برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار جمکران به تهران

رزرو بلیط قطار جمکران تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

جمکران یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری زیارتی در اطراف تهران است. به همین دلیل راه اندازی یک مسیر ریلی برای دسترسی هر چه راحت‌تر مسافران به این مسجد را می‌توان از تحولات مهم سیستم حمل و نقل بین شهری دانست. احتمالا بسیاری از افراد فکر می‌کنند بیشترین استفاده از قطارهای حومه‌ای تهران، برای دسترسی به شهرهایی مانند قزوین یا قم باشد، در حالی که قطار جمکران تهران نیز در حال حاضر به مسافران و زائران زیادی خدمات رسانی می‌کند که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

بلیط قطار جمکران به تهران

معرفی قطار حومه ای جمکران


منظور از قطارهای حومه‌ای، قطارهایی مانند قطارهای جمکران تهران هستند که شهرهای کوچک را به شهرهای بزرگ‌تر متصل می‌کنند. در کشور ما در حاضر حاضر فقط در شهرهای تهران، تبریز و مشهد امکان استفاده از این قطارها وجود دارد. یک نکته مهم در مورد قطارهای حومه‌ای این است که توقف‌های بسیار کوتاهی، صرفا برای پیاده یا سوار کردن مسافران در طول مسیر دارند و در نتیجه، مدت زمان سفر با آنها نسبت به قطارهای مسیرهای طولانی، بسیار کمتر است.
جمکران از مهمترین مساجد ایران است و بسیاری از مسافران حرم حضرت معصومه (س) در قم، زیارت از جمکران را هم در برنامه سفر خود قرار می‌دهند. حال با استفاده از قطار حومه ای جمکران تهران، بازدید از این مکان زیارتی راحت‌تر و ایمن‌تر شده است.
تنها قطارهای جمکران تهران، قطارهای اتوبوسی ارم هستند که ظرفیت 333 نفری دارند. این قطارها از جمله قطارهای سالنی صندلی رجا هستند و سرعتی برابر با 120 کیلومتر بر ساعت دارند. سفر با این قطارها از جمکران به تهران حدودا دو ساعت طول می‌کشد.

قطار 3 ستاره اتوبوسی ارم


قطارهای 3 ستاره اتوبوسی ارم تنها قطارهای موجود برای مسیر جمکران تهران هستند. صندلی‌های این قطارها به گونه‌ای چیده شده که تا حد ممکن مناسب سفرهای گروهی باشد. از قطارهای اتوبوسی معمولا برای مسیرهای کوتاه استفاده می‌شود و قیمت بلیط آنها نسبت به سایر انواع قطارهای کوپه‌ای، بسیار مناسب است. از جمله امکانات قطارهای ارم می‌توان به صندلی‌های راحت و ارگونومیک، سیستم تهویه مطبوع و نورپردازی مناسب داخل سالن قطار اشاره کرد.

 قطار حومه ای جمکران تهران

برنامه حرکت قطار جمکران تهران


قطارهای حومه‌ای تهران جمکران اغلب سه شنبه‌ها مصادف با روز امام زمان (عج) و مناسبت‌ها و اعیاد مذهبی به سمت جمکران حرکت می‌کند. در تمامی پنج‌شنبه‌های سال نیز قطار در مسیر تهران جمکران فعالیت می‌کند. ظرفیت قطار اتوبوسی ارم که مسافران را در این مسیر جابجا می‌کند، کم نیست اما اگر قصد رزرو بلیط قطار اتوبوسی جمکران را دارید بهتر است در اولین فرصت دست به کار شوید؛ به خصوص اگر می‌خواهید در برخی اعیاد خاص، و به ویژه مناسبت‌هایی مانند نیمه شعبان به جمکران سفر کنید. ساعت حرکت قطار جمکران تهران از مبدا تهران معمولا ساعت 17 عصر و از مبدا جمکران، ساعت 11 یا 12 شب است.

ایستگاه های قطار جمکران تهران


قطار جمکران تهران در مسیر خود تنها از سه ایستگاه عبور می‌کند که عبارتند از ایستگاه‌های محمدیه، اسلامشهر و تپه سفید. همانطور که گفته شد، قطارهای حومه‌ای مانند قطار جمکران تهران سرعت زیادی دارند و برای توقف در ایستگاه‌های بین راهی، زیاد معطل نمی‌کنند.

ایستگاه راه آهن جمکران


ایستگاه راه آهن جمکران به هدف راحتی هر چه بیشتر مسافران و زائران این مقصد زیارتی پر طرفدار، افتتاح شد. این ایستگاه در نزدیکی مسجد جمکران قرار داشته و مسافران به راحتی می‌توان بین ایستگاه و مسجد، جابجا شوند. همچنین امکاناتی را هم جهت افزایش رفاه مسافران فراهم کرده است که از جمله این امکانات می‌توان به سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ، ایستگاه تاکسیرانی و غیره اشاره کرد.

قیمت بلیط قطار جمکران تهران به چه عواملی بستگی دارد؟


به طور کلی، چه در مورد قیمت بلیط قطار جمکران تهران و چه در مورد بلیط از هر مبدا به هر مقصدی، چند عامل اساسی وجود دارد که بر قیمت بلیط تاثیرگذار هستند. اولین فاکتور، سن مسافر است. قیمت بلیط قطار برای کودکان بین 2 تا 12 سال نصف قیمت محاسبه می‌شود و برای کودکان زیر دو سال برابر 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است.
دومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت بلیط، نوع قطار است. در حقیقت، نوع قطار را می‌توان مهمترین معیار تعیین قیمت بلیط دانست. قطارها انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از قطارها، مانند قطارهای فدک یا نورالرضا، لوکس و 5 ستاره هستند و امکانات خاصی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند که در نتیجه، قیمت بلیط آنها تقریبا 2 یا 3 برابر قیمت بلیط سایر قطارها است.
در نهایت، سومین فاکتور تاثیرگذار بر قیمت بلیط، بازه زمانی مورد نظر شما برای خرید است. هر چه تقاضا برای خرید بلیط قطار در یک بازه زمانی خاص، بیشتر باشد، بالطبع بلیط‌هایی که قیمت مناسب‌تری دارند زودتر به فروش خواهند رسید. برای مثال قطارهایی مانند بلیط قطار رجا، چون قیمت خوب و امکانات مناسبی دارند، همواره جزو قطارهایی هستند که ظرفیتشان به سرعت تکمیل می‌شود.

قوانین و مقررات بلیط قطار جمکران به تهران


بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که حین رزرو بلیط، قوانین و مقررات ذکر شده در شیوه نامه شرکت ریلی مد نظر را مطالعه کنند. این قوانین اهمیت زیادی دارند و توجه به آنها سبب می‌شود تا بهترین بلیطی را که بیشترین همخوانی را با ملاک‌های شما برای انتخاب دارد، پیدا کنید. قوانین و مقررات مختلفی هستند که حین خرید بلیط باید به آنها توجه کنید. از جمله این موارد می‌توان به قوانین مربوط به کنسلی بلیط یا شرایط به همراه داشتن خودرو و غیره اشاره کرد. مطالعه قوانین کنسلی به ویژه اهمیت زیادی دارد؛ چرا که ممکن است به هر دلیلی مجبور به کنسل کردن سفر خود شوید. در این شرایط لازم است بدانید شرکت ریلی مد نظر شما برای بازپرداخت مبلغ بلیط چطور عمل کرده و چه مبلغی را بابت جریمه کسر می‌کند.

خرید بلیط قطار جمکران تهران از سفرمارکت


برای رزرو بلیط قطار تهران جمکران (یا جمکران به تهران) از سفرمارکت، ابتدا باید صفحه اصلی سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت را باز کنید. سپس گزینه خرید بلیط قطار را انتخاب کنید تا به صفحه جدیدی هدایت شوید. در این صفحه موتور جستجوی سفرمارکت از شما می‌خواهد تا اطلاعاتی مانند مبدا، مقصد، تاریخ سفر، تعداد همسفران و سن آنها را وارد کنید. حال با کلیک کردن روی گزینه «جستجو» سفرمارکت تمامی بلیط‌های موجود برای تاریخ مورد نظر شما را، نمایش خواهد داد. می‌توانید ضمن مطالعه قوانین و مقررات شرکت ریلی مورد نظر، در نهایت همان بلیطی را رزرو کنید که از هر لحاظ به ملاک‌های شما و برنامه ریزی‌هایتان برای سفر تناسب داشته باشد.

سوالات متداول


مسیر قطار جمکران تهران چند ساعت است؟
سفر از جمکران به تهران با قطار، تقریبا ۲ ساعت زمان می‌برد.

برنامه حرکت قطار جمکران تهران چگونه است؟
برای بررسی دقیق برنامه حرکت قطارها لازم است با استفاده از موتور جستجوی سایت یا اپلیکیشن، ساعت و تاریخ حرکت قطار را بررسی کنید.

در مسیر قطار جمکران تهران چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
ایستگاه‌های محمدیه، اسلامشهر و تپه سفید.

شرایط کنسلی بلیط قطار جمکران به تهران چگونه است؟


اگر تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت نسبت به کنسلی اقدام کنید، 90 درصد مبلغ به شمار عودت داده خواهد شد و 10 درصد به عنوان جریمه کنسلی کسر می‌شود. اگر از ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت نسبت به کنسلی اقدام کنید، 30 درصد از مبلغ بلیط‌ها به عنوان جریمه کسر شده و باقی مبلغ عودت داده خواهد شد. استرداد بلیط از 3 ساعت مانده به حرکت قطار تا لحظه حرکت نیز شامل 50 درصد جریمه می‌شود. در صورت کنسل کردن بلیط پس از حرکت قطار، مبلغ پرداختی بابت بلیط‌ها به شما برگشت داده نخواهد شد.

قیمت بلیط قطار جمکران تهران چند است؟


قیمت بلیط به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد که از جمله آن ها می‌توان به تفاوت قطارها و خدمات آنها اشاره کرد.