برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار ساری تهران

رزرو بلیط قطار ساری تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

بی‌تردید شهر تهران جزو پرترددترین مسیرها برای مسافران در اغلب شهرهای کشور است و این امر بیشتر به سبب موقعیت شهری آن به عنوان پایتخت کشور ایجاد شده است. ساکنان شهر ساری نیز از جمله مسافرانی هستند که برای سفر به تهران انتخاب‌های زیادی دارند اما مسلما خرید بلیط قطار ساری به تهران با توجه به مسافت ریلی کوتاهی که میان این دو شهر وجود دارد و همچنین سطح بالای امنیت در سفر با این وسیله نقلیه، هزینه مقرون به صرفه تهیه بلیط و همچنین خوش مسیر بودن آن یک گزینه ایده‌آل بشمار می‌رود. موارد مختلفی وجود دارند که لازم است متقاضیان خرید بلیط قطار در این مسیر از آن مطلع باشند. در ادامه قرار است به ذکر این موارد مهم بپردازیم.

بلیط قطار ساری به تهران

بلیط قطار ساری به تهران


قطار ساری تهران مسافرانش را طی مدت زمان تقریبی ۷ ساعت به مقصد می‌رساند که این زمان برای یک سفر زمینی آن هم با وجود در اختیار داشتن انواع امکانات متنوع در طول مسیر از نظر بیشتر مسافران مدت زمان کمی به حساب می‌آید. ضمن آنکه اگر مسافران در طول روز سفر کنند با تماشای مناظر زیبایی که در طول این مسیر ریلی شاهد آن خواهند بود گذر همین مدت زمان اندک را هم کمتر احساس خواهند کرد.
بلیط قطار ساری تهران طی کردن مسیر میان شهر ساری که مرکز استان مازندران است تا تهران به عنوان پایتخت کشور را برای مسافرانی که تمایل دارند تا به صورت زمینی و آن هم به‌طور ایمن و اقتصادی سفر کنند، فراهم کرده است. شرکت‌های ریلی که این بلیط قطار را عرضه می‌کنند به مسافران این امکان را داده‌اند تا بر مبنای معیارهای خود از امکانات متنوعی بهره‌مند شوند و از طی کردن مسیر سفر نیز لذت ببرند.

انواع قطار ساری به تهران


در حال حاضر امکان رزرو قطارهای لوکس در مسیر ریلی ساری تهران وجود ندارد اما چندین گزینه مختلف پیش روی مسافران قرار دارد که شامل قطار ۳ ستاره اتوبوسی، قطار چهار تخته البرز و همچنین قطار ۶ تخته نسیم است. گفتنی است قطار چهار تخته البرز و همچنین قطار شش تخته نسیم که هر دو جزو بلیط قطار رجا هستند به ترتیب در رده سه ستاره و دو ستاره قرار می‌گیرند و با توجه به امکاناتشان قیمت مناسبی دارند.

قطار ساری به تهران رجا


شرکت قطارهای ریلی رجا از دسته شرکت‌های باسابقه و معتبر در حوزه خدمات ریلی است و در میان مسافران محبوبیت فراوانی دارد. بنابراین تقاضا برای خرید بلیط قطار رجا در مسیر تهران و ساری زیاد است. خوشبختانه این شرکت ریلی قطارهای کوپه‌ای نسیم رجا و همچنین قطار کوپه‌ای البرز را با امکانات متناسب و قیمت‌های اقتصادی در این مسیر مهیا کرده است.

ایستگاه های قطار ساری به تهران


وجود چشم‌اندازهای زیبای طبیعی در طول مسیر ریلی از ساری به تهران و مسیر برگشت آن لذت سفر با قطار در این مسیر را دوچندان کرده است. به همین سبب بسیاری از ساکنان تهران ترجیح می‌دهند تا به جای خرید بلیط هواپیما ساری با قطار به این شهر شمالی سفر کنند. کافی است نگاهی به برخی ایستگاه‌های قطار در این مسیر مانند ورسک، فیروزکوه و گرمسار بیندازید تا بدانید که چه مناظر شگفت‌انگیزی در انتظار مسافران قطار تهران ساری و مسیر بالعکس آن است.

ایستگاه های قطار ساری تهران

دلایل تفاوت قیمت بلیط قطار ساری تهران


نوسان قیمت بلیط قطار تهران ساری و بالعکس به عوامل متعددی مربوط است. از جمله این عوامل می‌توان به شرکت ریلی انتخابی، نوع قطار شامل قطارهای اتوبوسی یا کوپه‌ای و همچنین ظرفیت کوپه‌ها که شامل چهار تخته و شش تخته می‌شوند، اشاره کرد.

قوانین و مقررات قطار ساری تهران


داشتن حداقل سن قانونی از قوانین بلیط قطار ساری تهران است و بر مبنای آن کودکان نمی‌توانند بدون حضور والدین سفر کنند. بعلاوه اطلاعات مندرج در بلیط قطار باید با مدارک هویتی مسافر مطابقت داشته باشد. بنابراین در زمان خرید بلیط قطار ساری تهران متقاضیان باید در ثبت اطلاعات خود دقت کنند زیرا در صورت بروز اشتباهات سهوی بلیط فاقد اعتبار است. برای زوج‌هایی که قصد رزرو کوپه دربستی قطار دارند نیز همراه داشتن شناسنامه‌ها در هنگام سوار شدن به قطار الزامی است.

برنامه حرکت قطار ساری به تهران


برنامه حرکت قطار ساری به تهران و مسیر برگشت آن شامل حرکت قطارها چندین بار در طول هر ماه است و ساعات حرکت قطار ساری به تهران نیز متغیر است و مسافران می‌توانند طبق زمان‌بندی خود از میان انواع بلیط قطار در سفرمارکت دست به انتخاب بزنند.

خرید بلیط قطار ساری به تهران از سفرمارکت


سفرمارکت انواع بلیط قطار ساری تهران و مسیر برگشت آن را که توسط تامین‌کنندگان گوناگون عرضه می‌شود را به‌طور یکجا برای متقاضیان فراهم کرده است. مسافران بدون نیاز به مراجعه به چندین منبع آنلاین خرید بلیط و یا مراجعه حضوری به مراکز فروش بلیط که بسیار زمان‌بر است به راحتی و با چند کلیک ساده می‌توانند فرایند خرید بلیط قطار این را انجام دهند. بعلاوه با کمک پشتیبانی سایت بهتر می‌توانند در تصمیم‌گیری و خرید عمل کنند. گذشته از این‌ها پوشش گسترده بلیط قطار در سفرمارکت امکان پیدا کردن ارزان‌ترین گزینه‌ها را فراهم می‌کند.

سوالات متداول


ایستگاه های قطار ساری تهران کدامند؟
قطار ساری به تهران در مسیر حرکت خود به ترتیب از ایستگاه‌های ساری، قائمشهر، شیرگاه، زیرآب، پل سفید، سوادکوه، سرخ آباد، ورسک، فیروزکوه، زرین دشت، سیمین دشت، کبوتردره، بنکوه، گرمسار، پیشوا و ورامین گذر می‌کند و در نهایت به مقصد می‌رسد.

قیمت بلیط قطار ساری تهران چقدر است؟
قیمت بلیط قطار ساری به تهران می‌تواند بر مبنای نوع قطار و سطح امکانات قطارها متفاوت باشد. علاوه بر آن زمان خرید بلیط نیز تاثیر بسیاری در قیمت‌ها دارد بطوری که در بازه‌های زمانی شلوغ سفر مانند ایام تعطیل یا مناسبت‌ها و همچنین در فصل‌های پر مسافر مانند تابستان و بهار نرخ بلیط‌ قطار در این مسیر نیز افزایش پیدا می‌کند.

شرایط کنسلی بلیط قطار ساری تهران چیست؟
خریداران بلیط قطار تهران ساری در صورت درخواست کنسلی برای بلیط ملزم به پرداخت جریمه کنسلی هستند. بر این اساس جریمه کنسلی تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت قطار به میزان ۱۰ درصد و از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت قطار تا ۳ ساعت مانده به حرکت به میزان ۳۰ درصد خواهد بود. همچنین اعلام کنسلی این بلیط قطار از ۳ ساعت قبل از زمان حرکت نیز مشمول پرداخت ۵۰ درصد جریمه کنسلی خواهد شد.

حمل ماشین با قطار از ساری به تهران چگونه است؟
مسافران مسیر ریلی ساری به تهران و مسیر برگشت آن می‌توانند با تهیه یک بلیط قطار جداگانه با قیمت کمی گران‌تر از خدمات حمل ماشین با قطار بهره‌مند شوند. این مسافران لازم است تا دست کم سه ساعت زودتر از زمان حرکت برای تحویل ماشین به ایستگاه راه آهن مراجعه کنند. ضمن آنکه ارائه مدارک مالکیت خودرو در زمان تحویل ماشین از شروط اصلی این کار است.

آیا بلیط قطار ساری تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. قیمت بلیط قطار تهران ساری برای مسافران در بازه سنی ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.