برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار تهران نیشابور

رزرو قطار تهران نیشابور از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

نیشابور یکی از شهرستان‌های بزرگ استان خراسان رضوی است که در مسیر ریلی تهران مشهد قرار گرفته است. این شهر مراکز تاریخی و گردشگری مهمی را در خود جای داده است. به همین دلیل گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. نیشابور از سال ۱۳۳۵ به ناوگان ریلی ایران پیوست و از این تاریخ به بعد مسافران بسیار زیادی به واسطه قطار به این شهر سفر می‌کنند. به دلیل امکاناتی که ایستگاه نیشابور دارد و حجم زیاد مسافران، قطارها معمولاً در این ایستگاه توقف‌های طولانی دارند. بلیط قطار از تهران به نیشابور در اغلب روزهای سال وجود دارد.

قطار تهران نیشابور

انواع قطار تهران نیشابور


راه‌های زیادی جهت سفر به نیشابور وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها استفاده از قطار است. نیشابور در یکی از مهم‌ترین مسیرهای ریلی ایران یعنی مسیر تهران مشهد قرار گرفته است. مسافران می‌توانند در اغلب روزهای سال به خرید بلیط قطار تهران به نیشابور اقدام کنند.

بلیط قطار تهران نیشابور رجا


یکی از بهترین شرکت‌ها در سیستم حمل و نقل ریلی کشور، شرکت رجا است. این شرکت سابقه‌ای طولانی در زمینه حمل بار و مسافر از شبکه ریلی دارد. در حال حاضر رجا قطار های زیادی دارد که سهم زیادی از بازار بلیط‌های قطار را به خود اختصاص داده است. شرکت رجا در مسیرهای متنوعی در حال فعالیت است. یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی شرکت رجا، مسیر تهران نیشابور است. بلیط قطار از تهران به نیشابور با دو نوع قطار از شرکت رجا ارائه می‌شود:

• ۴ ستاره اتوبوسي صبا
قطار ۴ ستاره اتوبوسي صبا یکی از قطارهای رجا است که دو طبقه است و در مسیر تهران نیشابور فعالیت می‌کند. این قطار امکانات زیادی همچون وعده غذایی، بسته‌های پذیرایی، صندلی‌های لوکس با سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه مطبوع، توالت ایرانی و فرنگی و دیگر موارد دارد. قطار صبا یکی از بهترین قطارهای سالنی در ایران است. قیمت بلیط قطار اتوبوسی صبا مقرون به صرفه‌ است. به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

۴ ستاره اتوبوسي صبا

• ۳ ستاره ۶ تخته پارسي
یکی دیگر از قطارهای پرطرفدار که در مسیر تهران نیشابور فعالیت می‌کند، قطار ۳ ستاره ۶ تخته پارسی است. این قطار زیرمجموعه شرکت رجا است و امکانات متعددی دارد. این قطارها ۱۰ کوپه دارند و در هر واگن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی قرار گرفته است. بدنه این قطارها امن و از نوع دو لایه است و شیشه‌های آن نیز دو جداره است. به همین دلیل در برابر صدا و سرما و گرما عایق مناسبی هستند. در این قطار جعبه کمک‌های اولیه، سرویس خواب تمیز، ویلچر، سیستم تهویه، پریز برق، سیستم صوتی و تصویری، خدمات پذیرایی و دیگر موارد وجود دارد.

ایستگاه‌های قطار تهران به نیشابور


همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، قطار تهران مشهد یکی از پرترددترین مسیرها در ایران است. در این مسیر ایستگاه‌های مهمی قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها ایستگاه نیشابور است. افراد زیادی به قصد سفر به نیشابور و تماشای جاذبه‌های تاریخی آن سوار قطار می‌شوند. مسافران قطار تهران به نیشابور باید از ایستگاه‌های ری، ورامین، پیشوا، گرمسار، باتری، ده نمک، سرخ دشت، سمنان، گردآب، امروان، دامغان، شاهرود، گیلان، بکران، جهان آباد، ابریشم، جاجرم، آزادور، سنخواست، جوین، نقاب، اسفراین، بیهق، سبزوار، فردوس و عطار عبور کنند تا در نهایت به ایستگاه راه آهن نیشابور برسند.

ایستگاه‌ راه آهن نیشابور


ایستگاه راه آهن نیشابور یکی از مهم‌ترین و پرترددترین ایستگاه‌های مسیر ریلی مشهد تهران است که در پایان خیابان ایستگاه و میدان شهید چمنی در نیشابور واقع شده است. این ایستگاه در سال ۱۳۳۵ تاسیس شد و نیشابور را به راه آهن سراسری ایران متصل می‌کند. این ایستگاه امکانات زیادی همچون سکوهای مخصوص سوارشدن مسافر، باجه‌های فروش بلیط، دستگاه‌های خودپرداز، سرویس بهداشتی، نمازخانه، سوپرمارکت و دیگر موارد دارد.

قیمت بلیط قطار تهران نیشابور به چه عواملی بستگی دارد


قطار به خودی خود یک وسیله نقلیه ارزان است و قیمت بلیط آن نسبت به قیمت بلیط هواپیما بسیار کمتر است. با این حال عوامل زیادی بر روی قیمت بلیط قطار از تهران به نیشابور اثر می‌گذارد. نوع قطار (سالنی یا کوپه‌ای)، شرکت ریلی، دو طرفه رزرو کردن بلیط، امکانات و خدمات قطار، واگذار کردن بار اضافی به باربری قطار و سن مسافر عواملی است که بر روی قیمت بلیط قطار نیشابور تهران یا تهران نیشابور اثرگذار است.

قوانین و مقررات قطار تهران نیشابور


شرکت‌های ریلی در تمامی مسیرها قوانین و مقررات مشابهی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اطلاعات مسافران که بر روی بلیط درج شده است، باید با کارت شناسایی مطابقت کامل داشته باشد.
• در صورتی که فردی بخواهد از دو قطار متوالی استفاده کند، باید حداقل ۳ ساعت بین زمان رسیدن قطار اول به مقصد و حرکت قطار دوم فاصله زمانی وجود داشته باشد.
• مسافران قطار از لحظه‌ای که به ايستگاه راه آهن وارد می‌شوند تا لحظه خروج از ايستگاه مقصد در برابر حوادث مختلفی همچون آتش‌سوزی، نقص عضو، انفجار، تصادف، خروج از ریل، سقوط سنگ و دیگر موارد بیمه هستند.
• مسافران باید یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حاضر باشند و ده دقیقه قبل از حرکت نیز تمامی درب‌های قطار بسته خواهد شد.
• مسافر باید برای سوار شدن به قطار بلیط چاپ ‌شده داشته باشد زیرا در صورت خسارت دیدن، پرداخت خسارت تنها به دارندگان بلیط چاپی امکان‌پذیر است.
• برای مسافران قطار تعرفه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. مسافران باید از این تعرفه‌ها به درستی استفاده کنند زیرا در غیر این صورت، بلیط صادر شده آن‌ها باید مسترد ‌شود.
• مسافر می‌تواند تا یک ساعت قبل از حرکت قطار، بلیط را استرداد کند. بلیط قطارهای حومه‌ای و گردشگری قابل استرداد نیستند.
• مسافر می‌تواند وسایل ضروری خود را همراه داشته باشد. به شرطی که حجم آن از ۷۵ سانتي متر و وزن آن از ۳۰ كيلوگرم بیشتر نباشد.

خرید بلیط قطار تهران نیشابور از سفرمارکت


برای رزرو بلیط قطار از تهران به نیشابور می‌توانید به ایستگاه راه آهن مراجعه کنید و از باجه‌های فروش بلیط قطار، به رزرو بلیط قطار از تهران به نیشابور اقدام کنید. اما راه ساده‌تری هم وجود دارد. شما با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت و صفحه بلیط‌های قطار می‌توانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. اپلیکیشن سفرمارکت این امکان را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید در هرزمان و هر مکان به کمک گوشی موبایل خود به رزرو بلیط قطار از تهران به نیشابور اقدام کنید.
در این صفحه باید اطلاعاتی همچون مبدا (تهران)، مقصد (نیشابور)، تاریخ رفت و تعداد مسافران را وارد کنید. اگر بلیط رفت و برگشتی می‌خواهید باید تاریخ برگشت را نیز وارد کنید. در این صفحه می‌توانید کوپه اختصاصی نیز رزرو کنید. در این صورت باید گزینه مربوط به کوپه اختصاصی را علامت بزنید.
پس از تکمیل اطلاعات با فشردن دکمه جستجو می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار در تاریخ مورد نظر خود را مشاهده کنید. می‌توانید این لیست را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین می‌توانید از فیلترهای بازه قیمت، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی استفاده کنید. این کار در انتخاب به شما کمک زیادی می‌کند. پس از بررسی بلیط‌ها با کلیک بر روی گزینه نارنجی رنگ انتخاب بلیط به گام بعد هدایت می‌شوید. در این بخش باید اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. تکمیل اطلاعات این بخش آخرین مرحله خرید بلیط قطار تهران به نیشابور است.

سوالات متداول


فاصله تهران تا نیشابور با قطار چند ساعت است؟
تهران نیشابور ۷۶۰ کیلومتر است و حدود ۱۱ ساعت در راه خواهید بود.

در مسیر قطار تهران نیشابور چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
نیشابور در مسیر قطار تهران مشهد قرار گرفته است. سفر شما از ایستگاه راه آهن تهران آغاز می‌شود و پس از عبور از ایستگاه‌های ری، ورامین، پیشوا، گرمسار، باتری، ده نمک، سرخ دشت، سمنان، گردآب، امروان، دامغان، شاهرود، گیلان، بکران، جهان آباد، ابریشم، جاجرم، آزادور، سنخواست، جوین، نقاب، اسفراین، بیهق، سبزوار، فردوس و عطار، به ایستگاه راه آهن نیشابور خواهید رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار از تهران به نیشابور چگونه است؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار تهران نیشابور برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار تهران نیشابور چند است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر) و ظرفیت کوپه متفاوت است.