برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار گرگان ساری

رزرو قطار گرگان ساری از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

شهر ساری جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی بسیاری دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به دریاچه چورت، منطقه‌ی حفاظت‌شده دشت‌ناز، آبشار بولا، خانه کلبادی، مجموعه تاریخی فرح‌آباد، خانه سردار جلیل و چندین جاذبه تاریخی و طبیعی دیگر اشاره کرد. اگر قصد دارید از شهر گرگان به شهر ساری سفر کنید تا از این جاذبه‌های دیدنی بازدید کنید، می‌توانید از وسایل نقلیه مختلفی نظیر قطار استفاده کنید.
در این نوشته قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید در هنگام خرید بلیط قطار گرگان به ساری هوشمندانه‌تر عمل کنید.

قطار گرگان ساری

انواع قطار گرگان ساری


در مسیر ریلی بین ۲ شهر گرگان تا ساری تنها قطارهای شرکت ریلی رجا فعال هستند. در ادامه ۲ نوع از این قطارها را معرفی می‌کنیم:

قطار گرگان ساری رجا؛ قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز


یکی از قطارهای فعال در این مسیر قطار البرز رجا است. که همان‌طور‌که از نام این قطار پیدا است، ۳ ستاره دارد و کوپه‌ی چهارنفره است. از جمله امکانات این قطار می‌توان به سیستم صوتی و تصویری و تهویه مطبوع آن اشاره کرد. با خرید بلیط قطار البرز حدود ۳ ساعت در راه خواهید بود تا به ساری برسید.

قصار دوستاره ۶ تخت نسیم


یکی دیگر از قطارهای شرکت ریلی رجا قطار کوپه‌ای ۶ نفره و ۲ ستاره نسیم است. از جمله امکانات این قطار می‌توان به تهویه مطبوع آن اشاره کرد.

ایستگاه‌های قطار گرگان ساری


برای طی کردن مسافت ۳ ساعته بین شهر گرگان تا ساری باید از ۴ ایستگاه قطار عبور کنید. سفر شما در ساعت ۱۹:۵ از ایستگاه راه‌آهن گرگان شروع می‌شود و در ادامه مسیر باید از ایستگاه‌های زیر عبور کنید:
• ایستگاه بندر ترکمن
• ایستگاه بندر گز
• ایستگاه بهشهر
• ایستگاه نکا
در آخر سفر به ایستگاه ساری می‌رسید. یادتان باشد که ساری یکی از ایستگاه‌های قطار گرگان تهران است.

ساعت حرکت قطار گرگان به ساری


قطار گرگان ساری هر روز ساعت ۱۹:۰۵ شروع به حرکت می‌کند.

قیمت بلیط قطار گرگان به ساری به چه عواملی بستگی دارد؟


از آن‌جایی ‌که تنها بلیط قطار رجا در مسیر شهر گرگان به ساری موجود است، عوامل زیادی را نمی‌توان بر قیمت نهایی این قطار دانست. در ادامه ۳ عامل موثر بر قیمت نهایی بلیط این مسیر را مشاهده می‌کنید:
• تعداد ستاره‌های قطار
• تعداد صندلی‌های کوپه
• زمان خرید بلیط قطار
هرچه تعداد ستاره‌های قطار بیشتر شود، قیمت بلیط آن بالاتر می‌رود. قیمت بلیط قطار کوپه‌ی چهارنفره از کوپه ۶ نفر بیشتر می‌شود.
به همین دلیل قیمت بلیط قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز از بلیط قطار ۲ ستاره‌ی ۶ تخته نسیم بیشتر می‌شود.
در برخی از اوقات سال که میزان تقاضا برای سفر شهرهای شمالی کاهش پیدا می‌کند (به‌طور مثال فصول سرد سال) قیمت خدمات گردشگری نظیر وسایل حمل‌ونقلی که به شهرهای شمالی نظیر ساری می‌روند نیز کاهش پیدا می‌کند. در این زمان می‌توانید بلیط قطار گرگان به ساری را ارزان‌تر از زمان‌های دیگر خریداری کنید.
نکته: در مسیر ریلی بین گرگان تا ساری قطار اتوبوسی وجود ندارد.
نکته: اگر می‌خواهید برای سفر بازگشت خود نیز بلیط قطار تهیه کنید، تنها می‌توانید از میان قطارهای شرکت رجا بلیط قطار ساری گرگان را پیدا کنید.

ایستگاه راه‌آهن ساری


ایستگاه راه‌آهن ساری در سال ۱۳۰۸ شروع به فعالیت کرده است. قطارهای این ایستگاه به شهرهای مختلفی نظیر تهران، مشهد و گرگان مسافر جابه‌جا می‌کنند.
آدرس ایستگاه راه‌آهن ساری: مازندران، ساری، انتهای بلوار ارتش، اداره کل راه‌آهن شمال
تلفن گویای ایستگاه: ۰۱۱۳۳۲۹۶۶۶۱

قوانین و مقررات قطار گرگان به ساری


قوانین مختلفی برای قطار گرگان به ساری وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 بلیط برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود. اگر کودک شما تا ۲ سال سن دارد، می‌توانید برای او بلیط قطار گرگان به ساری را تنها با ۱۰ درصد از بهای کل بلیط خریداری کنید.
 تا ۶۰ دقیقه پیش ‌از حرکت قطار می‌توانید بلیط خریداری شده خود را به‌صورت آنلاین مسترد کنید. بعد ‌از این زمان و تا پیش ‌از حرکت قطار، باید به‌صورت حضوری به یکی از مراکز فروش قطار مراجعه کنید و با ارائه بلیط و کارت بلیط چاپی و کارت شناسایی خود اقدام به مسترد کردن بلیط خود کنید.

خرید بلیط قطار گرگان ساری از سفرمارکت


اگر می‌خواهید از بازار آنلاین سفر، بلیط قطار خود را خریداری کنید، می‌توانید به وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. موتور جستجوی هوشمند سفرمارکت به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن از میان شرکت‌های ریلی مختلف، ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بلیط قطار را متناسب با بودجه و علاقه‌ی خود تهیه کنید.
همچنین فیلترهای متعددی در سفرمارکت تعبیه شده‌است تا با فعال و غیرفعال کردن گزینه‌های آن بتوانید نتایج جستجو را به گونه ای تغییر دهید تا علاقه و سلیقه خود و همچنین میزان بودجه تان بر روی نتایج نهایی جستجو اعمال شود.
برای رزرو بلیط قطار گرگان به ساری تنها کافی است که به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره قطار گرگان ساری


مسیر قطار گرگان ساری چند ساعت است؟
مسافت بین شهر گرگان تا ساری حدود ۱۳۴ کیلومتر است. این مسافت را با قطار در ۳ ساعت طی خواهید کرد.

ساعت حرکت قطار گرگان ساری چگونه است؟
هر روز هفته در ساعت ۱۹:۰۵ قطار تهران به گرگان به ساری حرکت می‌کند.

در مسیر قطار گرگان ساری چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
در مسیر قطار گرگان ساری ۴ ایستگاه قطار وجود دارد. این ایستگاه‌ها شامل بندر ترکمن، بندر گز، بهشهر و نکا می‌شود و در ایستگاه آخر به ساری می‌رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار گرگان ساری چگونه است؟
کنسلی بلیط قطار تا ساعت ۱۲ روز قبل‌از حرکت قطار شامل ۱۰ درصد جریمه، از این زمان تا ۳ ساعت مانده به شروع حرکت قطار شامل ۳۰ درصد جریمه و از این زمان تا قبل‌از شروع حرکت قطار شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار گرگان ساری برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارد، می‌توانید بلیط قطار این مسیر را برای او با ۵۰ درصد تخفیف تهیه کنید.

قیمت بلیط قطار گرگان ساری چند است؟
قیمت بلیط قطار گرگان ساری به عوامل مختلفی نظیر تعداد ستاره‌های قطار، تعداد صندلی‌های هر کوپه و کوپه دربست بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت به‌روز بلیط قطار این مسیر به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.