برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تبریز به زنجان

رزرو قطار تبریز زنجان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

سفر با قطار همیشه جذابیت‌های خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد دوست دارند که با قطار سفر کنند و از ویژگی‌های سفر با قطار بهره‌مند شوند. مخصوصا تهیه بلیط قطار برای مقاصدی که چندان فاصله‌ای با مبداء ندارند، بیشتر رایج است. برای سفر از تبریز به زنجان یا برعکس نیز می‌توان از مسیر ریلی استفاده کرد. در این نوشته قصد داریم در مورد قطار تبریز زنجان و نحوه خرید بلیط آن بیشتر توضیح دهیم.

بلیط قطار تبریز به زنجان

قطار تبریز به زنجان


افرادی که به دلایلی چون ترس از سفر هوایی و قیمت بالا بلیط به قطار علاقه دارند، بهتر است بلیط قطار تبریز به زنجان را تهیه کنند. به طور معمول سفر با قطار و تهیه بلیط قطار هزینه کمتری نسبت به سفرهای هوایی دارد. قطار زنجان تبریز و بالعکس یکی از پرترددترین قطارهای شمال غرب کشور است. بسیاری از افراد به سفر از تبریز به زنجان یا برعکس با این قطار تردد می‌‌کنند. با ما همراه باشید تا نکات مهمی درباره این قطار با شما در میان بگذاریم.

انواع قطار تبریز زنجان


انواع مختلف قطار در راه آهن ایران امکانات و شرایط گوناگونی دارند. با وجود این تنوع خدمات و امکانات است که بلیط‌های انواع قطار دارای قیمت‌گذاری متفاوت است. شرکت‌های مختلفی برای مسیر ریلی تبریز زنجان به مسافران خدمات ارائه می‌دهند. قطارهای مختلف شرکت‌ها شامل قطارهای لاکچری، سریع‌السیر، کوپه‌ای، ۶ تخته، اتوبوسی و غیره هستند. قیمت بلیط این قطار براساس تنوع قطارها و امکاناتی که دارند تعیین می‌شود. مهم‌ترین قطارهای در مسیر ریلی تبریز زنجان قطارهای رجا و فدک هستند.

انواع قطار تبریز زنجان


حتما می‌دانید که رجا یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های ریلی در کشور است. این قطار امکانات و خدمات متفاوتی به مسافران ارائه می‌کند. در مسیر تبریز زنجان دو نوع قطار رجا دارد:
قطار ۳ ستاره ۴تخته طوس
قطار ۴ ستاره ۴تخته سبز


ایستگاه های قطار تبریز زنجان


از شهر تبریز تا زنجان با قطار تقریبا ۳ ساعت تا ۳ ساعت و نیم است. فاصله از تبریز تا زنجان نیز تقریبا ۳۰۷ کیلومتر است. ایستگاه‌های بین راهی شامل ایستگاه‌های میانه، خراسانک، سراجو، مراغه، عجب‌شیر، آذرشهر، زارعی و عباسی است. در ضمن با خرید بلیط قطار تبریز تهران هم می‌توانید در ایستگاه زنجان پیاده شوید.

ایستگاه راه آهن زنجان


ایستگاه راه آهن زنجان، ایستگاهی بین‌المللی و مرکز راه آهن شمال غرب کشور است. این ایستگاه به عنوان قدیمی‌ترین ایستگاه‌های کشور معرفی می‌شود. عمر این ایستگاه قطار تقریبا ۷۰ سال است. همچنین آخرین تکنولوژی روز در قطارهای مسیر زنجان به کار رفته است. انواع سفرهای ریلی توسط این ایستگاه صورت می‌گیرد. این سفرها شامل زنجان تبریز، زنجان مشهد، زنجان آبیک، زنجان تاکستان، زنجان خرم‌دره و غیره است.

قیمت بلیط قطار تبریز زنجان به چه عواملی بستگی دارد


موارد گوناگونی بر قیمت قطار تبریز به زنجان تاثیر می‌گذارد. در هنگام خرید بلیط قطار تبریز زنجان باید این عوامل را به خوبی مورد شناسایی قرار داد. مهم‌ترین این عوامل نوع قطار است که در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.
انواع قطارها دارای امکانات متفاوتی هستند. نوع قطاری که شما انتخاب می‌کنید بر نرخ بلیط موثر است. مثلا قطارهای باکیفیت و فول امکانات یا قطارهای سریع‌السیر قیمت بالاتری دارند. یا قطار ۶ تخته یا اتوبوسی قیمت پایین‌ترین دارد.

قوانین و مقررات بلیط قطار تبریز به زنجان


قوانین مهمی که در سایر مسیرهای ریلی کشور حاکم است برای قطار تبریز به زنجان نیز صدق می‌کند. در ادامه بعضی از این قوانین را توضیح خواهیم داد.
۱. برای خرید بلیط قطار حتما باید کارت بانکی، رمز دوم و کد ملی خود را داشته باشید. هنگامی که قصد سوار شدن به قطار را داشتید، می‌بایست پرینت بلیط و کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید.
۲. بهتر است حداقل یک ماه زودتر بلیط خود را رزرو کنید. مخصوصا زمانی مسیر ریلی مورد نظر شما مسیر پرترددی باشد.
۳. قیمت بلیط قطار برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال به صورت نیم بهاست. برای کودکان زیر ۲ سال نیز قیمت بلیط ده درصد قیمت کل بلیط حساب می‌شود.
۴. زمانی که کوپه دربست خریداری می‌کنید، می‌توانید تنها یک مسافر اضافه بر نفرات دیگر را با خود ببرید. مسافر اضافه می‌بایست هزینه بلیط قطار را بپردازد و فقط باید در همان کوپه بماند.
۵. چنانچه با ایستگاه قطار مورد نظر آشنا هستید، بهتر است ۳۰ دقیقه پیش از زمان حرکت قطار، در ایستگاه حاضر باشید. حتما در ساعت مقرر در ایستگاه باشید، زیرا قطارها دقیقا در زمان تعیین شده، حرکت می‌کنند.

خرید بلیط قطار تبریز زنجان از سفرمارکت


برای خرید بلیط قطار تبریز زنجان از سفرمارکت، در ابتدا وارد سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت شوید. پس از آن به قسمت خرید بلیط قطار مراجعه کنید. صفحه جدیدی برای شما بازمی‌گردد. در این صفحه جدید شما مبدا و مقصد سفر، تاریخ رفت و برگشت، کوپه دربست یا عادی و تعداد مسافران را تعیین می‌کنید. در قسمت انتخاب تعداد مسافر، باید بزرگسال یا کودک بودن مسافران را تعیین کنید. همچنین از بین گزینه های مسافران عادی، ویژه خواهران و ویژه برادران باید یکی را انتخاب کنید. بعد از تعیین همه این‌ها جستجو را بزنید تا صفحه انواع بلیط قطار و ساعت حرکت قطار تبریز به زنجان برای شما به نمایش درمی‌آید.

کلام آخر


بسیاری از افرادی که قصد سفر از تبریز به زنجان یا برعکس را دارند، قطار را انتخاب می‌کنند. مسیر ریلی تبریز به زنجان یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی در شمال غرب کشور است. در این نوشته سعی کردیم به مهم‌ترین نکات مربوط به بلیط قطار زنجان به تبریز اشاره‌ کنیم. همچنین نحوه خرید بلیط را به خوبی توضیح دادیم. شما می‌توانید با سفرمارکت، بهترین بلیط قطار را برای هر مسیر که قصد سفر به آن را دارید به آسانی تهیه کنید.

سوالات متداول


فاصله تبریز تا زنجان با قطار چند ساعت است؟
از شهر تبریز تا زنجان با قطار تقریبا ۳ ساعت تا ۳ ساعت و نیم است. فاصله از تبریز تا زنجان نیز تقریبا ۳۰۷ کیلومتر است.

ایستگاه های قطار تبریز زنجان کدام‌اند؟
ایستگاه‌های بین راهی شامل ایستگاه‌های میانه، خراسانک، سراجو، مراغه، عجب شیر، آذرشهر، زارعی و عباسی است.

برنامه حرکت قطار تبریز زنجان چگونه است؟
برنامه حرکت قطار تبریز زنجان توسط شرکت ریلی که بلیط قطار از آن تهیه کردید، تعیین می‌شود.

شرایط کنسلی بلیط قطار تبریز زنجان چگونه است؟
برای انجام این کار می‌بایست تا ساعت ۱۲:۰۰ روز پیش از حرکت اقدام به انصراف از بلیط کرده باشید. در این صورت ۹۰ درصد از کل قیمت بلیط به شما برگردانده می‌شود. در صورتی که تا ۳ ساعت پیش از حرکت قطار کنسل کنید، ۷۰ درصد بازگشت داده می‌شود. هنگام حرکت قطار ۵۰ درصد پول بلیط پس داده می‌شود. پس از زمان حرکت قطار وجه بلیط برنخواهدگشت.

آیا بلیط قطار تبریز زنجان برای کودکان ارزان‌تر است؟
قیمت بلیط قطار برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال به صورت نیم بهاست. برای کودکان زیر ۲ سال نیز قیمت بلیط ده درصد قیمت کل بلیط حساب می‌شود.

قیمت بلیط قطار تبریز به زنجان چقدر است؟
موارد گوناگونی بر قیمت قطار تبریز به زنجان تاثیر می‌گذارد. مهم‌ترین این عوامل نوع قطار (قطار لوکس، سریع‌السیر، اتوبوسی، ۶ تخته و غیره) است.