برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما ساها

بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان از شرکت هواپیمایی ساها و دیگر ایرلاین‌ها را از همین‌جا جستجو کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

شرکت هواپیمایی ساها


شرکت هواپیمایی ساها از ایرلاین های قدیمی و باسابقه کشور به شمار می رود که در طی سال های فعالیت خود دچار فراز و نشیب های زیادی شده است. ایرلاین ساها در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شده است. در ابتدا هدف از به روی کار آمدن این ایرلاین جابجایی پرسنل ارتش بود. اما چندی بعد به پروازهای مسافربری افراد غیرنظامی تعلق گرفت. شاید نام این ایرلاین برایتان جالب باشد؛ ساها مخفف عبارت سرویس ارتباط هوایی ارتش است. قطب اصلی Saha Airlines فرودگاه مهرآباد است و تنها پرواز‌های داخلی را پوشش می‌دهد.

دانشگاه هواپیمایی ساها


یکی از دستاوردهای این شرکت تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ساهاست که برای تامین کادر فنی متخصص خود اقدام به چنین کاری کرده است. در این دانشگاه، درس‌ های مربوط به خدمات هواپیمایی، تعمیر، مهندسی پرواز و ... تدریس می‌ شود و یکی از منحصر به فردترین اقدامات در میان ایرلاین‌ های داخلی به شمار می رود. تمامی کادر پرواز پس از گذراندن دوره های تخصصی به بهترین شیوه آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.

هواپیمایی ساها از شرکت های هواپیمایی داخلی است.

ناوگان هواپیمایی ساها


در ابتدا پرواز‌های مسافربری این شرکت توسط ۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ و پرواز‌های باربری نیز توسط ۲ فروند بوئینگ ۷۴۷ انجام می گرفت. لازم به ذکر است که بوئینگ های ۷۰۷ برای آخرین بار در جهان توسط این شرکت استفاده شدند، با اینکه این نوع هواپیماها برای سوخت رسانی به هواپیماهای نیروی هوایی ارتش بوده اما بعدها با تغییر کاربری به هواپیمای مسافربری تغییر داده شدند.

تاریخچه هواپیمایی ساها


ناوگان هوایی این ایرلاین از زمان تاسیس بسیار مجهز بوده است، اما در سال ۱۳۹۳ بدلیل فرسودگی و به روز نبودن ناوگان امتیاز خود را از سازمان هواپیمایی کل کشور از دست داد که با پیگیری های انجام شده و جایگزینی هواپیماهای فرسوده با دو فروند بوئينگ ۷۳۷ سری مدل ۳۰۰ در سال ۱۳۹۵ مسئولان هواپیمایی ساها مجوز خود را پس گرفتند و پروازها از سر گرفته شد. در حال حاضر، این ایرلاین مسیرهای داخلی را با دو فروند هواپیمای بوئينگ ۷۳۷ مدل ۳۰۰ به جابجایی مسافران می پردازد. همان طور که می دانید امنیت در پرواز از اصلی ترین ارکان به شمار می رود و هواپیمایی ساها نیز با بالا بردن کیفیت و ایجاد امنیت بعد از روی کار آمدن مجدد و تامین نیازهای فنی و علمی کادر پرواز در خدمت مسافران است و سروقت و بدون تاخیر بودن پروازها جزو اولویت های ایرلاین ساها محسوب می شود. همچنین با روی کار آمدن دوباره این هواپیمایی به برندیگ جدید و تغییر لوگو پرداخت.

مسیرهای پرواز هواپیمایی ساها


با توجه به این که مرکز اصلی هواپیمایی ساها فرودگاه مهرآباد است، بدین جهت پروازها از مبدا تهران به مقاصد مشهد، کیش، عسلویه و شیراز و برعکس انجام می گیرند.

بلیط هواپیما ساها از هواپیمایی ساها در پروازهای داخلی همراه گردشگران و مسافران است.

بار مجاز هواپیمایی ساها


مقدار بار مجاز در پروازهای ساها ۲۰ کیلوگرم است، همچنین به ازای تعداد نوزاد یا کودک زیر ۲ سال نیز اجازه بردن ۱۰ کیلوگرم بار دارید. علاوه بر این ها، مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین نیز ۵ کیلوگرم در ابعاد مشخص شده است.