خدمات داخلی قطار و نوع کوپه و تعداد تخت‌های آن برروی قیمت بلیط قطار اثرگذار است. قطارهای اتوبوسی ارزان‌تر از قطارهای کوپه‌ای هستند.

قطارهای مسیر تهران شیرگاه


قطارهای زیادی وجود دارد که در اغلب روزهای سال از تهران به سمت شیرگاه حرکت می‌کنند. بهتر است چندین روز قبل از حرکت بلیط قطار را رزرو کنید تا ظرفیت آن تکمیل نشود. قطار رجا، قطار فدک، قطار جوپار، قطار بن ریل، نورالرضا، پارس لاریم، ریل ترابر سبا، مهتاب سیرجم و قطار زندگی از قطارهایی هستند که در مسیر تهران شیرگاه فعالیت می‌کنند. اغلب این قطارها کیفیت خوبی دارند و خدمات مناسبی ارائه می‌دهند.
مزایای خرید بلیط قطار تهران شیرگاه از سایت سفرمارکت
۱. سفرمارکت سایتی جامع است و خرید از آن سبب صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود.
۲. به کمک سفرمارکت می‌توانید قیمت بلیط‌های ارائه شده را باهم مقایسه کنید و بهترین آن را انتخاب کنید و در هزینه‌های سفر خود صرفه‎‌جویی کنید.
۳. تمامی خدمات گردشگری در سایت سفرمارکت ارائه می‌شود. پس از خرید بلیط می‌توانید به رزرو هتل یا اقامتگاه اقدام کنید.
۴. به کمک سایت و اپلیکیشن سفرمارکت می‌توانید در هر زمان و مکانی که هستید به خرید بلیط قطار تهران شیرگاه اقدام کنید.
۵. در سایت سفرمارکت می‌توانید با خیال راحت به رزرو انواع بلیط و اقامتگاه اقدام کنید. این سایت از شرکت‌های گردشگری مطمئن استفاده کرده است. امکان خریدی امن یکی از مزیت‌های این سایت است.
۶. پشتیبانی سایت سفرمارکت بسیار خوب است و در هر زمانی که به کمک احتیاج داشتید، می‌توانید با پشتیبان‌ها ارتباط برقرار کنید.

نحوه خرید بلیط قطار تهران شیرگاه


برای خرید بلیط قطار تهران شیرگاه راه‌های زیادی همچون مراجعه حضوری به ایستگاه وجود دارد اما یکی از راحت‌ترین راه‌ها مراجعه به سایت سفرمارکت است.
برای خرید بلیط باید به صفحه بلیط‌های قطار در سایت مراجعه کنید. در این صفحه باید اطلاعاتی که شامل مبدا (تهران)، مقصد (شیرگاه)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران می‌شود را تکمیل کنید. همچنین اگر کوپه دربست یا بلیط رفت و برگشتی قطار نیاز دارید، باید بخش مربوط به این موارد را علامت بزنید. اگر بلیط شما یک طرفه است، نیازی نیست بخش تاریخ برگشت را تکمیل کنید.
پس از تکمیل اطلاعات برروی دکمه نارنجی رنگ جستجوی بلیط قطار کلیک کنید تا در صفحه بعد لیستی از بلیط‌های قطار کوپه‌ای و اتوبوسی به شما نمایش داده شود. در این صفحه می‌توانید بلیط‌های مختلف را با هم مقایسه کنید زیرا قیمت، اطلاعات، خدمات قطار و تمامی مواردی که پیش از خرید و رزرو باید در نظر بگیرید، در این صفحه وجود دارد.
به کمک فیلترهایی که در سمت راست صفحه بلیط‌ها قرار گرفته، می‌توانید لیست را محدودتر کنید و با اینکار انتخاب شما راحت‌تر می‌شود. این فیلترها شامل بازه قیمتی، زمان حرکت، مدت زمان سفر، نوع سالن قطار، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی می‌شود. همچنین می‎‌توانید بلیط‌ها را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر از کم به زیاد یا بلعکس مرتب کنید.
پس از این که بلیط مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید برروی دکمه نارنجی رنگ انتخاب بلیط کلیک کنید. در گام بعدی باید اطلاعات مسافر یا مسافران را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، کد ملی و تاریخ تولد می‌شود. همچنین در صورتی که می‌خواهید وعده غذایی خود را در قطار نوش جان کنید، چنانچه با ساعت حرکت سازگاری داشته باشد، در این بخش می‌توانید گزینه مربوط به آن را علامت بزنید.
می‌توانید ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد کنید تا تاییدیه خرید برای شما به نحوی ارسال شود و سپس برروی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید تا با ورود به سایت سفرمارکت بتوانید خرید خود را نهایی کنید.