search
menu
یونان keyboard_arrow_down close

یونان

label
رزرو هتل
hotel
هتل ها ۱

درباره یونان

یونان (Greece) کشوری باستانی در جنوب شرقی اروپا است. یونان که در بیرونی ترین نقطه شبه جزیره بالکان قرار گرفته است، در جایی میان اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است. یونان کشوری ۱۳۱ هزار کیلومتر مربعی با ۱۰ میلیون نفر جمعیت است.

زبان، دین و واحد پولی یونان


مردم یونان به زبان یونانی سخن می‌گویند و مذهب رسمی کشور یونان، مسیحیت ارتدوکس شرقی است. واحد پولی یونان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، یورو است.
یونان

تاریخچه یونان


کشوری است که خاستگاه تفکر، فلسفه و سیاست غربی به شمار می‌رود. یونان در سده هشتم پیش از میلاد به صورت مجموعه‌ای از دولت-شهرها (پولیس) شکل گرفت. در سده چهارم پیش از میلاد فیلیپ مقدونی این دولت شهرها را متحد کرد و اسکندر مقدونی فرزندش به واسطه این اتحاد، دست به کشورگشایی زد. اما بلافاصله پس از مرگش سرزمینش به چند پاره تقسیم شد. در دسه دوم پیش از میلاد، امپراتوی روم، یونان را تصرف کرد. در سده نخست میلادی، یونان مذهب ارتدوکس را پذیرفت. در سده پانزدهم میلادی، امپراتوری عثمانی، کنترل یونان را در دست گرفت. ولی در سال ۱۸۳۰ پس از جنگ‌های استقلال، یونان استقلال سیاسی خود را به دست آورد.

شهرها و جاهای دیدنی یونان


شهر باستانی آتن پایتخت یونان امروزی است. تسالونیکی دیگر شهر پرجمعیت یونان به شمار می‌رود.
یونان کشوری است که تاریخی‌ترین و کهن‌ترین گذشته را در میان کشورهای اروپایی دارد و به همین سبب در این کشور، می‌توانید با آثار و بازمانده‌های باستانی و تاریخی یونان باستان آشنا شوید. آکروپولیس آتن، پارتنون و معبد زئوس تنها بخشی از این جاذبه های گردشگری هستند.

بهترین زمان برای سفر به یونان


یونان کشوری است که آب و هوایی نسبتا گرم دارد. به همین دلیل برای ما ایرانی‌ها، بهار و پاییز که دمای هوا در آن معتدل است، مطلوبیت بیشتری دارد.
یونان

غذاهای یونان


یونان به جز تاریخ غنی‌اش، سال‌ها حکومت فرمانروایی‌های گوناگون مانند عثمانی‌ها و رومی‌ها را تجربه کرده و این موجب ایجاد شدن سبک غذایی ویژه‌ای در این کشور شده است. در یونان حتما این غذاهای یونانی را تجربه کنید: موساکا، کوفته یونانی، دلمه، پای اسفناج، جیرو و پای پنیر یونانی.


دیدنی های یونان