search
menu

پیست اسکی کوه پالان دوکن در ارزروم ترکیه

با فرا رسیدن فصل زمستان، موسم ورزش های زمستانی مانند اسکی هم از راه می‌رسید. ترکیه با دارا بودن کوهستان‌های مرتفع، یکی از نقاطی است که برای ورزش های زمستانی و اسکی مورد توجه گردشگران کشورهای مختلف از جمله ایران قرار گرفته است.
پیست اسکی کوه پالان دوکن در ارزروم ترکیه
کوه پالان دوکن در ارزروم ترکیه چند سالی است که برای ورزش های زمستانی آماده سازی شده است و پیست اسکی مجهزی در آن ساخته شده است. از ایران نیز تورهایی برای اسکی به پیست اسکی پالان دوکن در ارزروم ترکیه می‌رود. در این نوشته کمی بیشتر با پیست اسکی کوه پالان دوکن آشنا می‌شویم:
پیست اسکی پالان دوکن برای دو رشته اصلی اسکی آلپاین و اسنوبورد ساخته شده است. پیست اسکی پالان دوکن در ۷ کیلومتری جنوب غربی ارزروم از شهرهای شرقی ترکیه قرار دارد.
پالان دوکن در ارتفاع ۲۲۰۰ متری قرار دارد و مرتفع‌ترین نقطه آن بیش از ۳ هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این پیست اسکی دارای تله کابین و چند ردیف صندلی بالابر کابلی دارد که جا به جایی ورزشکاران به ۲۲ پیست متفاوت آن در مساحتی ۴۶۰ هکتاری را بر عهده دارند.
پیست اسکی کوه پالان دوکن در ارزروم ترکیه
فصل اسکی در پیست پالان دوکن از اواخر اکتبر آغاز و تا اوایل ماه می ادامه می‌یابد. پیست‌های «اجر» و «کاپیکایا» طولانی ترین پیست های موجود در مجموعه پالان دوکن هستند. مجموعه مسیرهای این پیست، ۲۸ کیلومتر است و طولانی‌ترین پیست پالان دوکن، ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. همچنین کمترین و بیشترین ارتفاع این پیست، ۱.۱ کیلومتر است. در پیرامون پیست اسکی پالان دوکن هتل های زمستانی متعددی نیز ساخته شده است.

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است