برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار سمنان تهران

رزرو قطار سمنان تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

انتخاب قطار سمنان تهران یک روش کاملا امن و همچنین ایده آل برای سفر از سمنان به تهران است. بدون شک، طی کردن مسیر ۲۲۲ کیلومتری سمنان و تهران با هر وسیله حمل و نقلی خستگی‌هایی را هم به همراه دارد اما در این نوشتار تلاش خواهیم کرد ویژگی‌های قطار سمنان تهران را معرفی کنیم تا مسافران، یک بلیط خوب تهیه کنند.

بلیط قطار سمنان تهران

بلیط قطار سمنان به تهران


فاصله بین دو شهر سمنان و تهران نسبت به فاصله بین سایر شهرهای کشورمان چندان زیاد نیست و به همین دلیل، بلیط قطار سمنان به تهران به صورت گسترده‌ای مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. نکته مهم در این باره نحوه خریدن آن است. شما می‌توایند در سایت و اپلیکیشن سفرمارکت تمامی بلیط‌ها را بر اساس تاریخ مد نظر بررسی کنید و با استفاده از فیلتر‌های موجود، بلیط دلخواه خودتان را پیدا کنید.

انواع قیمت بلیط قطار سمنان تهران


قیمت بلیط قطار از سمنان به تهران بر اساس نوع قطار (اتوبوسی، سریع‌السیر، کوپه دربست و ...) مشخص می‌شود؛ که در این میان قطار اتوبوسی سمنان تهران و همچنین قطار سریع‌السیر سمنان تهران بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. قیمت بلیط قطار اتوبوسی سمنان به تهران اقتصادی‌ترین بلیت این مسیر است. به ندرت پیش می‌آید که قیمت بلیطی بالاتر از قیمت مذکور باشد، اما اگر هنگام خرید بلیط در سایت سفرمارکت به چنین موردی برخورد کردید، دلیل اصلی بیشتر بودن قیمت آن، ارائه امکانات و خدمات بیشتر نسبت به سایر قطارها است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های خط ریلی سمنان و تهران، تردد قطارهای بهترین شرکت‌های ریلی است.
در این مسیر شرکت مسافربری رجا فعال است. بلیط قطار رجا انواع مختلفی دارد که از این قرار است:
ـ4ستاره4تخته اميد
-3 ستاره 6تخته پارسي
-4ستاره اتوبوسي صبا
-4ستاره 4تخته سرير

یکی دیگر از شرکت‌های ریلی فعال در این مسیر جوپار است. شما می‌توانید بلیط قطار جوپار از نوع ۳ ستاره ۶ تخته کوير را خریداری کنید. این قطار سیستم تهویه مطبوعی دارد و دارای امکاناتی همچون کتری برقی در کوپه، پریز برق برای شارژ موبایل، لوازم خواب و آب است.

قطار جوپار سمنان تهران

خرید بلیط قطار سمنان تهران


بلیط قطار سمنان تهران، به دلیل حرکت قطار به سمت پایتخت و حضور مسافران متعدد در قطار بنا به هر دلیلی، در مدت زمان کوتاهی به فروش می‌رسد. بهتر است در خرید بلیط قطار سمنان به تهران و حتی سایر بلیط‌ها بین دو شهر متفاوت، زودتر از موعد مقرر اقدام به خرید بلیط کنید. این موضوع که در سایر مقالات نیز به آن اشاره و تاکید شده است، از جمله مولفه‌های اصلی در خرید بلیط قطار محسوب می‌شود. در سایت سفرمارکت و بخش مختص بلیط قطار، صفحه‌ای وجود دارد که از مبدا (سمنان)، مقصد (تهران)، تاریخ رفت (انتخاب الزامی)، تاریخ برگشت (انتخاب اختیاری) به همراه تعداد مسافران و گزینه انتخاب یا عدم انتخاب کوپه دربست وجود دارند که مقدمات فرآیند تهیه بلیط قطار سمنان تهران هستند. در صورت کلیک روی جستجوی سفر، با لیستی از بلیط‌های سمنان تهران و بلیط قطار تهران سمنان مواجه خواهید شد تا با انتخاب یکی از آن‌ها، آماده سفر شوید.

ساعت حرکت قطار سمنان تهران


در همان صفحه انتخاب بلیط قطار و قسمت فیلترها، بخشی وجود دارد که زمان حرکت را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، پس از انتخاب تاریخ رفت، این مورد به صورت خودکار مشخص می‌کند که اولین زمان حرکت یک قطار در آن روز و همچنین ساعت حرکت آخرین قطار در آن روز، از چه ساعتی شروع می‌شود. معمولا این عدد به صورت یک روز در میان از ساعت ۰۰:۳۰ تا ۲۱ و ۱:۳۵ تا ۲۳:۲۳ تغییر می‌کنند.

ایستگاه راه آهن سمنان


ایستگاه راه آهن سمنان در جنوب شهر سمنان واقع شده است. این ایستگاه در ضلع جنوبی میدان باهنر (پایین تر از پارک ۸ شهریور) قرار دارد. در ایستگاه راه آهن شهر سمنان، قطارهای متعددی شامل قطار عادی، تندرو و باربری وجود دارد. همچنین ایستگاه تاکسی و اتوبوس در نزدیکی این ایستگاه قرار دارد. در سالن و سکوهای این ایستگاه، تعدادی غرفه نیز برای فروش سوغاتی‌های سمنان همچون شیرمال، بقسمات، کماچ، شیرینی کاک، حلوای سیاه و سایر سوغاتی‌ها فراهم شده است.

قوانین و مقررات قطار سمنان تهران


قوانین و مقررات قطار سمنان تهران همانند سایر قطارها است و تفاوت خاصی ندارد. این قوانین شامل تخفیف‌هایی مانند تخفیف ۵۰ درصدی برای افراد زیر ۱۲ سال و همچنین تخفیف ۹۰ درصدی برای کودکان زیر ۲ سال در صورت عدم درخواست صندلی اختصاصی برای آن‌ها می‌شود. همچنین، در صورت بروز هر گونه مشکل برای قطار که منجر به لغو سفر شود، مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازخواهد گشت. اگر تاخیر زمان حرکت قطار سبب از دست رفتن یکی از وعده‌های غذایی شود، یک وعده غذایی به صورت رایگان به مهمانان ارائه می‌شود.

کلام آخر
اگر تاریخ سفر شما به تهران آخر هفته یا یکی از ایام خاص سال است، به هیچ وجه دیر اقدام نکنید چرا که بلیط قطار سمنان در این ایام زودتر از روزهای دیگر به فراموش می‌رسد. همچنین با نصب اپلیکیشن سفرمارکت، این موتور جستجو سفر را همیشه در دسترس خواهید داشت.

سوالات متداول


۱. مسیر قطار سمنان تهران چند ساعت است؟
مسیر قطار سمنان تهران زیاد نیست و اکثر مواقع در ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه و کمتر از ۴ ساعت به مقصد می‌رسد.

۲. آیا بلیط قطار سمنان تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بر اساس قوانین، بلیط قطار گروه سنی ۲ تا ۱۲ سال شامل تخفیفی ۵۰ درصدی می‌شود.

۳. قیمت بلیط قطارسمنان تهران چند است؟
قیمت بلیط قطار سمنان به تهران از دو جنبه نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع السیر و ...) و ظرفیت کوپه بررسی و تعیین می‌شود. به همین دلیل، قیمت بلیط قطار این مسیر، رقم واحدی ندارد.

۴. شرایط کنسلی بلیط قطار سمنان تهران چیست؟
کنسلی بلیط قطار سمنان تهران جریمه و کسری در عودت هزینه بلیط به همراه خواهد داشت: ۱۰ درصد جریمه در صورت لغو بلیط از ۱۲ ساعت مانده به حرکت قطار، ۳۰ درصد جریمه در صورت لغو بلیط از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا پیش از ۳ ساعت مانده به حرکت قطار و ۵۰ درصد جریمه از ساعت ۳ ساعت مانده به حرکت قطار.

۵. حمل خودرو با قطار از سمنان به تهران چگونه است؟
برای حمل خودرو با قطار باید بلیطی جدا تهیه کنید.

۶. خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
در صورت خرید بلیط کوپه دربست، به صورت اختصاصی در کوپه ۴ یا ۶ نفره سفر خواهید کرد. هزینه خرید بلیط کوپه دربست بیشتر از بلیط معمولی است.