برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما ایلام

رزرو و خرید بلیط هواپیما ایلام با بهترین و ارزانترین قیمت پرواز
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تهران
همه فرودگاه ها (THR)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط هواپیما ایلام به تهران و بلیط هواپیما تهران به ایلام از جمله درخواست های خرید مسافران داخلی بوده و در این گفتار مجله گردشگری سفرمارکت، اطلاعاتی درباره خرید بلیط پرواز ایلام به تهران ارائه شده تا راهنمای خوبی برای علاقمندان سفر به عروس زاگرس ایران باشد. بهترین زمان خرید بلیط تهران به ایلام، فصل بهار و پاییز است که طبیعت هزار رنگ و هزار نقش ایلام، طنازی نقاش طبیعت را به رخ بازدید کنندگان می‌کشد.
اما برای خرید بلیط ایلام به تهران که هموطنان ایلامی یا مسافران سایر نقاط کشور که در ایلام هستند و قصد سفر به پایتخت دارند، از آن برای سفر سریع تر به پایتخت استفاده می‌کنند، خرید بلیط ایلام به تهران هم به صورت لحظه آخری در دسترس است و هم سیستمی.
مدت زمان پرواز ایلام به تهران حدود ۴۵ دقیقه بوده و این زمان به دلیل شرایط آب و هوایی فرودگاه مهر آباد در نیمه دوم سال به خصوص فصل زمستان، می تواند کمی افزایش یابد. فاصله هوایی بین فرودگاه بین المللی ایلام تا فرودگاه مهرآباد تهران حدود پانصد کیلومتر است.
استان ایلام، معروف به عروس زاگرس، بخشی از شگفتی‌های ايران است که از جنگل و کوهستان پوشیده شده است و در بخش غربی رشته ‌کوه زاگرس واقع شده است، در نتیجه بلیط هواپیما ایلام، خواهان زیادی دارد. به دلیل موقعیت کوهستانی، پوشش گیاهی این استان بسیار غنی است و مناظر زیبایی به وجود آورده است. دره‌، آبشار، جنگل، کوه و غیره، همه دست به دست هم داده‌اند تا میزبان خوبی برای گردشگران و دوست‌داران طبیعت باشند. مرکز استان ایلام، شهر ایلام است. این استان در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد و ده شهرستان آبدانان، ایلام، ایوان، بدره، دره‌شهر، دهلران، چرداول، ملکشاهی، مهران و سیروان در این استان قرار دارند.
ایلام سرزمینی تاریخی است و ناگفته‌های زیادی را از تاریخ در خود جای داده، حضور آثار تاریخی زیاد و گورهای کهن مهر تاییدی بر این ادعاست. ایلام، نفت و گاز زیادی دارد. کانی‌های غیرفلزی نیز بخشی از معادن این استان را شامل می‌شود. دامداری و کشاورزی اساس اقتصاد این استان را تشکیل می‌دهند. برای خرید بلیط هواپیما ایلام، می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

بلیط هواپیما ایلام تهران

فرودگاه ایلام در جنوب شرقی شهر ایلام واقع شده و در فهرست فرودگاه های درجه یک و پر ترافیک کشور بوده و از آنجا می توان به چند مرکز استان در ایران سفر کرد که تهران و مشهد، پر مسافرترین مقصد به شمار می رود. فاصله فرودگاه بین المللی تا مرکز شهر ایلام، حدود شش کیلومتر است.
متوسط قیمت بلیط پرواز ایلام به تهران در نیمه نخست سال ۱۴۰۱، بالاتر از ۷ میلیون ریال به ازای هر نفر بزرگسال بوده و البته این نرخ با توجه به کلاس پروازی و مدت زمان پرواز و شرایط آب و هوایی و عرضه و تقاضا و فصول سال، دست خوش تغییر می شود. میزان بار مجاز همراه مسافر در پرواز ایلام به تهران، معمولا کم‌تر از ۳۰ کیلوگرم است که جزییات تکمیلی در زمان تهیه بلیط ایلام به تهران از سایت سفرمارکت، در اختیار خریدار بلیط قرار می‌گیرد.
هموطنان ایلامی که قصد عزیمت به فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران دارند، ابتدا بایستی از ایلام به تهران آمده و سپس با ورود به خط یک مترو تهران، یا از طریق تاکسی های فرودگاه مهرآباد یا میدان آزادی، عازم فرودگاه بین المللی امام خمینی شوند که در سی کیلومتری پایتخت قرار دارد.
تهیه بلیط هواپیما ایلام به تهران به صورت سیستمی، معمولا گران‌تر است. استان ایلام به عنوان منطقه ای جنگلی و کوهستانی، مقصد عالی برای طبیعت‌گردی و تاریخ‌نوردی در جنوب غرب کشور به شمار می رود.
در این گفتار مجله گردشگری سفرمارکت، برای آن دسته از هموطنانی که قصد پرواز از ایلام به تهران داشته یا به دنبال بهترین قیمت قیمت بلیط پرواز ایلام به تهران هستند، نکات مهمی ارائه کردیم. اگر شما مخاطب گرامی، تجربه سفر هوایی از عروس زاگرس ایران به پایتخت را دارید، نظرات و دیدگاه های خود را درباره کیفیت و کمیت پروازهای تهران ایلام و بالعکس از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

چرا بلیط ایلام؟


ایلام جزئی از مناطق باستانی حساب می‌شود که گذشته‌ی آن با تاریخ سومر، بابل و آشور پیوندهایی خورده است. این شهر آثار تاریخی زیادی دارد و طبیعت بکر و دست‌نخورده آن در کنار این آثار باستانی، باعث شده بسیاری از مردم سالانه به آن سفر کنند. در گذشته بابلی‌ها قسمت مرتفع بخشی را که در شرق بابل قرار داشت، آلاستو یا آلام به معنای کوهستان می‌نامیدند. این منطقه شامل خوزستان، لرستان، پشت کوه (ایلام فعلی) و کوه‌های بختیاری کنونی بوده. ایلام تا سال‌های سال حکومت قدرتمندی داشته است.
ایلام در سال‌های اوج اقتدارش از سمت غرب به بابل و از سمت شرق به اصفهان می‌رسیده است. به دلیل اهمیت بالای ایلام در دوره‌های مختلف تاریخ، همیشه جنگ‌های مهمی در محدوده این سرزمین رخ می‌داده است. همچنین خط یا همان نویسندگی در پنج ‌هزار سال پیش در ایلام به استفاده شده است. خط مردم ایلام در دوره عیلامی خط میخی بوده است. خط میخی در بخش بزرگی از ایلام رایج بوده است. از آن جا که ایلام، بین خوزستان، بین‌النهرین، لرستان و کرمانشاه واقع شده است، در دوره اشکانیان، ایلام جزئی از ماد بزرگ بود و عده‌ای عقیده دارند خرابه‌های شهر باستانی سیروان از شهرهای دوره اشکانی است. بر خلاف اشکانیان، در دوره ساسانیان، استان ایلام جزئی از سرزمین پهله بود که سال‌ها بعد اعراب به آن جبال می‌گفتند.
از ابتدای قرن چهارم تا ابتدای قرن ششم، خاندان حسنویه کرد بر لرستان و ایلام حکومت می‌کرد و از سال ۵۷۰ تا ۱۰۰۶ هجری شمسی نیز اداره این منطقه به دست اتابکان لر بوده است. زمانی که شاه عباس اول، حکمران اتابکان لر را بر کنار کرد و حکومت آن را به حسین خان داد. غلامرضا خان، آخرین حکمران این خاندان است و در سال ۱۳۰۷ و به دست رضا شاه به شکل تقریبا مسالمت‌آمیزی از حکومت برکنار شد.
مانند بسیاری از شهرهای ایران، معماری در ایلام دارای دو سبک سنتی و مدرن است. علیرغم قرار گرفتن در کوهستان‌های ایران، این شهر رونق جمعیتی را تجربه کرده است که ممکن است به جنبه‌هایی از طراحی معماری مدرن آن کمک کرده باشد. معماری سنتی ایلام را می‌توان در سه نقطه اصلی مشاهده کرد: قلعه والی، عمارت فلاحتی و قلعه میرغلام. هر سه نمونه‌ای از حیاط خانه‌های ایرانی هستند که به آب و هوا کمک می‌کند. حیاط‌ها عموما دارای باغ‌هایی هستند که از گرما سایه می‌اندازند و در عین حال حداکثر تهویه را برای ساختمان‍‌های اطراف فراهم می‌کنند.
همچنین ایلام در زمینه پزشکی نیز سردمدار بوده است. دانشگاه علوم پزشکی ایلام که به نام (IUMS) نیز شناخته می‌شود، در ایلام واقع شده استاین دانشگاه یک دانشگاه و مرکز پزشکی است که تحقیقات، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی را به منطقه اطراف ارائه می‌دهد. این دانشگاه در سال ۱۹۹۵ تأسیس شد و با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران مرتبط است. دانشگاه علوم پزشکی ایلام دارای ۱۱ بیمارستان و ۶۳ مرکز مراقبت‌های بهداشتی است. همچنین مسئول انتشار مجله تحقیقات پایه در علوم پزشکی نیز هست.
استان ایلام توسط کوه‌ها و ارتفاعات سبز احاطه شده است. همین موضوع باعث شده تا ایلام یک آب و هوای معتدل کوهستانی داشته باشد. متوسط دمای هوای ایلام بین ۱۳- تا ۴۲ درجه متغیر است و متوسط بارش سالانه آن نیز ۶۱۹ میلی متر است. ماه دی و بهمن سردترین ماه‌های سال و تیر و مرداد گرم‌ترین ماه‌های سال در ایلام هستند. از آنجایی که آب و هوای فصول مختلف مقصد، تاثیر زیادی بر روی قیمت‌های بلیط‌ها می‌گذارد می‌توان گفت سفر به ایلام در زمستان و تابستان قیمت کمی دارد.

درباره فرودگاه بین المللی شهدای ایلام


فرودگاه شهدای ایلام بزرگ ترین فرودگاه و اصلی ترین فرودگاه در استان ایلام است. فرودگاه ایلام در ده کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد و از فرودگاه ایلام می توان به تهران و مشهد سفر کرد. لذا اگر قصد سفر به دیگر استان های کشور دارید، بایستی از فرودگاه بین المللی اهواز، عازم مقصدهای داخلی شوید. فرودگاه ایلام در سال ۱۳۶۸ شمسی افتتاح شد.
فرودگاه ایلام در ردیف فرودگاه های پر ترافیک کشور قرار گرفته و امیدواریم در سال های آینده، شاهد پروازهای داخلی بیش تر و حتی خارجی از فرودگاه ایلام به کشورهای همسایه نیز باشیم. پروازهای ایلام به تهران و پروازهای تهران به ایلام مثل پروازهای تهران به تبریز و اصفهان و مشهد و کیش و قشم، زیاد نیست. لذا اگر قصد عزیمت به این استان رنگارنگ جنوب غربی کشور دارید یا قصد دارید از ایلام به تهران سفر کنید، پس از مشخص شدن برنامه سفر، نسبت به خرید بلیط در اسرع وقت اقدام کنید.
فرودگاه ایلام در سال ۱۳۷۵ افتتاح شده و هفته ای بیش از ۷۰ پرواز در این فرودگاه صورت می گیرد و در سال ۱۴۰۱ در فهرست هفدهمین فرودگاه پر تردد ایران و دومین فرودگاه پر تردد غرب کشور بود. فرودگاه ایلام، یک فرودگاه بین المللی در سال های اخیر بوده و از آنجا به نجف اشرف نیز پروازهایی در طول سال در دسترس زائران امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است.

پروازهای خروجی داخلی از فرودگاه ایلام


از فرودگاه بین المللی ایلام همه روزه پروازهایی توسط هواپیمایی ماهان، ایران ایر، هواپیمایی آسمان و هواپیمایی زاگرس به مقصد تهران برقرار است.

بلیط پرواز ایلام تهران


مسافت تهران ایلام حدود هفتصد کیلومتر است و در مسیر، می‌توان از شهرهای بسیاری دیدن کرد. این مسافت را می‌توان ظرف هفت تا هشت ساعت با رانندگی سریع، طی کرد.
فاصله بین تهران تا فرودگاه ایلام، حدود هفتصد کیلومتر است و بین ۸ تا نه ساعت رانندگی نیاز دارد. مدت زمان پرواز بین فرودگاه مهرآباد تهران تا فرودگاه شهید مدنی ایلام، حدود یک ساعت است. فاصله هوایی ایلام تا تهران، پانصد و هشت کیلومتر است. مدت زمان پرواز ایلام به تهران معمولا چهل و پنج دقیقه بوده و گاها در نیمه دوم سال به دلیل شرایط آب و هوایی، مثل ابری بودن فرودگاه مقصد، مدت زمان پرواز کمی بیش تر خواهد بود.
اگر قصد عزیمت زمینی از ایلام به تهران را دارید، می توانید از استان های همدان و کرمانشاه نیز دیدن کنید. البته از سمت اراک و ملایر نیز می‌توان عازم پایتخت شد.

بلیط هواپیما تهران به ایلام


از آن جایی که استان ایلام فرودگاه دارد، سفر هوایی به این استان امکان پذیر است؛ اما پرواز تنها از شهرهای تهران و مشهد شدنی است. در حال حاضر فقط از تهران به ایلام و از ایلام به مشهد پرواز مستقیم وجود دارد. اگر شما ساکن یکی از این دو شهر هستید می‌توانید با هواپیما به ایلام سفر کنید. اگر ساکن شهری به جز تهران و مشهد هستید عملا امکان پرواز مستقیم به ایلام برای شما وجود نخواهد داشت. برای خرید بلیط تهران ایلام، می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. پرواز تهران ایلام یک پرواز امن و آسان و کوتاه است. مسافرینی که قصد خرید پرواز چارتر به ایلام را دارند، چه به صورت فردی و چه از طریق تور ایلام، می‌توانند از طریق هواپیمایی ماهان، تهران معراج و غیره بلیط خود را خریداری کنند.

در ایلام به چه مکان‌هایی سر بزنیم؟


تا اینجای مقاله تا حدودی با استان ایلام آشنا شدیم. اما اکنون می‌رسیم به بخش جاذبه‌های دیدنی استان ایلام که بدون شک مهم‌ترین دلیل سفر به این منطقه هستند. احتمالا عکس‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی از جاهای دیدنی عروس زاگرس دیده‌اید. باید بگوییم ایلام از آنچه در عکس و فیلم‌ها هم می‌بینید زیباتر است. ایلام طبیعتی منحصر به فرد دارد که در فصل بهار به اوج زیبایی خود می‌رسد و بهترین زمان برای سفر به این استان است. اما پیش از سفر لازم است با چند مورد از جاهای دیدنی ایلام آشنا بشوید تا تصمیمتان برای سفر به این بهشت زمینی قطعی شود.

• قلعه والی


قلعه والی از جمله جاذبه‌های تاریخی ایلام است که به دست غلامرضا خان والی ساخته شد. معماری این بنا بسیار زیبا است و برای بازدید از این بنا باید یک بلیط تهیه کنید. ساعت بازدید این مجموعه از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و از ۲ بعد از ظهر تا ۹ شب است.

• کاخ فلاحتی


کاخ فلاحتی یکی دیگر از آثار زیبای باستانی ایلام است که از زمان قاجار به یادگار مانده است. این کاخ در سال ۱۳۹۰ شمسی به موزه کشاورزی استان ایلام تبدیل شده و در آن ابزارهای کشاورزی، سندهای زمین‌های کشاورزی و گیاهان دارویی به نمایش گذاشته می‌شود.

• طاق شیرین و فرهاد


طاق شیرین و فرهاد از جمله جاهای دیدنی ایلام است که چیزی که به آن جذابیت بخشیده، داستان شکل‌گیری آن است. گفته می‌شود این طاق توسط فرهاد برای شیرین در یک نصف روز ساخته شده است! جالب است بدانید برای ساخت این طاق از هیچ ملاتی استفاده نشده و تماما سنگ تراشیده شده است. این طاق در تنگ کوشک روستای چهل زرعی واقع شده و به عنوان جزئی از آثار ملی به ثبت رسیده است.

• تنگ بهرام چوبین


تنگ بهرام چوبین یکی از زیباترین جاهای دیدنی ایلام است که و در دره شهر این استان قرار گرفته است. علت نام‌گذاری این منطقه این بوده است که مورخان آن را اقامتگاه ییلاقی بهرام چوبین، سردار معروف ساسانی، دانسته‌اند. این جاذبه در کنار دیگر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دره شهر می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای بازدید از ایلام باشند.

• تنگ کافرین


بی شک یکی از منحصر به فردترین جاذبه‌های طبیعی ایلام، تنگ کافرین در روستای بدره است. این جاذبه امروزه به یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ایلام تبدیل شده است که چشم‌انداز فوق العاده‌ای به رودخانه و سد سمیره دارد. توصیه‌ می‌کنیم در سفر به ایلام از دیدن آن غافل نشوید. برای سفر به ایلام می‌توانید خرید بلیط هواپیما را از سفرمارکت انجام دهید.

• آبشار ماربره


یکی دیگر از از جاذبه‌های استان ایلام آبشار ماربره است که در فصل بهار به اوج زیبایی خود می‌رسد. این آبشار در استان ایلام و در میان دو روستای ارمو و کل سفید و در ۲۰ کیلومتری جاده دره شهر واقع شده است. می‌توان گفت از منحصر به فردترین آبشارهای این استان است که به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را حتما در لیست بازدید خود قرار دهید.

• کبابی مراد


اگر هوس خوردن یک کباب خوشمزه با گوشت تازه گوسفندی کرده‌اید بدون شک کبابی مراد بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. این رستوران به جاذبه‌هایی همچون آبشار سرطاف، روستای بانقلان و موزه تاریخ طبیعی ایلام نزدیک است و می‌توانید طوری برنامه خود را تنظیم کنید که بعد از بازدید از این مناطق به کبابی مراد بروید.

اقامت در ایلام


هتل زاگرس، هتل دالاهو، هتل خلاش، هتل سعید و هتل پدیده دهلران از جمله هتل‌های معروف ایلام هستند که بسیاری از مسافران در سفر به ایلام آن‌ها را برای اقامت خود انتخاب می‌کنند. این هتل‌ها مکان مناسبی برای اقامت در این شهر به شمار می‌روند و دسترسی مناسبی به داخل شهر و سایر مکان‌های دیدنی ایلام دارند. برای اقامت در هتل‌های ایلام می‌توانید با توجه به بودجه و دیگر اولویت‌های خود مثل خدمات و دسترسی، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. متوسط هزینه یک شب اقامت در هتل‌های ایلام بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین رزرو هتل از طریق سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت امکان‌پذیر است. با وجود امکان مقایسه قیمت‌ها، قطعا می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.
اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایلام نسبت به هتل‌های آن هزینه کم‌تری برای اقامت دریافت می‌کنند. بنابراین برای سفر اقتصادی مناسب‌تر هستند. علاوه بر این، اقامتگاه‌های بومگردی ایلام اکثرا در دره شهر، آبدانان، بدره و در روستاهای آن واقع شده‌اند و دسترسی مناسبی به جاذبه‌های طبیعی ایلام دارند و برای کسانی مناسب هستند که به دنبال اقامتگاهی با امکانات معمولی و در قعر طبیعت هستند. اگر دسترسی به شهر و امکانات عالی مد نظرتان است بهتر است اقامت در هتل‌های ایلام را انتخاب کنید. نمونه‌ای از اقامتگاه‌های بومگردی ایلام شامل اقامتگاه بومگردی بام سراب، اقامتگاه بومگردی بهار، اقامتگاه بومگردی زرین دشت، اقامتگاه بومگردی ماداکتو، اقامتگاه بومگردی کبیر کوه و غیره است. حدود هزینه اقامت در این اقامتگاه‌ها به ازای یک شب از ۱۲۰ تا 400 هزار تومان است.

در ایلام چه غذاهایی بخوریم؟


طبیعت گسترده و حضوراقوام مختلف در ایلام باعث شده است که تنوع غذا در این استان بسیار بالا باشد. سبزی‌ها و سایر مواد اولیه‌ی محلی که از طبیعت ناب این منطقه به عمل می‌آید در کنار ذوق و هنر مردم این منطقه غذاها و خوراکی‌هایی را خلق می‌کند که با خوردنش گویی بخشی از فرهنگ این منطقه را می‌بلعید و خب چه چیزی بهتر از این است؟ استان ایلام تنوع غذایی بالایی دارد. از آش‌ها و خورش‌های فوق‌العاده خوش‌طعم گرفته تا شیرینی‌هایی که عطرشان هوش از سر آدم می‌برد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه تنها تعدادی از غذاهای سنتی ایلام را به شما معرفی کنیم باید غذاهایی چون ترخینه، خورش تره کوهی، کوفته سیرابی، قله ماسوا، شله امیری و آبگوشت بامیه، پیچگ، بوله وله، قارچگ، پاقازه، سختی، بابایاری (عَدَساو)، پِرشگِه را نام بریم.

قیمت بلیط هواپیما ایلام به تهران


برای اطلاع از قیمت‌های مختلف پرواز به ایلام و خرید بلیط ایلام، ما برای شما یک پیشنهاد فوق‌العاده داریم. سفرمارکت هم در سایت و هم در اپلیکیشن خود، قیمت‌های مختلف هتل‌ها و همچنین قیمت بلیط ایلام را به شما نشان خواهد داد. سفرمارکت که بهترین اپلیکیشن مقایسه قیمت‌ پروازهای مختلف به تمام نقاط دنیاست، برای تورهای داخلی نیز اطلاعات کاملی به شما خواهد داد. قیمت بلیط پرواز به این شهر بسته به زمان پرواز شما متفاوت خواهد بود. همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، به دلیل گرمای زیاد ایلام در فصل تابستان، به ویژه تیر ماه و مرداد ماه، معمولا قیمت بلیط در این ماه کاهش خواهد یافت. از طرفی، در فصل بهار علاوه بر اینکه تعداد پروازها به این مقصد بیشتر است، قیمت بلیط‌ها نیز بیشتر خواهد بود. معمولا قیمت بلیط تهران به ایلام بین ۷۰۰ تا 900 هزار تومان متغیر خواهد بود. برای خرید بلیط هواپیما ایلام نیز می‌توانید به سفرمارکت مراجعه کنید. قیمت بلیط با توجه به امکانات ارائه شده و زمان سفر متغیر است.

خرید بلیط هواپیما ایلام تهران

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ایلام


به دلیل آن که از ایلام به بسیاری از نقاط کشور نمی توان به صورت مستقیم پرواز کرد، لذا یکی ازمهم ترین مقصدهای فرودگاه بین المللی ایلام، فرودگاه مهرآباد تهران است که از آن جا می توان به صورت هوایی، ریلی یا زمینی، عازم سایر نقاط ایران شد. لذا از ایلام به تهران، نمی توان بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را در نظر گرفت چرا که مسافران پایتخت از ۳۰ مرکز استان در ایران، صرفا برای گردشگری عازم پایتخت نشده و فصل و ماه خاصی مد نظر آن ها نیست.
اما بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ایلام به تهران، معمولا چند روز پیش از مشخص شدن زمان قطعی برنامه سفر بوده و می تواند بلیط را آسان تر وبا قیمتی کم تر تهیه کرد.
استان دیدنی و تاریخی و حاصل‌خیز ایلام ایران، در فهرست استان های معتدل برای مسافرت در ۴ فصل ایران است. ایلام، دیار تاریخی و دوست‌داشتنی کم‌تر شناخته شده در ایران است. عروس زاگرس ایران، در سه ماه نخست هر سال، شهری به نسبت سرد است. بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ایلام، احتمالا نیمه دوم سال خواهد بود. ماه های خنک نیمه دوم سال، شاهد پیک مسافر به این استان جذاب گردشگری کشور خواهیم بود و قیمت بلیط افزایش خواهد یافت. لذا بلیط هواپیما ایلام به تهران نیز در نیمه دوم سال، قیمت بیش تری به نسبت نیمه اول خواهد داشت.
اگر ساکن مناطق گرم‌سیری کشور هستید، توصیه می‌کنیم نیمه اول سال را برای سفر به استان های غربی کشور به خصوص آذربایجان و شهر ایلام در نظر داشته باشید. شما می‌توانید ارزان‌ترین و بهترین اقامتگاه در شهر ایلام و مناسب‌ترین قیمت بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس برای سفر به ایلام را از سفرمارکت رزرو کنید.
وضعیت آب و هوای شهر ایلام و میزان تردد ماهانه مسافران به ایلام، همه وهمه در نرخ گذاری قیمت بلیط هواپیما تهران ایلام تاثیر گذار است.
بهار، فصلی سرد در ایلام است. اما نیمه دوم سال، همواره درجه حرارت هوا بین ۶ تا ۳۶ درجه سانتی گراد در شب و روز متفاوت خواهد بود. مدت زمان تابش آفتاب در ایلام، به طور متوسط در روزهای گرم تابستان، بالای ۱۳ ساعت است. کم ترین میزان نور خورشید در شهر ایلام، مربوط به آذر، دی و بهمن و اسفند هر سال است.
بنابراین اگر قصد ایلام‌گردی دارید، نیمه دوم سال، زمان خوبی برای سفر است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران ایلام


به منظور خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام تهران بهتر است که اول برنامه سفر را مشخص کنید. پس از مشخص کردن برنامه سفر و تعداد همراهان، به سفرمارکت مراجعه و در بازه زمانی مورد نظر، مشغول بررسی قیمت ها شوید. خرید آنلاین بلیط هواپیما ایلام تهران در هر موقعیت زمانی و مکانی به کاربران سایت سفرمارکت در ۳۱ استان کشور توصیه می شود.
از فواید و مزیت های خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام تهران از طریق سایت سفرمارکت ان است که آرامش شما را در پی دارد و از مراجعه حضوری به آژانس های گردشگری و مسافرتی سطح استان محل سکونت بی نیاز خواهید شد. با این کار رزرو بلیط هواپیما ایلام تهران سریع تر انجام می شود.
خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام تهران از طریق سایت سفرمارکت نیاز به یک کارت اعتباری بانکی عضو شبکه شتاب با رمز دوم و پست الکترونیک دارد. شما برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام تهران هیچ نیازی به ثبت نام در سایت سفرمارکت ندارید و می توان به راحتی خریداری کرد. خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایلام تهران نیازی به داشتن کارت ملی هوشمند ندارد. ورود کد ملی کفایت می‌کند.

خرید بلیط چارتر هواپیما ایلام تهران


از روش های ارزان و راحت خرید بلیط هواپیما ایلام تهران، خرید بلیط لحظه آخری است. بلیط لحظه آخری ایلام برای آن دسته از مسافران محترمی که فورس زمانی برای سفر در یک تاریخ مشخص و معین شده از پیش را ندارد، مناسب خواهد بود. اگر زمان مشخصی برای سفر به پایتخت در نظر ندارید، بلیط چارتر هواپیما ایلام تهران گزینه خوبی خواهد بود.
بلیط چارتر در مقایسه با بلیط سیستمی، قابلیت کنسل و لغو و استرداد وجه ندارد.

رزرو بلیط هواپیما ایلام تهران در سفرمارکت


به منظور سفر به تهران از ایلام ایران، بایستی وارد سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما سفرمارکت شده و مبدا و مقصد و زمان و رفت و برگشت مسیر خود را مشخص کنید. تعداد همراهان را نیز مشخص کنید. با تغییر فیلتر زمان، قیمت، شرکت های هواپیمایی و بازه قیمتی، بهترین انتخاب را مشاهده بفرمایید. برای بلیط هواپیمایی ارزان ایلام تهران، به دلیل تعداد محدود پروازها در طول هفته، بهترین گزینه، سفرمارکت است.

خطوط هواپیمایی ارائه دهنده بلیط هواپیما ایلام تهران


بلیط هواپیما تهران ایلام توسط خطوط هواپیمایی چون: ایران ایر، زاگرس، کاسپین، آتا، قشم ایر، ایران ایرتور و آسمان صورت می گیرد. اما فقط چند ایرلاین پرواز هفتگی از ایلام به تهران دارند.
برای اطلاع از ارزان ترین و بهترین قیمت بلیط هواپیما ایلام تهران در ۱۲ ماه سال، از طریق سایت سفرمارکت، جست‌وجو کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. مشاوران سفرمارکت آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی هستند.

از تهران به کجا برویم؟


اگر از ایلام به تهران سفر کردید، توصیه می کنیم که در تهران نیز از طریق سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت، به مقصدهای گردشگری مطرح ایران سفر کنید. قیمت بلیط هواپیما تهران اهواز، قیمت بلیط هواپیما تهران شیراز، قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد، قیمت بلیط هواپیما تهران کیش، قیمت بلیط هواپیما تهران رشت، قیمت بلیط هواپیما تهران کرمان را در سفرمارکت مشاهده کرده و ایرانگردی ارزان و آسان و مطمئنی برای خود و همراهان به ارمغان آورید.
محبوب ترین پروازها از مبدا تهران شامل: کرمان، رشت، کرمانشاه، کیش، ساری، اهواز، قشم، مشهد، شیراز، بندرعباس، اردبیل، قم، اصفهان، خرم آباد و یزد است.

بررسی قیمت بلیط هواپیما ایلام


برای بررسی بازه قیمتی بلیط هواپیما تهران ایلام در طول سال، به بخش جست‌وجوی بلیط هواپیما سفرمارکت مراجعه می کنیم.
عکس بالا نشان می دهد که بازه قیمت بلیط رفت هواپیما تهران ایلام در خرداد ۱۴۰۱ شمسی به چه صورت است. توجه داشته باشید که همواره ۹۰ هزارتومان تخفیف بلیط هواپیما داخلی و خارجی با نصب اپلیکیشن سفرمارکت به همراه قرعه کشی ماهانه موتور برقی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چند نکته در خرید و انتخاب بلیط هواپیما ایلام تهران


- پیش از انتخاب بلیط هواپیما تهران، همواره برنامه سفر خود و همراهان را چک کنید.
- بلیط لحظه آخری پرواز ایلام تهران نهایت ۴۸ ساعت پیش از سفر، قیمت ارزان تری به نسبت بلیط سیستمی تهران ایلام دارد.
- مقصدهای گردشگری و تجاری و خرید و آموزشی و دیدنی ایلام را در هشتگ #ILAM به روایت گردشگران داخلی و بین المللی تماشا کنید.
- برای خرید بلیط هواپیما ارزان ایلام تهران همواره سایت سفرمارکت را بررسی و نسبت به خرید بلیط، چند ماه پیش از سفر، اقدام کنید. با صرفه ترین بلیط هواپیما تهران ایلام، چند هفته یا چند ماه پیش از سفر خواهد بود.
- قیمت بلیط هواپیما ایلام تهران در نیمه دوم سال، کمی ارزان تر از نیمه نخست سال خواهد بود. اما قطعیتی ندارد.
- بلیط هواپیما ایلام تهران گاها به دلیل پر تردد بودن مسیر، با قیمت گران در دسترس است. لذا در اسرع وقت نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید.
- اگر در فرودگاه ایلام، وسایل خود را گم کردید، مراتب را از طریق سایت فرودگاه ایلام https://ilam.airport.ir/ اطلاع دهید.
- فاصله فرودگاه بین المللی ایلام تا مرکز شهر، زیاد نیست.
- بهترین هتل ها و اقامتگاه های شهر تهران را از طریق بخش هتل سفرمارکت، مشاهده و رزرو کنید.

مخاطب گرامی
اگر تجربه سفر از تهران به ایلام یا بالعکس را برای گردشگری، تجارت، تحصیل و غیره داشتید یا در سفر با یکی از ایرلاین های کشورمان، سفری آسان و ارزان و راحت را به عروس زاگرس تجربه کردید، نظرات و دیدگاه های ارزشمند خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.
لینک این مقاله را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی عضو هستید، به اطلاع دوستان و آشنایان و مسافران آینده ایلام به تهران برسانید و در گروه های خانوادگی تلگرامی و واتساپی نیز به اشتراک بگذارید.
سفرمارکت همواره آماده تهیه بهترین قیمت بلیط هواپیما ایلام تهران و بالعکس برای هموطنان است. مجله گردشگری سفرمارکت، شما را با جذاب ترین، بهترین و دیدنی ترین مقصدهای گردشگری، در ایران و سایر نقاط جهان آشنا می کند. پیج اینستاگرام سفرمارکت را برای اطلاع از تخفیف های هیجان انگیز و جوایز مسابقات، دنبال کنید.