search
menu
بندر کنگان keyboard_arrow_down close

بندر کنگان

hotel
هتل های بندر کنگان ۲

درباره بندر کنگان

بندر کنگان یکی از شهرهای بوشهر است که قدمت تاریخی آن به دوران مغول بر می گردد اما در دوران صفویان از نظر رونق و رشد به بالاترین حد خود رسید. معنی لغوی کنگ به معنی پیشروی آب دریا است اما عده ای می گویند قدمت آن به کنگ دژ (نام شهر اسطوره ای زرتشتیان) می‌رسد. بندر کنگان از نظر تمیزی و محیط آرامش معروف است. از آنجایی که این شهر در نزدیکی ساحل قرار دارد غذاهای دریایی لذیذی دارد که طعم آن را فراموش نخواهید کرد. خلوت بودن این ساحل محیطی آرام، برای لذت بردن از آبی دریا و لذت بردن از غروب خورشید را برایتان چندین برابر می‌کند. بندر کنگان هم همانند عسلویه دارای فعالیت‌های پالایشگاهی است و شعبه پارس ۲ که بزرگتر از پارس ۱ است در ۱۰ کیلومتری این بندر قرار گرفته است. مردم محلیی این منطقه علاوه بر کار در کارخانه سیمان به کار ماهیگری و کاشتن کندم و جو مشغولند.
بندر کنگان
در گذشته بندر کنگان قسمتی از شهر سیراف به حساب می‌آمد. بندر کنگان از سمت شرق به شهر سیراف نزدیک است و نباید بازدید از شهر زیبای سیراف را نادیده گرفت.
شهر سیراف یکی از بندرهای قدیمی در جنوب کشور است که از نظر معماری پلکانی شباهت بسیاری به روستای ماسوله در شمال کشور دارد. جالب است بدانید این بندر در زمان قدیم دارای آزاد اندیشی دینی بوده از این رو محلی برای سکونت ادیان مختلفی چون زرتشتیان، مسیحیان، مانویان، یهودیان، بوداییان و همچنین اقوامی مانند رومیان، یونانیان و چینی‌ها حضور داشتند در زمان‌های قدیم بندر سیراف روابط تجاری با رومیان، یونان، آفریقا و چین در دوره‌های ساسانی و اسلامی داشتنه اند. سرانجام در سال ۳۶۷ هجری قمری با زمین لرزه بزرگی باعث تخریب کامل این بندر می‌شود اما هنوز قسمت‌هایی مانند ستون‌های فروریخته و قبرها و دخمه های متروکه باقی مانده است که قدمت و رونق گذشته را یاد‌آوری می‌کند.