برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار تهران به جمکران

رزرو بلیط قطار اتوبوسی تهران جمکران در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

مسجد جمکران یکی از مهم‌ترین مسجدها برای ایرانی‌های مسلمان است. کسانی که قصد سفر به قم و بازدید از حرم حضرت معصومه (س) را دارند، در برنامه‌های خود بازدید از جمکران را نیز قرار داده‌اند. جمکران پذیرای هزاران گردشگر از سراسر ایران است. تهران یکی از شهرهایی است که مسافران زیادی از آن به جمکران سفر می‌کنند.
راه‌های زیادی برای سفر به این شهر وجود دارد. در سال‌های گذشته با افتتاح قطار حومه‌ای تهران به جمکران بیشتر مسافران از این وسیله نقلیه استفاده می‌کنند. با خرید بلیط قطار تهران به جمکران مسافران با آرامش خاطر می‌توانند به این شهر زیبا و زیارتی سفر کنند.

قطار تهران به جمکران

معرفی قطار حومه ای تهران جمکران


با ورود قطارهای حومه‌ای به صنعت حمل و نقل ریلی مسافران زیادی برای سفرهای خود از این قطارها استفاده کردند. قطارهای حومه‌ای علاوه‌بر این که در مسیرهای پرترددی همچون قم و قزوین فعالیت می‌کنند، در مسیرهای جذابی همچون تهران جمکران نیز مشغول فعالیت هستند. قطار حومه‌ای به نوعی از قطارها گفته می‌شود که شهرهای کوچک را به شهرهای بزرگ‌تر متصل می‌کند. قطار حومه‌ای تهران جمکران مسافر را در کمترین زمان ممکن به مقصد می‌رساند. این قطار توقف‌های بسیار کوتاهی دارد و مسیر به کمک این قطارها خسته کننده نیست. یکی از برترین قطارهایی که در ایران و مسیر تهران جمکران فعالیت می‌کند، قطار ۳ ستاره اتوبوسی ارم است.

قطار ۳ ستاره اتوبوسی ارم


قطار ۳ ستاره اتوبوسی ارم یکی از جدیدترین قطارهای شرکت رجا است که در مسیر تهران به جمکران فعالیت می‌کند. قطار ارم مزایای زیادی دارد به همین دلیل در بازار سفر بلیط‌های قطار، بلیط قطار رجا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
این قطار سرعتی معادل ۱۲۰ کیلومتر برساعت دارد. سیستم تهویه و گرمایش و سرمایش این قطار مناسب است. پنجره‌های دوجداره و طراحی ارگونومیک صندلی‌ها سبب محبوبیت این قطار شده است. قطار اتوبوسی ارم به مسافران نشریه و مجله می‌دهد تا در اوقات فراغت بتوانند از آن استفاده کنند.

برنامه حرکت قطار تهران جمکران


در رابطه با برنامه قطار تهران جمکران باید گفت که در حال حاضر قطار تهران جمکران در اغلب روزهای سه شنبه فعالیت می‌کند. این قطار بدون استثنا در تمامی پنج شنبه‌ها نیز به سمت جمکران حرکت می‌کند. در روزهایی که با مناسبت‌های مذهبی، اعیاد و دیگر مراسم مصادف شده است، این قطار به سمت جمکران حرکت می‌کند. در اغلب روزهای سه شنبه و پنج شنبه گردشگران می‌توانند به خرید بلیط قطار جمکران تهران و بلعکس اقدام کنند. ساعات حرکت قطار تهران جمکران متنوع است اما قطار اغلب در ساعات بعد از ظهر از تهران به سمت جمکران حرکت می کند.

ایستگاه های قطار تهران جمکران


جمکران در فاصله کمی با تهران قرار گرفته است و مسافران در این سفر با مسیری طولانی روبه‌رو نخواهند شد. در مسیر قطار تهران به جمکران، ایستگاهی وجود ندارد و مسافران پس از عبور از تهران و مدت زمان تقریبی ۲ ساعت به جمکران خواهند رسید.

ایستگاه راه آهن جمکران


ایستگاه راه آهن جمکران در قم و خیابان شهیدان رضانژاد قرار گرفته است. این ایستگاه در فاصله کمی نسبت به مکان مقدس جمکران واقع شده است و مسافران پس از پیاده شدن از قطار می‌توانند به راحتی به این مقصد مقدس برسند. این ایستگاه همچون سایر ایستگاه‌های راه آهن امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، بوفه تنقلات، باجه فروش بلیط، دستگاه خودپرداز، سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر، مانیتور نشان دهنده برنامه قطار تهران جمکران و دیگر موارد دارد.

قیمت بلیط قطار تهران جمکران به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار جمکران تهران و بلعکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال روز رزرو بلیط و ساعات حرکت قطار تهران جمکران می‌تواند برروی قیمت بلیط اثرگذار باشد. همچنین شرکت ریلی و نوع قطار نیز تعیین کننده قیمت است. هرچه امکانات و خدمات قطار پیشرفته‌تر باشد، قیمت بلیط قطار نیز افزایش می‌یابد. قطارهایی با کوپه‌های چهار نفره گران‌تر از قطارهایی با کوپه شش نفره هستند. بلیط قطار اتوبوسی نیز از قیمت مقرون به صرفه‌ای برخوردار است.
قیمت بلیط برای کودکان با بزرگسالان متفاوت است. در نتیجه سن مسافران نیز می‌تواند برروی قیمت بلیط اثرگذار باشد. خانواده شهدا و جانبازان نیز می‌توانند از بلیط قطار با تخفیف استفاده کنند.

قوانین و مقررات بلیط قطار تهران به جمکران


تمامی شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات مشابهی در سفر دارند. به عنوان مثال تمامی مسافران باید بلیط چاپی همراه داشته باشند زیرا بیمه تنها به مسافرانی که بلیط چاپی در اختیار دارند، خسارت‌های احتمالی را پرداخت می‌کند. تمامی اطلاعات مسافران که روی بلیط درج شده است، باید مطابق با کارت شناسایی افراد باشد.
تمامی مسافران باید یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشند. ده دقیقه قبل از زمان حرکت قطار تهران جمکران تمامی درب‌های قطار بسته خواهد شد. استرداد بلیط پس از حرکت قطار امکان‌پذیر نیست. قوانین کنسلی بلیط قطار نیز به ساعتی که مسافر بلیط را کنسل می‌کند بستگی دارد. هزینه بلیط پس از کسر میزان جریمه به حساب مسافر برگردانده می‌شود.
قطار در رابطه با میزان بار و نوع آن قوانین سخت‌گیرانه‎ای ندارد اما میزان بار مسافران نباید حجم آن از ۷۵ سانتي و وزن آن از ۳۰ كيلوگرم بیشتر باشد.

خرید بلیط قطار تهران جمکران از سفرمارکت


برای خرید بلیط قطار تهران جمکران، بهترین راه مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت و خرید اینترنتی بلیط قطار است. برای این کار باید به صفحه بلیط‌ها مراجعه کنید و اطلاعاتی که شامل مبدا (تهران)، مقصد (جمکران)، تاریخ رفت و تعداد مسافران می‌شود را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک برروی جستجوی بلیط، در صفحه بعدی می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار تهران جمکران را مشاهده کنید. در این لیست می‌توانید بلیط‌ها را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین به کمک فیلترهای صفحه یعنی بازه قیمتی، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی می‌توانید بهتر تصمیم‌گیری کنید. پس از مشاهده بلیط‌ها با کلیک برروی گزینه نارنجی رنگ انتخاب بلیط، در گام بعدی باید اطلاعات خود را تکمیل‌تر کنید و سپس بلیط برای شما رزرو می‌شود.
امکان خرید بلیط قطار قم تهران و دیگر بلیط‌ها از سایت سفرمارکت فراهم شده است.

سوالات متداول


مسیر قطار تهران جمکران چند ساعت است؟
تهران جمکران ۱۵۳.۳ کیلومتر است و حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در راه خواهید بود.

برنامه حرکت قطار تهران جمکران چگونه است؟
قطارهای حومه‌ای تهران جمکران اغلب سه شنبه‌ها مصادف با روز امام زمان (عج) و مناسبت‌ها و اعیاد مذهبی به سمت جمکران حرکت می‌کند. در تمامی پنج‌شنبه‌های سال نیز قطار در مسیر تهران جمکران فعالیت می‌کند.

در مسیر قطار تهران جمکران چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
در مسیر قطار تهران جمکران ایستگاهی وجود ندارد و مسافران به صورت مستقیم پس از گذشتن از ایستگاه راه آهن تهران، به ایستگاه راه آهن جمکران خواهند رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران جمکران چگونه است؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار تهران جمکران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار تهران جمکران چند است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و...) و ظرفیت کوپه متفاوت است.