search
menu
تایوان keyboard_arrow_down close

تایوان

label
رزرو هتل

درباره تایوان

تایوان (Taiwan) که به جمهوری چین (ROC) هم شناخته می‌شود، کشوری در شرق آسیا است. تایوان با چین، فیلیپین و ژاپن همسایه است. تایوان با ۳۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد. تایوان از پرشتاب‌ترین کشورهای توسعه یافته شرق آسیا است.

زبان، دین و واحد پولی تایوان


مردم تایوان به زبان ویژه‌ای به نام فورموسایی سخن می‌گویند. بیشتر مردم تایوان پیرو دو دین بودایی و تائوئیسم هستند. واحد پولی تایوان، دلار جدید تایوان است.
تایوان

تاریخچه تایوان


اقامت انسان‌ها در تایوان به ۶ هزار سال پیش بازمی‌گردد. اما رویدادهای تاریخی تاثیرگذار این کشور به سده ۱۷ میلادی بازمی‌گردد. یعنی زمانی که هلند، امپراتوری کین (چین) و امپراتوری ژاپن، بر سر این منطقه در نزاع بودند. پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵، چین کنترل این منطقه را در دست گرفت. در اثر جنگ داخلی چین، تایوان به عنوان یک کشور مستقل اعلام استقلال کرد. هر چند چین هیچگاه این را نپذیرفت. تایوان در دهه ۱۹۶۰ میلادی، رشد سریع اقتصادی و صنعتی را آغاز کرد که از آن به نام معجزه تایوان یاد می‌شود. تایوان اکنون یک اقتصاد صادرات محور و پویا دارد و از کشورهای توسعه یافته و مرفه جهان به شمار می‌رود.

شهرها و جاهای دیدنی تایوان


تایپه پایتخت کشور تایوان است و تای چونگ و تای نان از دیگر شهرهای بزرگ و پرجمعیت این کشور هستند.
تایوان دارای منظره‌های چشمگیر و زیبای طبیعی و ساحلی است. معابد بودایی و شهرهای نوظهور و مدرن دیگر جاذبه های گردشگری تایوان هستند. مراکز خرید و بازارهای سنتی چین هم از دیگر جاهای دیدنی تایوان هستند.

بهترین زمان برای سفر به تایوان


تایوان دارای آب و هوایی مرطوب و گرمسیری است. به همین دلیل نیمه دوم سال و زمستان‌ها برای سفر به این کشور جنوب شرق آسیا توصیه می‌شود.
تایوان

غذاهای تایوان


تایوان به عنوان یک کشور جنوب شرقی آسیا، دارای سبک غذایی مخصوص این منطقه است. از جمله غذاهای مشهور تایوانی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: کوفته شکم پر، سوپ نودل گوشت گوساله، سوپ توپ ماهی، پنکیک اوستر، توفو، سمبوسه بی گانگ، گائوژا.


دیدنی های تایوان