برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما آتا

بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی آتا و دیگر ایرلاین‌های ایرانی و خارجی را می‌توانید در سفرمارکت جستجو کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

درباره هواپیمایی شرکت آتا


شرکت هواپیمایی آتا به عنوان یکی از ایرلاین های ایرانی با چندین پرواز داخلی و خارجی در میان گردشگران محبوبیت دارد. این شرکت از سوی بخش خصوصی اداره می شود. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی آتا در تبریز قرار دارد و قطب های اصلی فرودگاهی آن نیز فرودگاه های بین المللی تبریز و فرودگاه مهرآباد است. از اهداف آتا می توان به تقویت خطوط هوایی شمال غرب کشور با سایر مراکز گردشگری و اقتصادی اشاره کرد. شرکت هواپیمایی آتا در طی سال های فعالیت خود دارای برنامه منظمی است و در طی فعالیت خود به عنوان یکی از پرکارترین شرکت های هواپیمایی ایرانی در جابجایی مسافران معرفی شده است. آتا در طی این سال‌ها، بیش از ۳ میلیون مسافر در مسیرهای پروازی داخلی و بیش از ۲۰۰ هزار نفر در مسیرهای پروازی خارجی جا به جا کرده است.

تاریخچه شرکت هواپیمایی آتا


هواپیمایی آتا در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷ در شهر تبریز تاسیس شده است. آتا در زبان ترکی به معنای پدر است و شعار اصلی این شرکت هواپیمایی با هم پرواز می کنیم است. نخستین پرواز این شرکت یکسال بعد از تاریخ تاسیس از فرودگاه بین‌ المللی تبریز به مشهد انجام گرفت و سپس پروازهای رسمی این شرکت از تبریز به تهران آغاز شد. این شرکت در ابتدا با ۴ فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD-83 آغاز فعالیت کرد و اکنون بعد از گذشت یک دهه ۱۴ فروند هواپیما در این شرکت فعالیت می کنند. هواپیمایی آتا همواره در حال توسعه و رشد است و در طی سال ها ۱۲۰ مهماندار و سرمهماندار و ۳۵ خلبان و کمک خلبان ایرانی جذب کرده است. همچنین از مهندسان و تکسنین های آموزش دیده برای تعمیر و نگهداری هواپیما ها بهره مند شده است.

شرکت هواپیمایی آتا از ایرلاین های موفق ایرانی در عرضه بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف است.

کلاس های پروازی هواپیمایی آتا


اکثر هواپیماهای شرکت آتا دارای کلاس های اکونومی هستند که خدمات پذیرایی در این پروازها ارائه می شود و دارای صندلی های مناسبی هستند. هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ دارای دو کلاس بیزینس و اکونومی هستند و پروازهای کلاس بیزینس دارای امکانات راحتی بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

ناوگان هوایی آتا


شرکت هواپیمایی آتا شامل هواپیماهای مختلفی است که هرکدامشان مشخصات خاص خود را دارند؛ ایرباس A320 جزو هواپیماهای کوچک است که از سال ۱۹۸۴ فعالیت دارند و عملکرد و تعمیر و نگهداری این هواپیماها آسان است و مصرف سوختشان نیز کم است. همچنین قادر به حمل ۱۵۰ مسافر است.
بوئینگ ۷۳۷ نیز به عنوان هواپیمای مسافربری تک راهرو بوده و دارای ظرفیت ۱۳۰ مسافر را دارد.
مک دانل داگلاس ام دی نیز هواپیمای دوموتوره است و برای مسافرت های اکونومی مناسب است.
امبرائر نیز جزو هواپیماهای کوچک مسافربری هستند و برای مسافرت های کوتاه با ظرفیت کم مناسب هستند.

پروازهای داخلی هواپیمایی آتا


هواپیمایی آتا در طول هفته پروازهای زیادی به شهرهای ایران دارد. در صورتی که می خواهید بلیط هواپیما را از شرکت آتا تهیه کنید، در ابتدا باید مسیر پروازی را از لیست پروازهای داخلی انتخاب کنید و پروازهای داخلی هواپیمایی آتا شامل پروازهای لحظه آخر، چارتری، نرخ ویژه و سیستمی هستند.

مقاصد پروازی بین المللی هواپیمایی آتا


شرکت هواپیمایی آتا به مقاصد زیر پرواز دارند: بحرین، گرجستان (تفلیس و باتومی)، عراق (بغداد و نجف)، ترکیه (استانبول)، کویت و عربستان سعودی (دمام، ملک فهد).

مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی آتا


از جمله فرودگاه های داخلی که شرکت هواپیمایی آتا پرواز دارد: اهواز، اردبیل، بندرعباس، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، تهران (فرودگاه امام خمینی و مهرآباد)، جزیره کیش، ارومیه، بندر ماهشهر و یزد.

آتا در چه مسیر های پروازی فعالیت دارد؟


با توجه به مقاصد ذکر شده، در این قسمت می خواهیم در مورد مسیرهای پروازی شرکت آتا برایتان بنویسیم: مرکز اصلی فعالیت آتا فرودگاه بین المللی تبریز است که از فرودگاه های تهران به تبریز، کیش، مشهد، شیراز، بندرعباس، اردبیل، ارومیه، اهواز و به مقاصد خارجی استانبول و باکو پرواز مستقیم دارد. از فرودگاه تبریز نیز به تهران، اهواز، مشهد، کیش، شیراز و مقاصد خارجی استانبول و باکو پرواز مستقیم دارد. از فرودگاه مشهد تنها به شهر های داخلی مانند تهران، تبریز، کیش، شیراز، اهواز، ارومیه و ادربیل پرواز دارد. از فرودگاه اردبیل و ارومیه تنها به دو شهر داخلی تهران و مشهد پرواز دارد. از فرودگاه شیراز و کیش نیز تنها به سه مقصد داخلی تهران، مشهد، تبریز پرواز انجام می گیرد. مسیر های پروازی ذکر شده در این مقاله به طور منظم پرواز صورت می گیرد و مقاصد دیگر نیز در صورت شلوغی انجام می گیرد.

بلیط هواپیما آتا را می‌توانید از شرکت هواپیمایی آتا و به کمک سفرمارکت تهیه کنید.

اندازه بار هواپیمایی آتا


توجه داشته باشید که اندازه بار مجاز در این شرکت هواپیمایی ۲۰ کیلوگرم است و در صورتی که همراه خود کیف دستی یا چمدان به داخل کابین می برید باید ۵ کیلوگرم و در ابعاد استاندارد ۵۵*۲۰*۴۰ باشد. در حالت کلی می توانید با ورود به سایت رسمی آتا ایرلاین درباره اضافه بار، انواع بار و قوانین مربوط به پذیرش بار و کالاهای غیرقابل حمل اطلاعات کسب کنید.

کالاهای غیرقابل حمل در هواپیمایی آتا


کالاهای غیرقابل حمل در هواپیمای آتا شامل فشفشفه، ترقه، سلاح، جیوه، مواد اسیدی، مواد قابل اشتعال و آتش‌سوزی، انواع گازها.