search
menu
قزاقستان keyboard_arrow_down close

قزاقستان

label
رزرو هتل
hotel
هتل ها ۱

درباره قزاقستان

قزاقستان (Kazakhstan) یا به طور رسمی جمهوری قزاقستان، بزرگترین کشور محصور در خشکی و نهمین کشور وسیع جهان است. قزاقستان با مساحتی ۲.۷ میلیون کیلومتر مربعی، جمعیتی ۱۸ میلیون نفری را میزبانی می‌کند. قزاقستان از جمله کشورهایی است که در میانه آسیا و اروپا قرار گرفته است. قزاقستان به واسطه منابع نفت و گاز، از کشورهای نسبتا ثروتمند آسیای مرکزی است. قزاقستان با روسیه، چین، قرقیزستان، ترکمنستان و ازبکستان هم مرز است.

زبان، دین و واحد پولی قزاقستان


زبانی رسمی قزاقستان زبان قزاقی و زبان دوم این کشور روسی است. حدود ۷۰ درصد مردم قزاقستان مسلمان سنی مذهب و ۲۰ درصد مسیحی‌اند. واحد پولی قزاقستان «تنگه» نام دارد.
قزاقستان

تاریخچه قزاقستان


قزاقستان توسط اقوام کوچگرد شمالی و به طور مشخص اقوام سکایی تشکیل شده است. در سده سیزدهم، مغولان این سرزمین را تحت سلطه داشتند. اما در سده‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی، به تدریج همه آنچه قزاقستان امروزی نامیده می‌شود، در اختیار امپراتوری روسیه تزاری قرار گرفت. پس از انقلاب اکتبر، قزاقستان به اتحاد جماهیر شوروی افزوده شد و بعد از فروپاشی این اتحاد، آخرین جمهوری بود که استقلال خود را به دست آورد.

شهرها و جاهای دیدنی قزاقستان


پایتخت کنونی قزاقستان شهر نورسلطان است و آلماتی، شیمکنت دیگر شهرهای بزرگ و پرجمعیت قزاقستان هستند.
قزاقستان به سبب جغرافیای خاص خود، دارای مناظر و چشم‌اندازهای زیبا است و گردشگرانی که به طبیعتگردی علاقه‌مند هستند این کشور را به عنوان هدف سفر خود انتخاب می‌کنند.

بهترین زمان برای سفر به قزاقستان


قزاقستان کشوری همراه با کوهستان و دشت‌های وسیع است. به همین دلیل تابستان‌های آن گرم و زمستان‌هایش سرد است. پس فصل بهار و پاییز، زمان مناسبی برای سفر به قزاقستان است.
قزاقستان

خوراکی های قزاقستان


شغل سنتی و تاریخی مردم قزاقستان دامداری بوده است. به همین دلیل غذاهای سنتی قزاقستان بیشتر با گوشت پخته می‌شوند. از جمله این غذاها، بیش بَرمک، سوسیس کازی و پیلاو یا همان پلو گوشت است.

دیدنی های قزاقستان