search
menu
سوئد keyboard_arrow_down close
label
رزرو هتل

درباره سوئد

سوئد (Sweden) یا به طور رسمی پادشاهی سوئد، کشوری در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی است. کشور سوئد با کشورهای نروژ، فنلاند و دانمارک هم مرز است. سوئد با بیش از ۴۵۰ هزار کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور شمال اروپا تلقی می‌شود. سوئد جمعیتی ۱۰ میلیون نفری را در خود جای داده است.

زبان، دین و واحد پولی سوئد


زبان رسمی مردم سوئد، زبان سوئدی است. مردم سوئد دارای تنوع فرهنگی و دینی زیادی هستند. در حدود ۵۰ درصد جمعیت سوئد را اعضای کلیسای مسیحی سوئد تشکیل می‌دهند. واحد پول کشور سوئد، کرون سوئد است.
سوئد

تاریخچه سوئد


اقوام ژرمانیک نخستین ساکنان سوئد در دوران پیش از تاریخ بودند. اما سوئد به عنوان یک کشور مستقل در سده دوازدهم میلادی شکل گرفت. در میانه سده چهاردهم میلادی طاعون یا مرگ سیاه منطقه اسکاندیناوی را درنوردید و یک سوم اهالی آن را کشت. در سده شانزدهم امپراتوری سوئد زاده شد. اما در سده ۱۸ و ۱۹ میلادی، قدرت امپراتوری سوئد کاهش یافت و مناطق پیرامونی آن به صورت کشورهای مستقلی سربرآوردند. از سال ۱۹۰۵ میلادی، سوئد درگیر هیچ جنگی نبوده و کشوری به شدت صلح‌طلب است. در طول هر دو جنگ جهانی سوئد کشوری بی‌طرف بود. سوئد اکنون کشوری با شاخص‌های توسعه‌یافتگی بالا و ثروتمند است.

شهرها و جاهای دیدنی سوئد


استکهلم پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور سوئد است. دیگر شهرهای مهم سوئد عبارتند از: گوتنبرگ، مالمو و اوپسالا.
در سوئد هم مجموعه‌ای از مراسم و فستیوال‌ها مانند فستیوال یخ و برف و میانه تابستان برگزار می‌شود و هم جاذبه های تاریخی و گردشگری متنوعی از گردشگران میزبانی می‌کند. این مکان‌ها یادگار دوران پادشاهی این کشور هستند. از جمله آنها می‌توان به کاخ استکهلم، موزه واسا، موزه حیات وحش و باغ وحش اسکانسن، موزه آلفرد نوبل و کاخ دروتینگام اشاره کرد.
سوئد

زمان مناسب برای سفر به سوئد


سوئد به عنوان یکی از شمالی‌ترین کشورهای جهان و اروپا دارای زمستان‌های طولانی و سخت است. به همین دلیل بهترین فصل برای سفر به سوئد مخصوصا برای ما ایرانی‌ها، تابستان است که هوا برای ما قابل تحمل می‌شود.