برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار مشهد زنجان

رزرو بلیط قطار مشهد زنجان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال


مشهد یکی از کلانشهرهای ایران است که در طول سال میلیون‌ها گردشگر به آن سفر می‌کنند. این شهر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی را در خود جای داده است. وجود حرم مطهر امام رضا (ع) به محبوبیت این شهر افزوده است. مشهد مراکز درمانی، علمی و آموزشی زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از گردشگران با هدف‌های مختلف درمانی، آموزشی، زیارت، تفریح و دیگر موارد به این شهر سفر می‌کنند. مسیرهای ریلی منتهی به مشهد بسیار پرتردد هستند. یکی از این مسیرها، مسیر قطار مشهد زنجان است. زنجان مرکز استان است و در شمال غربی ایران واقع شده است. ایستگاه راه آهن زنجان در جنوب زنجان و در فاصله ۴ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است. ایستگاه راه آهن زنجان ایستگاه اصلی و مرکزی خط راه آهن شمال غرب کشور است. این ایستگاه در سال ۱۳۲۰ افتتاح شده است.

بلیط قطار مشهد زنجان

بلیط قطار مشهد زنجان


راه‌های مختلفی جهت سفر به این شهر وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها خرید بلیط قطار مشهد زنجان است. خوشبختانه ایران شبکه ریلی گسترده‌ای دارد و به کمک قطار می‌توان به اغلب شهرها سفر کرد. خط مشهد زنجان نیز یکی از مسیرهای پرتردد است که در اغلب روزهای سال فعالیت می‌‌کند.

انواع قطار مشهد زنجان


مشهد شهری بزرگ و پرجمعیت است. گردشگران و مسافران زیادی از این شهر به شهرهای دیگر سفر می‌کنند. به همین دلیل مسیر ریلی مشهد زنجان نیز پرتقاضا است. قطارهای مختلفی در این مسیر تردد می‌کنند.
بلیط قطار مشهد زنجان رجا
رجا نامی آشنا در زمینه حمل و نقل ریلی در کشور است. رجا قطارهای مختلفی دارد که همگی آن‌ها خدمات و امکانات بسیار خوبی ارائه می‌دهند. تجهیزات صوتی و تصویری در کوپه، مهماندار مجرب، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و رستوران از خدمات این قطارها است.
قطار غزال مشهد زنجان
قطار چهار ستاره غزال یکی از قطارهای شناخته شده و محبوب در ایران است که امروزه در خطوط ریلی مختلف فعالیت می‌کند. این قطار امکانات بسیار خوبی را برای مسافران خود فراهم می‌کند. واگن‌های قطار چهار ستاره غزال ۹ کوپه ۴ نفره دارد. این کوپه‌ها فضایی دلباز و صندلی‌های راحت و همچنین امکاناتی همچون لوازم خواب، سیستم‌های صوتی و تصویری، سیستم تهویه و دیگر موارد دارند. به همین دلیل بسیاری از مسافران به خرید بلیط قطار مشهد زنجان بن ریل و قطار غزال اقدام می‌کنند.

انواع قطار مشهد زنجان

ایستگاه ها و مسیر قطار مشهد زنجان


یکی از مسیرهای پرتردد ریلی در ایران، مسیر مشهد به زنجان است. در سفر به زنجان با قطار، راه نسبتاً طولانی را در پیش دارید. در مسیر شما از ایستگاه‌های نیشابور، شاهرود، سمنان، تهران، کرج، قزوین و خرم دره عبور می‌کنید و سپس به ایستگاه راه آهن زنجان می‎رسید.

دلایل تفاوت قیمت بلیط قطار مشهد به زنجان


استفاده از قطار به خودی خود سبب کاهش هزینه‌های شما می‌شود. زیرا بلیط این وسیله نقلیه نسبتاً ارزان‌تر از هواپیما است. با این حال قیمت بلیط قطار زنجان مشهد یا قیمت بلیط قطار مشهد زنجان تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. عواملی همچون نوع شرکت ریلی، امکانات و خدمات قطار، تاریخ رزرو بلیط قطار، ساعت حرکت بلیط و دیگر عوامل سبب افزایش و کاهش قیمت بلیط قطار مشهد به زنجان می‌شود. گاهی در لیست بلیط‌ها چندین قطار به مقصد مورد نظر وجود دارد که از لحاظ قیمت با هم تفاوت دارند. دلیل تفاوت قیمت بلیط قطار مشهد به زنجان، در خدمات قطار و کیفت آن‌ها است. همچنین تعداد توقف، مدت زمان ماندن در مسیر، نوع قطار (کوپه‌ای یا سالنی) و ساعت حرکت قطار در یک مقصد مشخص ممکن است سبب تفاوت قیمت بلیط قطار مشهد به زنجان شود.

قوانین و مقررات بلیط قطار مشهد زنجان


تمامی قطارها در همه مسیرهای ریلی موظف هستند براساس قوانین و مقررات تعیین شده از سوی سازمان راه آهن ایران به فعالیت خود ادامه دهند. این قوانین شامل مواردی پیرامون بلیط و سهمیه، حمل خودرو، نوع کوپه، استرداد بلیط، بار مسافر و دیگر موارد می‌شود. از مهم‌ترین قوانین بلیط قطار مشهد زنجان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تمامی اطلاعات روی بلیط باید مطابق با کارت شناسایی مسافران باشد.
• یک ساعت قبل از حرکت قطار باید در ایستگاه حضور داشته باشید. ده دقیقه قبل از حرکت هم تمامی درب‌های قطار بسته خواهند شد.
• در قطارهای سالنی امکان رزرو کوپه اختصاصی وجود ندارد.
• طبق قوانین شرکت راه آهن ایران، بلیط در مراكز فروش بلیط در ساعات كاری نمایندگی‌های فروش با ارائه مدارک شناسایی قابل استرداد است. استرداد بلیط پس از حرکت قطار امکان‌پذیر نیست.
• سن سفر تنها با قطار ۱۲ سال است.
• مسافران از لحظه سوار شدن به قطار تا لحظه خارج شدن از ایستگاه راه آهن بیمه هستند. بیمه حوادث شامل موارد مختلفی می‌شود.

برنامه حرکت قطار مشهد زنجان


برنامه حرکت قطار مشهد به زنجان همچون سایر قطارها در دیگر مسیرهای ریلی توسط شرکت راه آهن تعیین می‌شود. این قطارها در اغلب روزهای سال و در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز به سمت مقصد حرکت می‌کنند. در روزهای تعطیل و مناسبت‌های خاص همچون عید نوروز ممکن است ظرفیت بلیط‌ها سریعاً به اتمام برسند به همین دلیل بهتر است از چندین روز زودتر به رزرو بلیط قطار مشهد زنجان اقدام کنید.

خرید بلیط قطار مشهد زنجان از سفرمارکت


راه‌های زیادی برای خرید بلیط قطار مشهد زنجان وجود دارد. یکی از بهترین این راه‌ها مراجعه به سایت سفرمارکت و خرید به صورت آنلاین است. در بخش بلیط‌های قطار سایت سفرمارکت باید اطلاعات خواسته شده (مبدا، مقصد، تاریخ رفت و تعداد مسافران) را وارد کنید. اگر بلیط رفت و برگشتی یا کوپه اختصاصی در سفر در نظر گرفته‌اید، باید گزینه مربوط به آن را در همین بخش فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات و فشردن دکمه جستجو در صفحه بعدی می‌توانید لیستی‌ از بلیط‌های قطار به مقصد مورد نظر در تاریخ وارد شده را مشاهده کنید.
در صفحه بلیط‌های قطار شما می‌توانید لیست را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین به کمک تقویم قیمتی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته است، می‌توانید بهترین قیمت بلیط قطار مشهد زنجان در روزهای قبل و بعد وارد شده را مشاهده کنید.
اگر هیچ کدام از امکانات ذکر شده در انتخاب بلیط به شما کمک نکرد، می‌توانید از فیلترهای بازه قیمت، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی استفاده کنید. این کار در انتخاب به شما کمک زیادی می‌کند.
پس از بررسی بلیط‌ها باید بر روی گزینه انتخاب بلیط کلیک کنید تا در گام بعدی بتوانید اطلاعات خود را تکمیل‌تر و بلیط را برای خود رزرو کنید. در سایت سفرمارکت می‌توانید به خرید بلیط قطار رجا و بلیط قطار غزال اقدام کنید.

سوالات متداول


مسیر قطار مشهد زنجان چند ساعت است؟
مسیر مشهد زنجان ۱۲۲۳ کیلومتر است و حدود ۱۷ ساعت در راه خواهید بود.

ایستگاه‌های قطار مشهد زنجان کدام‌اند؟
اگر قصد دارید از مشهد به زنجان سفر کنید، ابتدا باید به ایستگاه راه آهن مشهد مراجعه کنید. پس از گذشتن از ایستگاه‌های نیشابور، شاهرود، سمنان، تهران، کرج، قزوین و خرم دره به زنجان خواهید رسید.

قیمت بلیط قطار مشهد زنجان چقدر است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد زنجان چیست؟
ساعت ۱۲ روز پیش از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار مشهد زنجان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲تا ۱۲ سال با ۵۰درصد تخفیف محاسبه می‌شود.