برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار جلفا به تبریز

رزرو بلیط قطار جلفا تبریز از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

علاوه بر پیشرفت‌های خوب کشورمان در زمینه قطار‌های بین استانی و داخل شهری، پیشرفت‌های جالبی هم در زمینه قطارهای بین شهری نیز با عنوان قطارهای حومه‌ای داشته‌ایم. قطار جلفا به تبریز یکی از این موارد است. این قطارها با توجه تعداد کم ایستگاه‌هایشان، معمولا زودتر از آنچه انتظار می‌رود به مقصد می‌رسد. به همین دلیل، بلیط قطار جلفا به تبریز با استقبال خوبی مواجه می‌شود و بسیاری از افراد آن را به سایر وسایل حمل و نقل ترجیح می‌دهند.

بلیط قطار جلفا به تبریز

بلیط قطار جلفا تبریز


فاصله جلفا تا تبریز حدودا ۱۳۷ کیلومتر است و قطار این مسیر در کمتر از ۳ ساعت به مقصد می‌رسد. بلیط قطار جلفا تبریز برای طی کردن این مسیر، یک انتخاب بسیار خوب قلمداد می‌شود. این بلیط هر روز یک بار ارائه می‌شود اما نکته مثبت درباره آن، تعداد زیاد صندلی‌ها است که امکان از دست دادن بلیط برای شما را به حداقل می‌رسد. همچنین، یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت درباره بلیط قطار جلفا تبریز این است که عصرها به مقصد می‌رسد و به لطف آن شما می‌توانید از انواع وسایل نقلیه عمومی برای تردد در شهر استفاده کنید.

انواع قطار جلفا به تبریز


اکثر قطارهای جلفا به تبریز اتوبوسی هستند و در واقع پیدا کردن بلیط قطار اتوبوسی خیلی راحت‌تر است. یکی از مزیت‌های قطار اتوبوسی، تعداد صندلی‌های بیشتر است و بدین ترتیب احتمال از دست دادن قطار، علی‌الخصوص برای کسانی که روزانه این مسیر را طی می‌کنند، به حداقل می‌رسد.

ایستگاه های قطار جلفا تبریز


قطار جلفا تبریز در طول مسیر خود فقط یک ایستگاه دارد. این قطار پس از شروع حرکت در جلفا، یک توقف در شهر مرند ثبت می‌کند و سپس به مسیر خود، یعنی حرکت به سمت ایستگاه راه آهن تبریز ادامه می‌دهد.

ساعت حرکت قطار جلفا به تبریز


قطار جلفا به تبریز معمولا هر روز یک بار حرکت می‌کند و زمان شروع حرکت آن نیز از ساعت ۱۶:۱۵ است.

دلایل تفاوت قیمت بلیط قطار جلفا تبریز


تفاوت‌هایی که در قیمت بلیط قطار جلفا تبریز وجود دارند، از چند عامل مهم سرچشمه می‌گیرند. یکی از این موارد، شرکت ریلی و خدماتی است که توسط این شرکت‌ها ارائه می‌شود. بلیط قطار رجا، جزو بلیط‌هایی است که بیشتر در این مسیر به چشم می‎خورد و خدماتی مناسبی را نیز در طول سفر به مهمانان ارائه می‌دهد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت یک بلیط قطار، نوع قطار و تعداد کوپه‌های آن است اما از آنجایی که نوع قطار‌های مسیر جلفا تبریز اکثرا اتوبوسی هستند، این مورد تفاوت چندانی رقم نمی‌زند. گاهی اوقات در ساعت واپسین و مانده به حرکت قطار جلفا تبریز که بخشی از صندلی‌های قطار به فروش نرسیده است، قیمت بلیط با چند درصد کاهش روبرو می‌شود. با این حال، بهتر است زودتر به خرید بلیط قطار جلفا به تبریز اقدام کنید تا هنگام تکمیل اطلاعات مربوط به خودتان دچار عجله و کم‌دقتی نشوید.

قوانین و مقررات قطار جلفا تبریز


قطار جلفا به تبریز برخی قوانین و مقررات هم دارد که عموم آن‌ها صرفا محدود به این مسیر نمی‌شود. برای مثال، برخی از قوانین را می‌توانید در سایر نوشته‌ها مانند بلیط قطار تبریز جلفا نیز پیدا کنید. یکی از مهم‌ترین قوانین هنگام سوار شدن به قطار جلفا تبریز، به همراه داشتن بلیط چاپ‌شده است. اگر بلیط خود را به صورت اینترنتی خریداری کرده‌اید، حتما یک نسخه چاپ شده از آن را همراه داشته باشید تا به مسئول مربوطه نشان دهید. اگر بلیط خود را کنسل کنید، جریمه‌ای صورت خواهد گرفت که طی آن، هزینه پرداخت شده‌تان کسر خواهد شد. اما اگر برعکس این ماجرا رخ دهد، بر اساس قوانین راه آهن ایران، شما غرامت دریافت خواهید کرد. این غرامت می‌تواند تاخیر بیش از حد قطار جلفا تبریز شما را نیز شامل شود. افراد کمتر از ۱۲ سال تنها در شرایطی می‌توانند سوار این قطار شوند که یک فرد بالاتر از ۱۲ سال نیز کنارشان باشد. اگر بازه سنی این کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال باشد، صندلی رزرو شده آن‌ها دارای ۵۰ درصد تخفیف می‌شود. اگر کمتر از ۲ سال باشند، این تخفیف به ۹۰ درصد هم می‌رسد اما اگر صندلی اختصاصی برای آن‌ها درخواست شود، همان تخفیف ۵۰ درصدی اعمال خواهد شد.

ایستگاه راه آهن جلفا


ایستگاه راه آهن جلفا که در خیابان شمس تبریزی واقع شده است، همانند بسیاری از ایستگاه‌های راه آهن کشورمان، توسط راه آهن ایران اداره می‌شود. از آنجایی که جلفا یک شهر قدیمی است و موقعیت جغرافیایی خاص دارد، جزو شهرهای مرزی کشورمان قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل، فعالیت خط ریلی این شهر از دیرباز شروع شده است.

خرید بلیط قطار جلفا تبریز از سفرمارکت


در سایت سفرمارکت می‌توانید تعداد زیادی بلیط را مشاهده و خریداری نمایید. فرآیند خرید اینترنتی بلیط قطار جلفا به تبریز از سایت سفرمارکت بسیار ساده است. با ورود به صفحه بلیط قطار، با یک باکس مستطیل شکل مربوط به اطلاعات قطار دلخواه روبرو خواهید شد که در صورت پر کردن آن، لیست بلیط‌های مورد نیاز شما نمایش داده خواهد شد. برای این کار باید مبدا (جلفا)، مقصد (تبریز)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت (اختیاری) و تعداد مسافران را مشخص کنید. از آنجایی که اکثر اوقات، فقط یک قطار در این مسیر طی یک روز حرکت می‌کند، نیازی به تنظیم فیلترها نیست و می‌توانید با خیال آسوده روی بلیط کلیک کنید و با پر کردن اطلاعات شخصی مربوط به هر مسافر، آماده سفر به شهر تبریز شوید.

سوالات متداول


۱. مسیر قطار جلفا تبریز چند ساعت است؟
فاصله جلفا تا تبریز ۱۳۷ کیلومتر است و این فاصله با قطار در ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه طی می‌شود.

۲. ایستگاه های قطار جلفا تبریز کدام‌اند؟
به دلیل فاصله کم دو شهر جلفا و تبریز و همچنین حومه‌ای بودن قطار این مسیر، فقط یک ایستگاه در شهر مرند وجود دارد.

۳. برنامه حرکت قطار جلفا به تبریز چگونه است؟
قطار جلفا به تبریز از ساعت ۱۶:۱۵ شروع به حرکت می‌کند.

۴. شرایط کنسلی بلیط قطار جلفا تبریز چگونه است؟
اگر شما بلیط قطار جلفا تبریز خود را کنسل کنید، بخشی از هزینه پرداختی شما کسر شده و سپس به حسابتان باز می‌گردد. این کسری با توجه به زمان لغو بلیط شما تغییر می‌کند: ۱۰ درصد جریمه در صورت کنسل کردن بلیط تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل حرکت قطار، ۳۰ درصد جریمه در صورت لغو کردن بلیط از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار و ۵۰ درصد جریمه از ۳ ساعت مانده به حرکت قطار.

۵. آیا بلیط قطار جلفا تبریز برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار جلفا تبریز برای افراد ۲ تا ۱۲ سال، شامل تخفیفی ۵۰ درصدی می‌شود.

۶. قیمت بلیط قطار جلفا تبریز چقدر است؟
قیمت بلیط قطار بر اساس نوع قطار و کیفیت آن (سریع‌السیر، اتوبوسی، کوپه دربست و ...) و همچنین ظرفیت کوپه تا قبل از حرکت قطار مشخص شود. به همین دلیل نمی‌توان قیمتی ثابت برای بلیط قطار جلفا تبریز تعیین کرد.