برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار خواف تهران

رزرو بلیط قطار خواف تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

شهر خواف در استان خراسان رضوی واقع شده که مرز مشترک با افغانستان دارد و برای سفر به خواف بهترین راه مسیر ریلی است. بلیط قطار تهران خواف و بالعکس را می‌توانید به صورت حضوری از شرکت‌های مسافرتی یا ایستگاه راه آهن خریداری کنید. همچنین یکی از روش‌های متداول برای خرید بلیط قطار به صورت آنلاین است و تنها با دسترسی به اینترنت می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن‌های فروش بلیط اقدام به خرید بلیط قطار خواف تهران کنید. در این مطلب از سفرمارکت قصد داریم به معرفی مسیر قطار خواف تهران و نحوه خرید بلیط قطار بپردازیم‌.

قطار خواف تهران

بلیط قطار خواف به تهران


اگر قصد سفر از خواف به تهران و بالعکس دارید می‌توانید از راه‌های مختلف اقدام به خرید بلیط قطار کنید. یکی از روش‌های متداول برای خرید بلیط قطار رفتن به دفاتر فروش بلیط به صورت حضوری است که روشی مرسوم است. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و امکان استفاده از اینترنت به صورت گسترده می‌توانید به جای خرید حضوری و اتلاف وقت، با استفاده از یک گوشی همراه و اتصال به اینترنت از طریق سایت‌ یا اپلیکیشن‌های آنلاین فروش بلیط اقدام به خرید اینترنتی بلیط قطار خواف تهران نمایید.

انواع قطار خواف تهران


برای سفر از خواف به تهران می‌توانید با قطارهای شرکت حمل و نقل ریلی رجا که یکی از معروف‌ترین شرکت‌های ریلی ایران است سفری راحت و مطمئن را تجربه کنید و بلیط قطار رجا را به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید. قطارهای این مسیر از قطارهای ۴ تخته و ۶ تخته است که توانسته با ارائه خدمات مناسب رضایت مسافران را جلب کند. از قطارهای رجا که در مسیر خواف تهران حرکت می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قطار سه ستاره ۶ تخته پارسی رجا


قطار سه ستاره پارسی دارای کوپه‌های ۶ تخته و واگن‌های درجه دو است و به دلیل امکانات نسبتا خوب و قیمت مناسبی که دارد از جمله قطارهای اقتصادی به‌شمار می‌رود. از امکانات این قطار می‌توان به کمک‌های اولیه، سرویس خواب تمیز، سیستم تهویه هوا، پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، خدمات صبحانه، امکان خرید غذا از رستوران قطار، سیستم صوتی و تصویری و وجود ویلچر در قطار صورت نیاز اشاره کرد.

قطار ۴ ستاره ۴ تخته امید رجا


از دیگر قطارهای موجود در مسیر خواف به تهران قطار ۴ ستاره رجا است. این قطار دارای کوپه‌های ۴ تخته با امکانات خوب و مناسب برای سفرهای طولانی است. قطار امید رجا بهترین استانداردهای روز دنیا را دارد و از جمله قطارهایی است که در بیشتر مسیرهای ریلی کشور فعالیت می‌کند. از امکانات این قطار می‌توان به کتابخانه، سرویس خواب تمیز، پخش روزنامه در قطار، سیستم تهویه، سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، کوپه دارای عایق صدا و شیشه‌های دوجداره اشاره کرد.

ایستگاه های قطار خواف به تهران


شهر خواف در استان خراسان رضوی واقع شده و در مسیر خواف به تهران ایستگاه‌های بین‌راهی از جمله ایستگاه ورامین، پیشوا، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، جاجرم، اسفراین، سبزوار، نیشابور، کاشمر و تربت حیدریه در مسیر قطار خواف تهران قرار دارند. به همین دلیل شما می‌توانید در ایستگاه‌های بین‌راهی که در بالا ذکر کردیم سوار قطار خواف به تهران یا بالعکس شوید. برای مثال خریداران بلیط قطار تربت حیدریه به تهران نیز می‌توانند از این قطار استفاده کنند و در ایستگاه تربت حیدریه پیاده شوند.

ایستگاه راه آهن خواف


ایستگاه راه آهن خواف در شرق ایران قرار گرفته و دارای معماری ایرانی با الهام از سبک خراسان است. ایستگاه راه آهن خواف یک ایستگاه باری و مسافربری مرزی است که موجب اتصال ریلی راه آهن ایران به افغانستان می‌شود. در این ایستگاه ریلی علاوه بر قطار خواف به هرات، روزانه قطارهای بسیاری به سایر شهرهای ایران از جمله تهران، مشهد و سمنان حرکت می‌کند.

راه آهن خواف

قیمت بلیط قطار خواف تهران به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط خواف تهران به دلیل نوسانات مدام در حال تغییر است و علاوه بر نوسان قیمت، یکی از فاکتورهای موثر برای خرید بلیط قطار خواف به تهران مربوط به شرکت حمل و نقل ریلی است. شرکت‌های ریلی هرکدام امکانات و خدمات متفاوت دارند و به همین دلیل بسته به نوع امکانات و خدمات ارائه شده، تعداد کوپه و درجه قطار قیمت بلیط متفاوت است.

قوانین و مقررات بلیط قطار خواف به تهران


1. هنگام خرید بلیط قطار بهتر است به قوانین و مقررات توجه کنید. برای صدور بلیط قطار بهتر است اطلاعات شخصی خود را دقیق و به صورت کامل وارد کنید.
2. تعرفه بلیط قطار بزرگسال با کودکان و نوزادان متفاوت است. افراد بزرگسال باید ۱۲ سال به بالا باشند. بلیط کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها و بلیط نوزادان ۲ سال به پایین معادل ۱۰ درصد قیمت کل بلیط است.
3. اگر قصد خرید بلیط برای کوپه دربست را دارید، هنگام خرید بلیط حتما تیک کوپه دربست را بزنید.
4. استرداد بلیط قطار تا ۱ ساعت قبل از حرکت قطار امکان‌پذیر است. در صورت خرید آنلاین بلیط، استرداد بلیط فقط به صورت آنلاین امکان‌پذیر است و برای استرداد بلیط حضوری باید با ارائه بلیط و کارت شناسایی از دفاتر فروش بلیط اقدام به کنسلی کنید.
5. بردن وسایل آتش‌زا، محترقه و مایعات اشتعال‌زا به قطار ممنوع است و ماموران ایستگاه مانع بردن چنین وسایلی می‌شوند‌.
6. در صورتی که قطار دارای تاخیر بیشتر از یک ساعت باشد، شما می‌توانید وجه کامل بلیط را در صورت استفاده نشدن آن، در ایستگاه مبدا پس بگیرید.

خرید بلیط قطار خواف تهران از سفرمارکت


همان‌طور که گفتیم در حال حاضر خرید غیرحضوری و آنلاین بلیط قطار از هر جا که باشید به راحتی امکان‌‌پذیر است. شما می‌توانید با خرید آنلاین از سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت در کمترین زمان بلیط قطار خواف تهران را با قیمت مناسب خریداری کنید.
برای خرید بلیط از سفرمارکت کافی است اطلاعات شخصی را وارد کنید، روزهای حرکت قطار خواف تهران را مشاهده و تاریخ سفر و نوع قطار را انتخاب کنید تا بلیط خود را در کمترین زمان رزرو نمایید.

سوالات متداول


مسیر قطار خواف تهران چند ساعت است؟
مسافت بین خواف تهران و بالعکس با قطار حدود ۱۳ سال است.

در مسیر قطار خواف تهران چه ایستگاه هایی وجود دارد؟
ایستگاه‌های بین راهی ورامین، پیشوا، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، جاجرم، اسفراین، سبزوار، نیشابور، کاشمر و تربت حیدریه در مسیر قطار خواف تهران قرار دارند.

شرایط کنسلی بلیط قطار خواف به تهران چگونه است؟
در صورتی که بخواهید بلیط قطار خواف به تهران را کنسل کنید، باید ابتدا به حساب کاربری خود در سایت مراجعه کرده و بعد از وارد شدن به قسمت سفارشات و استرداد بلیط، با انجام دادن مراحل استرداد، بلیط خود را کنسل کنید.

آیا بلیط قطار خواف تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله، بلیط قطار خواف تهران برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم بها و برای کودکان کمتر از دو سال فقط ۱۰ درصد از مبلغ کل بلیط حساب می‌شود.

قیمت بلیط قطار خواف تهران چند است؟
قیمت بلیط قطار خواف تهران بسته به نوع شرکت حمل و نقل ریلی و خدمات ارائه شده توسط این شرکت‌ها متفاوت است.