برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قوانین و مقررات تور


موضوع این قوانین تعیین حدود وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد و همچنین هزینه خدمات گردشگری جهت ارائه به شرح مندرج در قرارداد بر مبنای واحد پول ملی ایران می‌باشد.

شرایط قرارداد:


ساعت تخلیه اتاق های هتل بر اساس قوانین و مقررات حاکم در مقصد مورد نظر بوده و گردشگران موظف به رعایت آن می باشند.
گردشگران انفرادی (تک‌نفره) به‌هنگام ثبت‌نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می‌باشند.
درخصوص تورهای برنامه‌ریزی شده با پروازهای غیرچارتر، شرایط ابطال مطابق با مقررات شرکت هواپیمایی مربوطه و هتل محل اقامت اعلامی به آژانس تامین کننده اعمال خواهد شد.
تورهای برنامه ریزی شده با پروازهای چارتر غیرقابل استرداد می‌باشند.
چنانچه در برخی مقاصد در بدو ورود گردشگر به فرودگاه کشور مقصد، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری تا به هنگام مراجعت در فرودگاه به گردشگر عودت داده شود، در چنین شرایطی هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه آژانس تامین کننده نخواهد بود.
درصورتی‌که مطابق شرایط اعلامی از سوی سفارتخانه در خصوص بازگشت گردشگر، تضمینی از آژانس تامین کننده اخذ شود، گردشگر موظف است به همان میزان، ضمانت نامه بانکی به آژانس تامین کننده تسلیم نماید.
گردشگران پس از بازگشت از سفر، جهت دریافت ضمانت‌نامه بانکی سپرده شده لازم است با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصویر صفحه مربوط به مهر ورود و خروج کشور مقصد به آژانس تامین کننده مراجعه نماید و آژانس تامین کننده موظف است پس از تائید اصالت و صحت مدارك ارائه شده، نسبت به فک ضمانت‌نامه اقدام نماید.
درصورتی‌که در تورهای خارجی در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت پیش‌بینی شده باشد ، چنانچه هریک از گردشگران از بازگشت به کشور در تاریخ از پیش تعیین شده خودداری نمایند و این امر با توجه به تعهد گردشگر موجبات خسارت به آژانس تامین کننده را فراهم آورد، آژانس تامین کننده مجاز است، معادل هزینه (خسارت) وارده را از طریق ضبط ضمانت‌نامه به نفع خود دریافت نماید.
درصورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد در تورهای خارجی، آژانس تامین کننده در این خصوص مسئولیتی نداشته، لیکن درصورتی‌که آژانس تامین کننده در این خصوص هزینه‌ای متقبل شده باشد، گردشگر موظف به پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌باشد.
درصورتی‌که گردشگر برای سایر گردشگران یا سرپرست گروه، راهنمایان محلی و در کل کسانی که در اجرای تور نقش داشتند مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئون و اخلاق عرفی در کشور مربوطه گردد، آژانس تامین کننده حسب مورد تصمیم لازم را در خصوص آن گردشگر اتخاذ نموده و اقدام مقتضی برای احقاق حقوق ذینفعان را اعمال فرماید.

رسیدگی به هرگونه اختلاف فی‌مابین طرفین قرارداد با ارائه دلایل بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران بوده و آراء صادره از سوی آن اداره کل برای طرفین لازم الاجراست.
در صورت انصراف کتبی گردشگر پیش از صدور بلیط هواپیما و واچر هتل، مبلغ بصورت کامل از سمت آژانس تامین کننده به گردشگر حداکثر طی دو هفته کاری مسترد می‌گردد و درصورت صدور بلیط هواپیما یا واچر هتل پس از کسر هزینه های عملیاتی مابقی مبلغ به گردشگر حداکثر طی دو هفته عودت داده می‌شود. درتورهای تخفیف‌دار درصورت کنسلی پس از صدور بلیط هواپیما یا واچر هتل، مبلغی از طرف آژانس تامین کننده به گردشگر عودت داده نمی‌شود.
امکان تغییر تاریخ تور پس از صدور بلیط هواپیما یا واچر هتل از طرف گردشگر وجود ندارد.
زمان اعلامی و انجام ترانسفرهای گروهی با توجه به تعداد مسافر، فاصله فرودگاه با هتل های گردشگران و شلوغی ترافیک شهری متغیر و در حدود اختیار تامین کننده ترانسفر می باشد و گردشگران ملزم به رعایت آن هستند تا در برنامه سفر سایر مسافران مشکل یا خللی ایجاد نگردد.
در خصوص ثبت‌نام گروهی در شرایط عادی (غیر فورس) فقط فردی که به نمایندگی از سوی گردشگران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به آژانس تامین کننده جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر گردشگران در این خصوص مجاز به مراجعه به آژانس تامین کننده نمی‌باشند.
رعایت شئونات و اخلاقیات در طول سفر از سوی گردشگر الزامی بوده و همچنین گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می باشد. لذا عواقب ارتکاب هرگونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی که احیاناً در کشور مقصد غیر مجاز بوده، بر عهده گردشگر است و چنانچه از این بابت آژانس تامین کننده جریمه‌ای پرداخت نماید می‌تواند هزینه انجام شده را از گردشگر دریافت نماید.
اگر مسافرت به صورت گروهی و خانوادگی باشد، درصورتی‌که درخواست روادید هر یک از گردشگران، مردود یا با تأخیردریافت شود بقیه گردشگران ملزم به استفاده از خدمات درخواستی و در صورت عدم استفاده می بایست کلیه هزینه‌های مربوط به ابطال را با درنظر گرفتن مفاد این قرارداد پرداخت نماید.
حفظ اموال و مدارك شخصی به عهده گردشگر بوده و در صورت مفقود شدن آن آژانس تامین کنندهنخواهد بود.
چنانچه صدور روادید و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، گردشگر بایستی مقدمات سفر خود را قبلاً آماده نموده باشد.
درصورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با گردشگر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، گردشگر بایستی با هماهنگی آژانس تامین کننده در موعد مقرر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و چنانچه به دلیل عدم انجام امور مذکور روادید از سوی سفارتخانه صادر نگردد، جرائم تعیین شده در این قرارداد اخذ خواهد شد.
گردشگر موظف است در ساعات اعلام شده، در برنامه های تور و ترانسفر فرودگاهی شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام برنامه‌ها ، شخصاً بایستی هزینه‌های مربوطه را پرداخت نماید ، در غیر اینصورت آژانس تامین کننده مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
در قبال هر گونه افزایش غیرارادی در قیمت تور اعم از افزایش نرخ بلیط و یا سایر خدمات ، با ارائه مدارك مستند از سوی آژانس تامین کننده با تأیید سازمان، گردشگر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده از سوی آژانس تامین کننده می باشد.
پرداخت کلیه عوارض خروج از کشور بر عهده گردشگر می باشد.
پرداخت هزینه‌های مربوط به هرگونه تست‌ و مراقبت‌‎های پزشکی از جمله کرونا موردنظر شهر یا کشور مبدا یا مقصد و یا ایرلاین بر عهده گردشگر است.
چنانچه گردشگر ممنوع الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود او به کشور جلوگیری نمایند، گردشگر ملزم به پرداخت هزینه‌های صورت گرفته از سوی آژانس تامین کننده خواهد بود و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه آژانس تامین کننده نخواهد بود.
درصورت مخدوش بودن از جمله خط خوردگی و یا پارگی مدارک شناسایی در زمان سفر، هزینه و مسئولیت عواقب آن در خصوص بروز حوادث بر عهده گردشگر خواهد بود.
در صورتی که گردشگر در خارج از کشور مستقلاً و خارج از برنامه گشت ارائه شده، نسبت به خریداری خدمات اختیاری اقدام نموده و در آن شرکت نماید، هزینه و مسئولیت عواقب آن در خصوص بروز حوادث بر عهده گردشگر خواهد بود.
آژانس تامین کننده موظف است درصورتی‌که روادید دارای شرایط خاصی از جمله مدت اقامت محدود ، مدت زمان معین برای ورود به کشور مقصد از تاریخ صدور روادید باشد ، ضمن ارائه توضیحات کامل به گردشگر، تصویر روادید را به تأیید گردشگر رسانده و ضمیمه قرارداد نموده و محدودیت‌های یاد شده را در حاشیه قرارداد مکتوب نماید.
آژانس تامین کننده موظف است مطابق با دستورالعمل بیمه ابلاغی از سوی سازمان، اقدامات لازم را در خصوص پوشش بیمه‌ای تکلیفی و اختیاری به عمل آورده و در صورت بروز هرنوع حادثه ای در طول سفر علاوه بر اقدام بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش، نسبت به همکاری و مساعدت‌های لازم در این خصوص اقدام نماید.
آژانس تامین کننده موظف است درصورت ابطال پرواز از سوی ایرلاین موضوع این قرارداد، مساعی خود را جهت اعزام گردشگران با اولین پرواز بعدی با توافق و رضایت گردشگران به کار گرفته، لذا تغییرات احتمالی نرخ پرواز مورد نظر با پرواز ابطال شده از سوی گردشگر بایستی پرداخت گردد.
در صورت ابطال پرواز از جانب شرکت هواپیمایی به دلایل فنی یا بدی آب و هوا مسیولیتی متوجه فروشنده نمی باشد و مبالغ مربوط به اقامت در هتل غیر قابل استرداد می باشد.
کنترل مدارك گردشگر، از جمله تاریخ اعتبار گذرنامه گردشگر و شرایط سنی همراهان بر عهده آژانس تامین کننده می‌باشد.
آژانس تامین کننده متعهد است که برنامه سفر و گشت مورد توافق را به طور کامل و دقیق انجام دهد، لیکن در صورت وقوع حوادث و پیشامدهای غیر منتظره از قبیل جنگ، شورش ، اعتصاب و مشکلاتی که از کنترل آژانس تامین کننده خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت شود مسئولیتی متوجه آژانس تامین کننده نخواهد بود.