برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

در سفرمارکت می‌توانید بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد را ارزان‌ تر و سریع‌ تر بخرید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اگر اهل سفر و گردش باشید، نام قطار سریع‌السیر به گوشتان خورده است. همان طور که از نام این قطار پیدا است، مسیر به واسطه آن‌ها زودتر طی می‌شود. این قطارها حرکتی بسیار سریع‌تر از قطارهای عادی دارند. در بسیاری از مسیرها این قطارها راه اندازی شده‌اند. به عنوان مثال قطار سریع ‌السیر تهران مشهد بسیار پرطرفدار است.
قطار تندرو یکی از رایج‌ترین انواع قطار در اروپا به شمار می‌رود و یک پیشنهاد خوب برای سفر است. سریع‌السیر بودن این قطارها دو دلیل دارد. دلیل اول این است که قطارها سبکی متفاوت با قطارهای عادی دارند و از نوع پرسرعت هستند. دلیل دوم این است قطار سریع‌ السیر تهران مشهد همچون دیگر قطارها ایستگاه‌های مختلفی ندارد. قطارهای سریع‌السیر از مبدا حرکت می‌کنند و ایستگاه بعدی آن‌ها مقصد است. این کار سبب صرفه جویی در زمان می‌شود.

بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

لازم به ذکر است که قطارهای سریع‌السیر همچون قطارهای معمولی کوپه اختصاصی و عمومی ندارد. در عوض صندلی‌های آن کنار هم قرار گرفته است. به همین دلیل قطارهای سریع‌السیر به قطارهای سالنی و اتوبوسی نیز شهرت پیدا کرده‌اند.
امروزه قطارهای سریع‌السیر در میان گردشگران بسیار محبوب شده‌اند و جای خود را به قطارهای عادی داده‌اند. راحت بودن صندلی، سریع بودن حرکت، نو بودن قطارها، قیمت مقرون بصرفه و دیگر عوامل سبب محبوبیت بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر شده است.

قطار پردیس، تنها قطار سریع السیر تهران مشهد


قطار پردیس یکی از قطارهای پرطرفدار در ایران است که در حال حاضر در برخی از مسیرها می‌توان از آن استفاده کرد. قطار پردیس یک قطار سریع‌السیر و تندرو است که به شرکت را آهن جمهوری اسلامی (رجا) تعلق دارد. این اتوبوس در دو مدل سالنی و اتوبوسی وجود دارد. این قطار در مسیرهای تهران - مشهد و مشهد – تهران، تهران – قم و قم تهران و تهران یزد و بلعکس فعالیت می‌کند. می‌توان گفت قطار پردیس تنها قطار سریع‌السیر در مسیر تهران مشهد است.

در قطار سریع السیر تهران مشهد چه امکاناتی وجود دارد؟


قطارهای سریع‌السیر همگی جدید و تقریباً نو هستند. به همین دلیل است که بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر بسیار پرطرفدار شده است. این قطارها امکانات زیادی دارند. به عنوان مثال صندلی آن‌‌ها بسیار راحت است و از طراحی کاملاً استانداردی برخوردار هستند. از دیگر امکانات این قطار می‌توان به سیستم تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش اشاره کرد. در قطار سریع السیر تهران مشهد دیگر نگران گرما و سرمای هوا نباشید. دما در این قطارها کاملاً کنترل شده است و مسافران اذیت نمی‌شوند.
سیستم صوتی و تصویری قطارهای تندرو سالنی و اتوبوسی باعث می‌شود تا حوصله هیچ یک از مسافران سرنروند و بتوانند در هر زمانی که می‎خواهند از آن‌ها استفاده کنند. از بهترین ویژگی قطارهای تندرو و اتوبوسی این است که در هر واگن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد. در نتیجه مسافران در آسایش کامل هستند.
از دیگر دلایلی که سبب محبوبیت بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر شده است این است که در تمام طول مسیر در هر ساعتی که باشد، پرسنل مجرب و مهمان‌نواز قطار سریع‌السیر از شما در وعده‌های غذایی همچون صبحانه، نهار، شام و دیگر موارد از شما پذیرایی می‌کنند.

مدت زمان سفر با قطار سریع السیر تهران مشهد چقدر است؟


یکی از بهترین مزیت‌های قطار سریع السیر تهران مشهد، سرعت بالای آن است. در حالت عادی سفر با قطار تهران مشهد با قطارهای معمولی تقریباً ۱۲ الی ۱۴ ساعت در راه هستید. اما به کمک قطار سریع‌السیر پردیس از تهران تا مشهد چیزی حدود ۸ساعت در راه هستید. این قطار صندلی‌های بسیار راحتی دارد به همین دلیل گذر زمان را احساس نخواهید کرد و ۸ ساعت به راحتی برای شما سپری می‌شود.

قیمت بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد چقدر است؟


اگر تصور می‌کنید که قیمت بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد به دلیل این که مزایای بسیاری دارد بالا است، اشتباه می‌کنید. قیمت بلیط قطار سریع‌ السیر تهران مشهد چندان گران‌تر از سایر قطارها نیست. در بسیاری از مواقع قیمت بلیط قطار سریع اسیر تهران مشهد از دیگر قطارهای لوکس کمتر است.
قیمت این قطار به مسیر حرکت، امکانات قطار، ساعت حرکت، طول مسیر، روزهای ماه و دیگر موارد بستگی دارد. به عنوان مثال در روزهای آخر هفته و تعطیلات قیمت بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر افزایش پیدا می‌کند زیرا تقاضا در این روزها بیشتر و بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر کمتر می شود.
همچنین در فصل‌های مناسب سفر با قطار مشهد، قیمت بلیط این قطارها افزایش پیدا می‌کند. در سایت سفرمارکت و در بخش رزرو بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد می‌توانید قیمت قطارهای مختلف را با هم مقایسه کنید.

بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

نحوه خرید بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر از سایت سفرمارکت


راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که به واسطه آن می‌توانید بلیط قطار مشهد سریع السیر خریداری کنید. یکی از راحت‌ترین خاین راه‌ها مراجعه به سایت سفرمارکت است. در سایت سفرمارکت باید به صفحه بلیط‌های قطار مراجعه کنید. در این صفحه باید اطلاعاتی نظیر مبدا (تهران)، مقصد (مشهد)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران را تکمیل کنید. همچنین اگر می‌خواهید بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد از نوع رفت و برگشت باشد، باید گزینه مربوط به آن را در این صفحه علامت بزنید.
پس از تکمیل اطلاعات باید برروی دکمه نارنجی رنگ جستجوی بلیط قطار کلیک کنید تا در صفحه بعد لیستی از ده‌ها قطار مختلف را مشاهده و با هم مقایسه کنید.
در این صفحه می‌توانید از نحوه چیدمانی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته است استفاده کنید تا بلیط‌های قطار به نحوی که شما می‌خواهید چیده شود. همچنین سفرمارکت فیلترهایی در این صفحه برای شما در نظر گرفته است که می‌توانید به کمک آن‌ها بلیط‌های قطار را محدودتر کنید و انتخاب شما راحت‌تر شود. پس از مشاهده بلیط‌ها باید برروی خرید کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات دقیق‌تر قطار را مشاهده کنید. سپس سایت سفرمارکت شما را به سایت پذیرنده انتقال می‌دهد و شما می‌توانید خرید خود را نهایی کنید.