search
menu
نروژ keyboard_arrow_down close
label
رزرو هتل

درباره نروژ

نروژ (Norway) یا پادشاهی نروژ، کشوری در شمال غربی اروپا و از جمله کشورهای اسکاندیناوی است. نروژ از نزدیک‌ترین کشورهای جهان به قطب شمال است. نروژ با مساحتی ۳۸۵ هزار کیلومتر مربعی جمعیتی ۵ میلیون نفری را میزبانی می‌کند. نروژ با روسیه و فنلاند همسایه است. نروژ یکی از کشورهای توسعه یافته و با شاخص‌های رفاه بالا جهان است.

زبان، دین و واحد پولی نروژ


زبان رسمی کشور نروژ، زبان نروژی است و واحد پولی آن کرون نروژ است. بیشتر مردم نروژ مسیحی و عضو کلیسای مسیحی نروژ هستند.
نروژ

تاریخچه نروژ


نروژ و سرزمین‌های شمالی در دوره برنز و آهن، محل زندگی اقوام کوچ‌نشین در خشکی و دریا بوده است. با فروپاشی امپراتوی روم توسط اقوام ژرمانیک در سده پنجم میلادی، فرصت بیشتری برای این اقوام پدید آمد تا به سمت جنوب اروپا کوچ کنند. دوران حضور وایکینگ‌ها و کشتی‌های مشهورشان در آب‌های پیرامونی اروپا به همین دوران بازمی‌گردد و نروژ هم از خاستگاه‌های آن بوده است. از سده ۸ تا ۱۱ میلادی همزمان با پیدایش پادشاهی نروژ، به تدریج مسیحیت در میان اهالی این منطقه رواج پیدا کرد. در سده ۱۲ مجموعه‌ای از جنگ‌های داخلی پدید آمد، اما در سده ۱۳ و ۱۴، جمیعت نروژ در اثر آرامش نسبی و رواج تجارت افزایش پیدا کرد. پس از طاعون بزرگ اروپا و جنگ‌های ناپلئونی، اشغال توسط نازی‌ها در عین اعلام بی طرفی نروژ، مهمترین رویداد دوران معاصر این کشور است. در دوره معاصر، نروژ با درآمدهای نفتی، دموکراسی و توسعه سرمایه‌های انسانی توانست تبدیل به کشوری آزاد با کمترین فساد اداری در اروپا شود.

شهرها و جاهای دیدنی نروژ


اسلو پایتخت کشور نروژ است و برگن و استاونجر دیگر شهرهای بزرگ نروژ هستند. نروژ بیشتر با طبیعت شگفت‌انگیز، سواحل، کوهستان‌ها و شفق قطبی شناخته می‌شود. همچنین جشن‌های سالانه نروژ مانند روز ملی نروژ و جشن سال نو، در نروژ با شکوه زیادی برگزار می‌شود. همچنین کلیساها و کاخ‌های سلطنتی و موزه‌های نروژ دیگر جاذبه های این کشور هستند.
نروژ

بهترین زمان برای سفر به نروژ


نروژ کشوری نزدیک به قطب شمال است و در زمستان تنها چند ساعت در روز می‌توانید خورشید را ببینید! به همین دلیل اگر تحمل سرما را ندارید، حتما در نیمه اول سال و تابستان به نروژ سفر کنید.

غذاهای نروژ


نروژی‌ها مجموعه غذاهای ویژه‌ای دارند که در سفر به این کشور باید آنها را تجربه کنید. خوراک‌هایی مانند لفسه، کوفته نروژی، فلیپ فیسک، پینکجوت و کیک سیلو از جمله غذاهایی هستند که در نروژ طرفداران زیادی دارند.


دیدنی های نروژ