search
menu
قرقیزستان keyboard_arrow_down close

قرقیزستان

label
رزرو هتل

درباره قرقیزستان

قرقیزستان (kyrgyzstan) یکی از کشورهای آسیای مرکزی و از جمهوری های استقلال یافته از شوروی سابق است که به واسطه دشت های پهناور، کوهستان‌ها و دریاچه‌ها و سبک زندگی سنتی کوچگردی در مناطق روستایی‌اش شناخته می‌شود.

زبان، دین و واحد پولی قرقیزستان


زبان قرقیزی زبان رسمی قرقیزستان است و زبان روسی هم به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. بیش از ۸۰ درصد مردم قرقیزستان پیرو دین اسلام هستند. واحد پولی قرقیزستان، «سوم» قرقیزی است.
قرقیزستان

تاریخچه قرقیزستان


قرقیزستان سرزمینی است که محل زندگی اقوام کوچگرد و فرمانروایی‌های مختلف بوده است. هر چند کوهستان‌های این منطقه یک سرزمین امن را پدید آورده، ولی همچنان فرهنگ‌ها و امپراتوری‌های گوناگون و همچنین کاروان‌های عبورکننده از جاده ابریشم با گذر از این سرزمین اثرشان را بر قرقیزستان گذاشته‌اند. قرقیزستان هم مانند همسایه‌های دیگرش در آسیای مرکزی بخش بزرگی از تاریخ سده‌های معاصرش را تحت فرمانروایی امپراتوری روسیه و اتجاد جماهیر شوروی گذرانده است. پس از رسیدن به استقلال در سال ۱۹۹۱، قرقیزستان تلاش کرده بر مشکلات اقتصادی و سیاسی پیروز شود و به کشوری باثبات و در حال رشد تبدیل شود.

شهرها و جاهای دیدنی قرقیزستان


بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان است و شهرهای اوش و جلال آباد هم دیگر شهرهای بزرگ قرقیزستان هستند.
مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری قرقیزستان ، در طبیعت زیبا و سپس تاریخ کهن این سرزمین نهفته است. دریاچه ها، کوهستان‌ها و رودخانه های این سرزمین مناظر چشم نوازی را ایجاد می‌کنند. پارک ملی آلا آرچا، دریاچه سنگ کل، آلتایان آراشان و کوهستان سلیمان از این جمله هستند. کاروانسرای تش رابات و برج بورانا هم از جمله مکان های تاریخی به جا مانده از تاریخ سرزمین قرقیزستان است.
قرقیزستان

زمان مناسب برای سفر به قرقیزستان


قرقیزستان به عنوان یکی از کشورهای آسیای مرکزی با جغرافیای بیابانی و کوهستانی، دارای زمستان‌های نسبتا سخت است. به همین دلیل بهار و پاییز فصل‌های معتدل‌تر و بهتری برای مسافرت ایرانیان به قرقیزستان به شمار می‌رود.


دیدنی های قرقیزستان