برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما مشهد آبادان

ارزانترین بلیط هواپیما مشهد آبادان را از بین ده ها ایرلاین در سفرمارکت جستجو کنید و بخرید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
آبادان
همه فرودگاه ها (ABD)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

به جرات می‌توان گفت که شهر آبادان مطرح ترین شهر در استان خوزستان است. این شهر که در ناحیه جنوبی استان واقع شده است یکی از اصلی‌ترین قطب‌های اقتصادی در منطقه تجاری اروند محسوب می‌شود. در حقیقت این شهر از زمان‌های قدیم تا کنون محل ایجاد پالایشگاه‌ها و شرکت‌های مهم نفتی بوده است. گذشته از اهمیت اقتصادی این شهر، رفتار گرم و صمیمانه مردمان آن و همچنین جاهای دیدنی به خصوصی که در آن قرار دارند منجر شده است تا علاوه بر مسافرانی که با اهداف کاری به این شهر سفر می‌کنند افراد دیگری هم برای تفریح و به هدف ایرانگردی به این شهر سفر کنند. مسافران و گردشگران این شهر محدود به یک نقطه خاص از کشور نمی‌شوند و مردم از سراسر شهرهای ایران به این شهر جنوبی سفر می‌کنند. مشهد نیز یکی از همین شهرها است که سالانه تعداد قابل توجهی از ساکنان آن با خرید بلیط هواپیما مشهد آبادان از این شهر بازدید می‌کنند. به همین سبب موضوع مطلب حاضر را به پرواز مشهد آبادان اختصاص داده‌ایم تا اگر شما هم جزو مسافران این شهر هستید بتوانیم با ارائه اطلاعات مفید شما را در خرید پرواز برای این مسیر کمک کنیم.

بلیط هواپیما مشهد آبادان

فرودگاه آبادان


اگر شما هم جزو آن دسته از مسافرانی باشید که قرار است از مبدا کلان شهر مشهد به مقصد آبادان سفر کنند و قرار است از طریق رزرو پرواز راهی سفر شوید، احتمالا تمایل دارید تا اطلاعات جامع و مختصری درباره فرودگاه مقصد یعنی فرودگاه آبادان داشته باشید. بنابراین خوب است بدانید که فرودگاه این شهر بطور رسمی با عنوان فرودگاه بین المللی آیت الله جمی شناخته می‌شود. این فرودگاه در ناحیه غربی شهر قرار گرفته است و از جمله قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور بشمار می‌رود. در واقع این فرودگاه در سال ۱۳۲۰ احداث شده است و با توجه به قرار گرفتن پالایشگاه‌های نفتی در این شهر هدف از ایجاد آن تسهیل در تردد افرادی بود که به مقاصد تجاری بطور مرتب به این شهر تردد داشتند. گفتنی است از نظر تجهیزات و امکانات فرودگاهی نیز این فرودگاه در سطح بالایی قرار دارد و از همان ابتدا با الگوبرداری از استانداردهای بین المللی تاسیس شده است. این فرودگاه در گذشته به عنوان یکی از فرودگاه‌های جایگزین برای فرودگاه مهرآباد مورد استفاده قرار می‌گرفت. به عبارت دیگر هنگامی که به دلایل جوی امکان انجام برخی پروازها در فرودگاه پایتخت وجود نداشت این فرودگاه به عنوان گزینه جایگزین مورد استفاده قرار می‌گرفت. در حال حاضر این فرودگاه به جهت نزدیکی به بنادر تجاری نظیر ماهشهر و خرمشهر دارای موقعیت مکانی مطلوبی است و روزانه تعداد زیادی از پروازهای داخلی در این فرودگاه انجام می‌گیرد.

بلیط هواپیما مشهد آبادان


شهر آبادان که در استان خوزستان قرار گرفته است در ناحیه جنوب غربی ایران واقع شده است و کلان شهر مشهد نیز در شمال شرقی ایران قرار دارد. از این رو اگر قرار باشد که ساکنان این دو شهر برای تردد میان این شهرها از طریق زمینی اقدام به سفر کنند مسافت طولانی در پیش خواهند داشت. در حقیقت مسافت میان این دو شهر نزدیک به ۱۷۰۰ کیلومتر است و با در نظر گرفتن این مسافت برای سفر از شهر مشهد به آبادان از طریق اتوبوس یا خودروی شخصی نیاز است تا حدود ۱۹ ساعت و سی دقیقه زمان صرف شود. بنابراین روشن است که اغلب مسافران در این مسیر تمایل دارند تا با خرید بلیط هواپیما مشهد آبادان زمان کمتری را در طول مسیر صرف کنند. زیرا مسیر پروازی میان مشهد و آبادان تنها دو ساعت است. علاوه بر آن امکان بهرمندی از امکانات رفاهی بیشتر در طول پرواز در مقایسه با سفر از طریق وسایل حمل و نقل زمینی منجر شده است تا بطور کلی مسافران این شهرها سفر هوایی را به سفر زمینی ترجیح دهند. گفتنی است ایرلاین‌های مختلفی پرواز از مشهد به مقصد آبادان را ارائه می‌کنند که از میان آنها می‌توان آسمان، قشم ایر، زاگرس و سپهران را نام برد.

خرید پرواز مشهد آبادان


در مجموع برای خرید بلیط مشهد آبادان می‌توان از دو طریق اقدام کرد. راه اول مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی و یا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات گردشگری است. این شیوه تا یک دهه پیش تنها شیوه رایج و مرسومی بود که افراد برای دریافت انواع خدمات گردشگری از جمله رزرو پرواز از آن استفاده می‌کردند. این روزها دیگر این شیوه سنتی برای خرید خدمات گردشگری از جمله بلیط هواپیما کمتر رواج دارد. در عوض بیشتر افراد از شیوه دوم که همان رزرو آنلاین بلیط هواپیما است استفاده می‌کنند. زیرا با توجه به مشغله‌های فراوانی که افراد در طول شبانه روز با آن رو به رو هستند خریدهای آنلاین می‌تواند راهکاری برای مدیریت بهتر زمان و حتی هزینه‌ها باشد. برای خرید پرواز مشهد آبادان نیز مسافران می‌توانند به راحتی هر زمان از روز که فرصت دارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با دسترسی به سایت‌های معتبر اقدام به خرید آنلاین بلیط مانند بلیط هواپیما تهران مشهد کنند. از این طریق علاوه بر آن که دیگر نیازی به تردد در سطح شهر برای مراجعه به آژانس‌های مسافرتی ندارند، امکان بیشتری هم برای مقایسه قیمت‌های مختلف و پیدا کردن مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌ها دارند. زیرا در این حالت منبع نامحدود اینترنت مسافران را قادر می‌کند تا به جستجو در میان صدها سایت رزرو بلیط مشغول شوند و بر حسب بودجه‌بندی مالی و انتظارات شخصی خود از میان گزینه‌های متعدد دست به انتخاب بزنند.

بلیط هواپیما مشهد به آبادان

قیمت بلیط مشهد آبادان


همیشه وقتی صحبت از رزرو بلیط هواپیما می‌شود، فارغ از آنکه مبدا و مقصد پرواز کجا باشد، قیمت بلیط یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است توجه مسافران را به خود جلب می‌کند. زیرا همواره بخش قابل توجهی از هزینه‌ای که گردشگران برای کل فرایند سفر در نظر گرفته‌اند صرف خرید بلیط هواپیما می‌شود. بنابراین اطلاع از قیمت بلیط هواپیما ارزان مشهد نیز برای مسافران این مسیر جهت برنامه‌ریزی مالی در سفر از اهمیت زیادی برخوردار است. با این حال نمی‌توان یک قیمت مشخص را به عنوان نرخ پرواز این مسیر اعلام کرد. زیرا عوامل مختلفی وجود دارند که بر قیمت بلیط‌ها تاثیرگذارند که شامل نوع یا کلاس پرواز، زمان پرواز و سیاست‌های نرخگذاری مخصوص ایرلاین‌ها است. در این بین بیشترین عامل تاثیرگذار را می‌توان زمان پرواز دانست. دلیل آن هم متغییر بودن نرخ پروازهای این مسیر در بازه‌های زمانی مختلف است. به عبارت دیگر قیمت پرواز از مشهد به آبادان به زمان سفر بستگی دارد. به عبارت ساده‌تر در بازه‌های زمانی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما این مقصد زیاد باشد قیمت‌ها نیز افزایش خواهند داشت. در حالی که در بازه‌هایی از زمان که تعداد خریداران بلیط هواپیما به شهر آبادان نیز کمتر است متعاقبا قیمت بلیط‌ نیز کاهش می‌یابد. گفتنی است بلیط هواپیما چارتر مشهد آبادان نیز به لحاظ قیمتی از دیگر انواع بلیط متفاوت است. در بیشتر ایام غیر تعطیل و عادی سال قیمت این بلیط ارزان‌تر از دیگر بلیط‌ها است اما در مناسبت‌های خاص نرخ این بلیط‌ها نیز افزایش خواهند داشت.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما مشهد آبادان


اگر بخواهیم بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما آبادان به مشهد و بالعکس را از منظر اقتصادی بررسی کنیم، لازم است تا ابتدا فصل‌های پر مسافر و همچنین فصل‌های کم سفر در شهر آبادان را مشخص کنیم. زیرا همانطور که قبلا نیز اشاره شد بطور کلی قیمت بلیط هواپیما برای مسیرهای مختلف بر مبنای زمان پرواز و میزان تقاضا برای خرید بلیط در آن بازه زمانی معین می‌شود. از این منظر می‌توان گفت شهر آبادان جزو شهرهای گرمسیر کشور است و با توجه به شرایط آب و هوایی آن بهترین زمان سفر برای بیشتر گردشگران آن فصل پاییز و زمستان یه حساب می‌رود. به همین سبب تقاضا برای سفر به این شهر جنوبی نیز در این دو فصل در مقایسه با فصل‌های دیگر سال مانند تابستان بیشتر است. بنابراین نرخ بلیط هواپیما برای گردشگران این شهر نیز در طول فصل‌های سرد که از نظر میزان مسافر خلوت‌تر هستند یعنی فصل تابستان و اواسط بهار پایین است. از این رو برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما مشهد آبادان بهتر است برنامه‌ریزی سفر را برای فصل‌های خلوت‌تر انجام داد تا با پرداخت کمتر هزینه پرواز یک سفر مقرون به صرفه به این مقصد جنوبی را تجربه کرد.