search
menu
آرژانتین keyboard_arrow_down close

آرژانتین

label
رزرو هتل

درباره آرژانتین

آرژانتین (Argentina) از کشورهای آمریکای جنوبی است که با تیم ملی فوتبال و کوهستان‌هایش مشهور است. آرژانتین با برزیل، شیلی، پاراگوئه و بولیوی همسایه بوده و در کنار اقیانوس آتلانتیک جنوبی قرار گرفته است. آرژانتین با ۲.۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت، ۴۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. آرژانتین دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی پس از برزیل و بزرگترین کشور اسپانیایی زبان جهان است.

زبان، دین و واحد پولی آرژانتین


زبان رسمی آرژانتین، زبان اسپانیایی است. بیشتر جمعیت آرژانتین پیرو مذهب کاتولیک رومی هستند. واحد پولی آرژانتین پزو است.
آرژانتین

تاریخچه آرژانتین


آرژانتین از جمله مناطقی بوده که اقوام اینکا در آن سکونت داشتند. هنگامی که در سده شانزدهم اسپانیایی‌ها پا به این سرزمین گذاشتند، قدرت را به دست گرفتند. در سده نونزدهم میلادی، استقلال‌طلبی آرژانتین از پادشاهی اسپانیا موجب جنگ‌های داخلی شد. آرژانتین در سال ۱۸۱۶ استقلال خود را اعلام کرد و قانون اساسی آن در ۱۸۵۳ به تصویب رسید. آرژانتین از جمله کشورهای آمریکای لاتین است که در اثر رکود اقتصادی دهه ۱۹۳۰، بی ثباتی سیاسی، فساد اداری گسترده و کودتاهای نظامی پیاپی آسیب فراوان دیده است. ولی اکنون به عنوان یکی از قدرت‌های آمریکای لاتین در حال بهبود و احیای خود است.

شهرها و جاهای دیدنی آرژانتین


بوئنوس آیرس پایتخت کشور آرژانتین است و دیگر شهرهای بزرگ آرژانتین کوردوبا، روساریو و مندوزا هستند.
آرژانتین دارای شهرهای زیبایی است که تا نیمه‌های شب زنده و بیدار هستند. اما شهرت بیشتر کشور آرژانتین، به طبیعت زیبا، آبشارها، دریاچه‌ها و فضاهای سبز انبوه آن است.

بهترین زمان برای سفر به آرژانتین


آرژانتین کشوری گرمسیری در آمریکای جنوبی است. به همین دلیل پاییز و زمستان، زمان مناسب و متعدلی برای سفر به آرژانتین است.
آرژانتین

غذاهای آرژانتین


آرژانتین از جمله کشورهایی است که مصرف خوراک‌های گوشتی در آن زیاد است. در این کشور می‌توانید خوراک‌های معروفی مانند آسادو (باربیکیو)، چوریزو، امپاناداس، ماتامبره و میلانسا است.


دیدنی های آرژانتین